Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem dob fel a sport?

Miért nem dob fel a sport?

Figyelt kérdés

Évek óta eljárok sportolni, heti 2-3 nap egész évben, de őszintén megvallva soha semmi örömet nem találtam benne. Csinálom, mert egy sport famíliába születtem, párom is igazi sportoló. Testvérem komolyan versenyzik, az edzőm engem is piszkál, miért nem nevezek (birkózás-dzsúdó vonal) én azonban semmilyen késztetést nem érzek, hogy én legyek a legjobb.

Azt látom, hogy minden edzőtársat totál felspannolnak az edzések, én meg szó szerint ásítozok.

Semmi egyébhez nincs kedvem a legvégén, csak zuhanyozni, meg aludni.


Több mindennel próbálkoztam az évek során: Futottam, úsztam, bicikliztem, nem az én világom (alacsony erős csontú vagyok),

Próbálgattam a focit, a gyeplabdát, paintball-t, úgy éreztem sosem vagyok a csapat része, csak egy fővel több velem.

Elmentem egyszer bungee ugrásra, kiröhögtek, hogy milyen unottan ugrottam :)

Egyedül a dzsúdóban tudok hozni egy halovány szintet, úgyhogy azt nyomom.

Én viszont semmiféle szenvedélyt, felszabadultságot nem érzek, amit folyton emlegetnek a többiek.


Mikor elmegyek 2-3 hét külföldre (kiküldetés) -abszolút komolyan írom- eszembe sem jutnak az edzések.


Lehet ezen változtatni?



2019. máj. 8. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár én semmi sportot nem űzök komoly szinten, de én is így vagyok, gyerekkorom óta utálok mindenféle sportot, családtagok, tanárok, haverok stb. mind mondogatták éveken át hogy milyen felszabadító érzés a mozgás meg milyen jól esik pl. konditerembe járni meg úszni meg hasonlók, én utáltam mind, monoton, fárasztó, fájdalmas, kényelmetlen, és nem motivál.
2019. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Azért nem élvezed talán, mert erőlteted.

Attól, hogy azt mondod: ÉLVEZEM AZ EDZÉST nem fogod. Ne erőltessed. Engedd el magad(nem tulzottan) vezesd le a stresszt.

2019. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MadSeal ***** válasza:
Mert kötelezségnek érzed a családi háttered miatt, és az ember kötelezsègből nem szivesen csinál dolgokat. Pl. gondolj bele milyen volt iskoláskorodban, amikor kötelezően kellett elolvasni valamit, és milyen, amikor a magad áltál neki, egy általad kiválasztott könyv elolvasásának. Tanácsot sajnos nem tudok adni, én mindig is oda voltam az edzésért. Bár nekem is van néha, hogy nehezen megy el az indulás, de egy jó kávé ezt eddig mindig megoldotta :D
2019. máj. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MadSeal ***** válasza:
*magad állsz neki egyáltalad*
2019. máj. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!