Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minden nap 5 km-t megtenni...

Minden nap 5 km-t megtenni gyalog soknak számít nagyon?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt lehet megtenni?

Az egyetemem lenne ennyi időre ősztől. Nem közlekedik semmi sem a házunktól a vonat állomásig és a vonatállomástól az egyetemig. Úgyhogy csak gyalog tudok járni.

Míg jó idő van rollerrel járnék. De rossz időben meg télen muszáj leszek gyalogolni.

Oda 2,5km vissza 2,5km az út.


Meg sajnos ha estére mondjuk vissza kell menni, akkor lehet hogy 2x kell megtenni, de az úgy már 10km gyalog. Az meg már rengeteg.


Szerintetek?:/



2019. júl. 1. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Soknak bizony, mert a egyetem mellett ki fogsz merülni. Kemény órák, vizsgák után este hazacaplatni 2,5 km-t az sok. Esetleg vegyél egy bicajt, és szereld fel mindennel.


Vagy kérdezd meg az egyetemi társaidat, hogy mivel járnak órákra. Nem mindneki gazdag, nem mindneki közelkedik saját autóval, robogóval stb. Biztos tudnak tanácsot adni.

2019. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kényelmes cipő, zene és élvezni az időt. Nézelődni, gondolkozni, belefeledkezni az élet dolgaiba.

Fél óra alatt meg lehet tenni 2,5 km-t. Tekintve, hogy egy-egy randin az emberek órákat szoktak együtt sétálni ez bakfitty.

Én az úton reggeliznék.. Lesz időd belekukkantani az anyagba zh előtt.. Ráadásul kb a második héten már brancsok alakulnak akik hasonlóan sokat sétálnak az egyetem fele vagy autóval felveszik egymást.

Szerettem egyetemre járni, főleg az elsőre.

2019. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ennyi kis mozgás jó is. Vegyél egy katonai esőkabátot, amik összecsomagolva (csak kb. 10x10x20 cm-esek, bokáig érjen), és akkor jöhet a legnagyobb zuhi vagy hófúvás is. Még a jellemedet is formálja az, hogy neked még a legdurvább időjárás sem kottyan meg. Ha meg télen pár alkalommal 10-20 centis hóban kell menni, az is csak egy jó kis edzés.
2019. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát szerintem gyalog járnak az egyetemre a vonat állomástól. Mert nincsen más lehetőség.

A bicikli jó lenne, de nagyon drága lenne a szállítása mindennap a vonaton..

Rollert meg ingyen fel lehet vinni legalább.

De hogy meddig fogom tudni csinálni, hogy rollerrel járok fogalmamsincs. :/

2019. júl. 1. 12:05
 5/10 anonim ***** válasza:
En 10-15 évesen tettem meg ezt a tavot naponta suliba menet. Szomszéd faluba kellett atgyalogolni. Egyáltalan nem vészes. Sétalva fél óra, gyorsabb temposan gyalogolva 20 perc. Ennyi mozgas nagyon jot tesz. Rollert meg hagyd a fenébe
2019. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2019. júl. 1. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fel fog üdíteni egy kis séta az egész napos ülés és agymunka után. Hidd el, ennyi még szükséges is. Esőben lesz igazán nehéz, de készülj esőkabáttal, vízálló cipővel.

Én gyalog járok dolgozni, minden nap 2x5 km, de az igaz, ha nagyon esik az eső, fel tudok szállni villamosra. Mivel te fiatal vagy, nagyon hamar meg fogod szokni, és nem fog gondot okozni.

2019. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben köszi!:) akkor te is sokat sétálsz :)

Annyi hogy heti két napon 7:45-ig leszek, a minta órarend szerint. Télen lehet kicsit félni fogok a korom sötétben. :/

2019. júl. 1. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokan tartanak két ócska biciklit, az egyikkel járnak otthonról az állomásra, a másikkal az állomás és a cél (nálad az egyetem) között. Azért kell ócska bicikli, mert ugye kettő kell belőle és az egyiket kinn kell hagynod az állomáson, de még így is jobban jössz ki, mintha a bicót a vonaton vinnéd. Lehet, hogy tömeg is lesz, nem férsz fel biciklivel. De azt gondolom tudod, hogy a kisebb kerekű bicikliket ingyen lehet vinni (nézz utána, pontosan milyen kerékméret esetén).


Jó cipőd legyen, aztán majd megedződsz. Egészséges ennyit gyalogolni. A végén lehet, hogy futni fogod az egész távot, mert mindig késve indulsz :-) A szellemi terhelés után pihentetőnek fogod találni a mozgást szerintem, és összességében is jól járhatsz vele, mert ha fizikailag is fáradt vagy, könnyebben elalszol és jobban, mélyebben fogsz aludni, így szellemileg is frissebb leszel.


Én amúgy sosem mentem haza az egyetemről napközben, inkább vittem valamit és benn tanultam vagy csináltam más hasznosat. Nem érte volna meg a plusz oda-vissza út, hogy egy pár órát otthon legyek. De ízlések és pofonok, kinek mi válik be.

2019. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez semmi, ennyi mozgás kell egy napra. Tanuld meg élvezni. Az egész napos ülés után jól fog jönni. Reggel meg jo kis napindító.
2019. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!