Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól lehet lőni?

Mennyi idős kortól lehet lőni?

Figyelt kérdés
Kipróbálnám a lövészetet elmennék egy lőtérre de nem vagyok még 18 mennyi idős kortól lehet menni lőni? Ha esetleg van velem szülő akkor lehet menni 18 éves kor alatt is?

2019. jún. 10. 11:52
 1/8 ThodEE GoD válasza:
76%

Általános iskolába 5.-es voltam mikor először lőttem.

Nem derül ki mit is szeretnél pontosan, íjászat, légpuska,

[link]

[link]

A gyermekem lőhet légpuskával?

Kiskorú gyermek csak felnőtt felügyelete alatt lőhet légpuskával.


Nekem nagyfater mindig engedte a szőlősbe, műanyag flakonra, sörös dobozra meg gyufásdobozra.

2019. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán fontos lehet az is, hogy mivel szeretnél lőni
2019. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen sajnálom ezt nem mondtam nem íjra gondoltam én ár íjászkodtam apukámnak van egy íja de én pisztoly vagy puskára gondoltam néztem egy olyan lehetősséget hogy ki lehet próbálni kis és nagy lőfegyvereket csak nem írja hogy hány éves kor alatt lehet menni
2019. jún. 20. 17:03
 4/8 ThodEE GoD válasza:
Azok 18+ ossak, gyerekek nek, terhesség alatt, csak a légpuska javasolt.
2019. jún. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm akkor légpuskával már lőhetek?
2019. jún. 22. 08:02
 6/8 ThodEE GoD válasza:
Igen
2019. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. jún. 24. 16:54
 8/8 Levente74 válasza:

Látom, ez egy régi kérdés, de hátha most is aktuális, és más is kíváncsi rá.

Aktív sportoló és versenybíró vagyok, amit írok, az megbízható forrásból származik. 10 éves kortól légpisztollyal/légpuskával lehet lőni. 14 éves kortól .22LR kaliberjelű fegyverrel lehet sportolni, pisztollyal és puskával egyaránt. 16 éves kortól sörétes puskával (pl. koronglövészet) lehet lőni kaliberjeltől függetlenül. 18 éves kortól szabad a pálya, minden kaliberjel elérhető. Fontos: a fentiek KLUBFEGYVEREKRE vonatkoznak, tehát el kell menni lövészklubba -egyesületbe, és az ottani eszközökkel lehet gyakorolni. "Apukámnak van és kölcsönadja a lőtéren" az teljesen illegális! Remélem, segítettem!

2022. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!