Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovaglás kezdő fokon?!

Lovaglás kezdő fokon?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még kezdő lovas vagyok, és nem vagyok tisztában pár dologgal, így fel merült bennem pár kérdés:

1. Hogyan tudnám elérni azt, hogy lépés közben (természetesen ló háton) a ló nagyobbakat lépjen? Én egy lovász lánytól tudom, hogy elméletileg felváltva "pumpálni" kell a ló oldalát a jobb és bal lábammal, és így bíztatom arra hogy menjen. Ám akármilyen határozottsággal csinálom ezt, a ló nem lép nagyobbakat. Rugdosni végképp nem akarom, de valahogy elszeretném érni, hogy lépésben egy kicsit élénkebben menjen.

2. Ügetésnél eddig nekem nem igazán ment az, hogy rendesen lenyomjam a sarkam (persze próbálok odafigyelni rá), és emiatt ide-oda mozog a lábam a kengyelben. Valami ilyesmi van szintén ügetésben a fordulásnál, hogy nem tudom rendesen odanyomni a lábamat a ló oldalához. Igazából ez nem egy kérdés csak tanácsra lenne szükségem.

3. Több forrásból hallottam arról, hogy merre kell tenni a szárfelesleget. Egy lovász lány azt mondta, hogy a bal oldalra, egy könyvben pedig azt olvastam, hogy a jobb oldalra kell helyezni. Nem mintha ez olyan sokat számítana, csak érdekel, hogy akkor melyik az helyes?

4. Amikor a lóval egy viszonylag élesebb kanyart szeretnék bevenni, akkor mennyire erősen kell a szárat húzni oldalra? Mert tépni sem szeretném a száját, viszont az se túl jó,ha egy bolhának érez a hátán. Azt szeretném elérni, hogy határozottan forduljon és nem csak hogy "órák" reagáljon a jelzésre.

Tudom, hogy ezek nagyon részletkérdések, de én fontosnak tartom őket.

Előre is köszönöm!



2019. ápr. 5. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia én sem vagyok a legprofibb de 2-3 éve lovagolok heti 2× és több helyen is voltam..

1. Az is jó amit mondott neked illetve ha mind2 lábbal nyomod az is használ, van hogy kicsit meg kell rugdosni mert akármennyire is szereted őket te vagy a főnök nem ők illetve pálca! Az én edzőm mindig azt mondja :csizma, csípő, hang segítség, pálca

2.a Sarkadnal gondolj arra hogy inkább essen ki a lábad és ess le ha nem tudod vissza rakni mint hogy teljesen becsusszon véletlenul leess és húzzon a földön..

3.en sem tudom én mindig a belső kézre teszem

4. A külső lábát tedd az oldalához és a belső szarat húzd a kanyar felé. Van ló akinek elég kevés van akinek erő kell.. Ha 2pontos ülésben vagy akkor pedig mindig a kanyar felé helyezd a kengyelben a testsulyod illetve a felsotesteddel fordulj abba az irányba amerre menni szeretnél


Remélem tudtam segíteni 💕

2019. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!♡
2019. ápr. 6. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!