Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnék a gyorsaság...

Hogyan javíthatnék a gyorsaságomon? Hogy lehetek robbanékonyabb?

Figyelt kérdés
16/F
2010. júl. 3. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
focista???:D
2010. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen. :D
2010. júl. 3. 14:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam:)

Ha jól sejtem Wayne Rooney akarsz lenni:)

Jómagam is focista vagyok (15)

Vki gyorsnak születik vki nem annyira.Mindkettő esetben fejlesztheti magát az illető.A gyors is lehet gyorsabb és a nem annyira gyors is.

Nekem szerencsém van hiszen régóta képezem magam és a 100m-t 13:30 körül fütöm.

Úgy tudsz magadon gyorsítani hogy leadsz minden fölös kilót magadról de ne úgy hogy pálcika legyél mert az nagy hátrány a fociba.Szóval minél könnyeb legyél minél nagyobb izomzattal.Mert ha kevesebb rajtad a súly nyilvánvalóan gyorsan tudsz futni.Használj 1-2 hónapig az edzéseknél lábsúlyt.Ez nagyon megedzi a lábat és a holtszezon alatt nem annyira vészes ha akadályoz kicsit.Persze csak mértékkel mert fenáll a sérülés veszélye.A robbanékonyság az más tészta az bátorságtól függ illetve érzék is kell hozzá hogy pont a megfelelő időben indulj el és "robbanj" oda ahova kell.De oda meg nem árt egy kicsit a súly.Erre a legjobb példa Rooney:).Futja gyakorlatilag az egész angol bajnokságot és le is ütközi ha kell:).Ha van még kérdés írd nyugodtan.

2010. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
:S sajnos mennem kell.Majd később szívesen válaszolok még kérdésekre.Ha akarod majd adok msn-t azt segítek.
2010. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem értek egyet az előzővel, mivel nem relatív fogalom, hogy minél könnyebb vagy annál gyorsabb is. Ez fejleszthető, nagyonis. Focistának ilyen 70 M fölött nemkell nagyon gyorsnak lennie sprintbe, ennél többet nemigen kell megtenni. Gyakorlat rá:

Sprint magas iramba utána egy könnyed kocogás, utána megint sprint és ezt váltogatni. Aztán ugyanezt labdával is.

2010. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első vok.

Második nem kötöszködni akarok de figyeld az alábbi példát.

Adott X focista Y lábizomzattal mondjuk 80kg

Ne mond hogy 2X focista ugyanazzal az izomzattal nem gyorsabb ha csak 70 kg.

2010. júl. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó te nagy tévedésben élsz. Nézz meg egyszer egy rövid távú sprintert. Tiszta izom és nem 60 kilós és tudod miért ? Mert rövid távhoz az kell.A hosszú távfutónak kell kis , illetve inkább kisebb tömegűnek lennie.Amúgy igen Az nagyon jó ilyen fejlesztésére és, hogy egy adott 200m-es pályán

20m kocogás 80 m sprint 20m kocogás 80m sprint, ebből mondjuk 3 kör, aztán 3 kör fuás 70 %-on, aztán előről.Természetesen előtte bemelegítés stb.

2010. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt aláírom.De a foci meg a futás az más.

A kérdező arra kért választ hogy hogyan lehetne gyorsabb.És attól hogy mondjuk hogy leadja magáról (ha van) a + kilókat nincs kizzárva hogy gyúrhatna izomra is.És etttől csak gyorsulni fog.

2010. júl. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt mondom én is, hogy izomra van szükség:D. Mert ha van egy 70 meg 80 kilós ember, ahogy te is írtad.Ugyanannyi a testzsír%uk, akkor a nehezebb fog nyerni, mert ő az izmosabb.(jó ez egy kicsit le van sarkítva most, de igen)
2010. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok!Tudom ez már nagyon késő de hátha még érdekel.Ugrókötelezz!De persze ez se mindegy hogy hogyan.Először kezd mondjuk 40-nel.Addig próbálkozz míg nem sikerül folyamatosan páros lábbal leugrálnod 40-et.Ha ez már elsőre sikerül emeld.Naponta többször csináld ezt meg és emellett még sprintelj kocogj biciklizz.Nagyon fontos hogy aludj sokat.Északa min.8 óra alvás ha lehet több.Edzés ellőtt kb. másfél órával igyál meg egy turmikszot.Edzés után valami fehérjében szénhidrátban gazdag ételt egyél.Ha lehet este 6 után már ne egyél semmit és az ivás gyakoriságát és mennyiségét is csökkentsd.Remélem (így 8 év múlva😶 is) segítettem!
2018. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!