Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A személyi edző képesítéshez...

A személyi edző képesítéshez érettségin kívül kell valami egyéb végzettség?

Figyelt kérdés

Szóval nézegettem már a neten a képzéseket, de első sorban csak fizetős felnőtt tanfolyamokat találtam. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, viszont mintha nem lenne elég ehhez csak egy érettségi... Ha kell is, akkor milyen szakképesítést kell ezelőtt elvégezni? Vagy csak félre értelmeztem volna? :)


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2019. jún. 17. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Személyi edző képesítéshez kell sport előképzettség. OKJ-s testépítő, fitness sportoktató képzéshez nem kell előképzettség. Ezzel is dolgozhatsz személyi edzőként. Majd ha szeretnél további képzéseket, pl. konkrét mozgásformára, pl. spinning, jóga, stb. Akkor már azokhoz is jó ez a képzés alapképzésnek.
2019. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Aki nem ért hozzá minek nyilatkozik????


Tesóm az.

Ez a menetrend:

-érettségi

-1 év fitness instruktor OKJ

-ráépülő 1 év személyi edző OKJ

-majd, ha az étkezésben (nem csak a test edzésben) is tanácsokat akarsz adni, akkor 3 hónapos táplálkozási tanácsadó tanfolyam pluszba, hivatalosan csak így lehetsz normális helyen személyi/fitness edző.


Amúgy folyamatos egyéb önképzés, szinte évente vannak mindenféle pár hónapos kurzusok, mindig követni kell az aktuálist, aki lemarad kimarad.

Persze, hogy hány kokler majom

csinálja mindenféle papír nélkül "feketén" azt csak megsaccolni lehet.


Ezen felül persze egyetemre is mehetsz még azonos irányba.

2019. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon szépen köszönöm!! :))
2019. jún. 17. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!