Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tsun vs Kick-Box?

Wing Tsun vs Kick-Box?

Figyelt kérdés
Melyik küzdőstílus a hatékonyabb? Egy wing tsun mester le tudna győzni egy kick-box bajnokot? Melyik a jobb utcai önvédelemre?

2020. jan. 16. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Önvédelemre erősen limitáltan lehet felhasználni akármelyik küzdősportot, harcművészetet. Manapság az utcai támadás nem abból áll, hogy beáll valaki az arcodba és akkor "mivaa köccsög?!", aztán el kezditek lökdösni egymást. Legtöbb esetben többen támadnak és nem ritkán fegyverrel (mindig van a csoportban egy olyan tag, akinél van egy bökő). A kés pedig nem válogat, lehetsz te 6. danos aikido/karate/xy-ryu jutsu mester, vagy világbajnok küzdősportoló, MMA-huszár ketrechoplita, ha késsel betámadnak, főleg ha többen akkor vége a mulatságnak.


A wing tsun pedig egy nagy trágyahalom. Tipi-tapi cicapacsi köcsögkarate. Arról nem is beszélve, hogy Leung Ting-et a wing TSUN (nem chun, tzun...stb) alapítóját is egy kamuharcos kóklernek tartják Kínában is. Idehaza, pedig a legnagyobb mókusbox mester, aki agymosásban és marketingben nagyon erős, az pedig a Máday Norbert. Aki kiépítette a hazai mókusbox iskolahálózatot. Ott jó pénzért tanulod évekig a nagy büdös SEMMIT. Ami semmire sem jó. Szó szerint. És nincs tisztelet a kivételnek!


A kickbox is erősen felhigult idehaza (főleg ezekkel a light contact, point fighteres ugri-bugri versenyekkel), de még így is oda-vissza alázza hatékonyságban a mókusboxot.

Kína legjobb wing tsun mesterét is lazán elverné egy mezei kick-box edzésre járó emberke, ha legalább már 3-4 évet kickboxolt full contactban.

2020. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Első: a WT amúgy miért nem elég hatékony? Én még nem gyakoroltam, de a technikái a leírás alapján rendben vannak (legrövidebb úton betalálni, gyenge-edzhetetlen testrészek támadása, stb.) Oké, a gyors láncütés tényleg elég röhejes, de alapvetően a rúgás-ütés csak rúgás-ütés, nem?
2020. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2020. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer voltam WT bemutató órán :)

Hát az egymás kezének gyorsuló tapicskolása nem tudom, mire jó. Oké, koncentrálásra igen. De a harchoz, vagy önvédelemhez nem sok köze van.

Ha meg megtámadnak, ember legyen a talpán, akinek van ideje, kontrollja, kiválasztani a legérzékenyebb testrész konkrét pontját, aztán még találja is el. Ja és ha nem is olyan pózban van az illető támadó?

Szerintem az ökölvívás jó. Legalábbis az utcán verekedő, balhézó pasik nagy része boxolt :D

2020. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Wt lágy műfaj a 30 kilós kinaiak dulakodása , B Lee Usa látogatásai alapján és pár eset után elvetette ezt feleslegesen gyatra technikát . Kombinálta minden erősebb módszerrel és a formai koreografált bonyolításokat elhagyta . Emiatt és amiért idegeneknek oktatott kitagadták a kínai mesterek .
2020. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Exwt válasza:
15%

Idehaza és a nagyvilágban Leung Ting Wing Tsun terjedt el, ami megalapozza ennek a harcművészetnek a rossz hírnevét.

Semmi közük a valódi vingcsunhoz.

Ip Man sosem tanított olyan marhaságokat mint Leung Ting és társai. Sőt Leung Ting et sem tanította ez csak egy marketing duma.

Felsorolni is nehéz lenne azt a sok f***got amit művelnek, ezért nem is teszem. De ha valaki kíváncsi részletesebben, h mi is a baj a LT wt vel annak privátban megírom szívesen.

2020. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Exwt válasza:
11%

5/6

B. Lee a vingcsunra építette a jet kuen dot. A Valódi vingcsunnal kb. 70% os azonosságot mutat.

2020. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Első: a WT amúgy miért nem elég hatékony? Én még nem gyakoroltam, de a technikái a leírás alapján rendben vannak (legrövidebb úton betalálni, gyenge-edzhetetlen testrészek támadása, stb.) Oké, a gyors láncütés tényleg elég röhejes, de alapvetően a rúgás-ütés csak rúgás-ütés, nem?"


De nem ám! :)

Én a wing tsunnak egy erősebb, küzdelem-centrikusabb verzióját/irányzatát gyakoroltam az Emin Boztepe-féle wing TZUN-t. Úgy, hogy mellette párhuzamosan ökölvívást is űztem. Úgyanúgy egy nulla. A wing ágazatok, legyen az chun, tsun vagy tzun. A TSUN a legrosszabb, az tény.


Nagyon szépen hangzik, az hogy két pont távolsága között a legrövidebb út az egyenes, meg az, hogy ugyanazzal a kézzel védekezünk és támadunk. A probléma az, hogy a legeslegegyszerűbb kettősfedezékkel gyakorlatilag blokkolni lehet, a wing chun/tzun/tsun összes ütéstechnikai repertoárját.

A wing tsunnak nincs, lábmunkája, nem használnak csípőt, oldaltámadások ellen védekezni nem tudnak. Ráadásul az gyors, intenzív egyenesütés sorozáskor, csőlátás alakul ki. Ezért csapják le őket, egy egyszerű horoggal. Se tempóérzékük, se ritmusérzékük. Elismerem gyorsak, de ütőerejük nincsen. Mellesleg azokkal a technikákkal nem is lehet igazán erőset ütni. Belharcba ér valamit, ha az ellenfele túl nyitott. Bár egy dulakodásos verekedésnél, ahol kialakul egy kis birkózás, már ott sem lehet érdemben kivitelezni a mókuskalimpálást.


A kick-box, mozgékonyságban, védekezésben, támadásban, lábmunkában oda-vissza alázza a mókusboxot.

2020. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Exwt válasza:
18%

Sincere Fist

Amit leírtál az teljes mértékben megállja a helyét a Wing Tsunra nézve és minden Leung Ting szárnya alól kinőtt iskolára hívják bárhogy.

Sajnos teljesen jogos a kritika...

Viszont léteznek még ha kis számban is valódi vingcsunt oktató rendszerek, ahol az eredeti koncepciót oktatják.

Sajnos a legtöbb hm el foglalkozó ember sosem találkozik ezzel mivel a piac 95%át kóklerek fedik le.

Az egész LT WT struktúra egy elcseszett állással indul ami megakadályozza a mozgást és ütést. De nem megyek bele felesleges, pedig regényt lehetne írni erről a témáról.

2020. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyerekek , bármely oldalról nézzük , Sincere helytálló tényeket írt le , annyiban nem értek vele egyet , hogy minden stílust erősen limitáltan lehet alkalmazni ( a kali / eskrima / arnis , vagy scherma azért nagyobb esélyt ad kezünkbe kb 2 támadó ellen mint a pusztakezes harci stílusok . Ámbár ezekkel sem nyomjuk le egymagunkban a nyóckert ) .Az viszont nagyon is igaz , hogy nem a lovagkorban élünk . Így a mai , nevezzük kihívóknak sem a becsületért állnak le veled verekedni . Hanem legtöbbször az értékeid eltulajdonítása okán . Ebből adódik , hogy esélyüket megnövelve többen szállnak rád , nem ritkán fegyverrel . Volt eset , hogy én álltam a penge rossz oldalán , és csak a kutya nagy szerencsének köszönhető , hogy nem történt komoly baj , de így sem úsztam meg vágás nélkül , és ennél a szitunál csak egy személlyel kerültem szembe . Ebből azt akarom kihámozni , hogy lehetsz akármekkora világbajnok bunyós , 108 danos karate , kung fu , ju jitsu mester , a kés pengéje akkor is megsebez .


Irány a WT . Leung Ting akiről azt mondják Ip Man tanítványa volt ( kb 9 hónapig , köszi WIKI :D ) , mindenáron nagymester akart lenni , ezért hozta létre a wing tsunt . De hogyan is hozta létre ? Magas rúgás nincs , dinamika nincs , csípő csak dísznek van , ütéseik gyorsak , ám miből is indulnak ? Karból , amik ugyan gyorsak ( egy bizonyos ideig ) , de erőtlenek és rövidek , a wt mozgása , túl egyenes , az oldalról érkező támadások ellen védtelenek . Írta Sincere még a csőlátást , na ez a másik nagy hiba . S van még sok , de az oldalon már annyiszor ki lett tárgyalva , hogy leírni is felesleges . A Chi Sau pedig a rossz viccek netovábbja , egymás taperolása , annak érdekében , hogy elvezesdd ellenfeled támadását , ez kb működik egy másik wt-s ellen , ám más stílussal szemben teljesen hatástalan . A magyar wt pedig , hogy is mondjam finoman ? Egy kalap ... Tudásod forintban mérik . Nyílt titok , hogy a fokozatok megvásárolhatóak , tehát amennyiben perkálsz , csinálhatsz bármit , akkor is megkapod a fokozatot , sőt van , hogy kettőt is ugorhatsz .

Mádayról is hírlik , hogy egy alkesz , aki bepiálva nagyon szeret leszólni más rendszereket . Több stílus képviselője hívta már ki egy sparringra , de mindig talált magának kibúvót .


Wing chun . Ip Man-tól számítva . Dinamikusabb mint a wt , és több technikát is tartalmaz ( magas rúgások , némi földharc ill míg Leung Ting a láncütésre alapozta egész stílusát addig a W.CH-ben a chain punch egy sokadlagos technika ) . De tény , hogy a második vh-ig minden nagyobb kínai városban rendeztek kung fu viadalokat , ahol Chunosok is indultak , indultak , de egyszer sem nyertek . Ip Man harcairól sincs hiteles dokumentáció amely bizonyítaná , hogy kiállt más stílus ellen , és győzött is . Ezenfelül ópium függő és láncdohányos is volt az öreg .

De akadnak olyan wing chun ágazatok melyek érnek is valamit pl a Lo Man kam féle aki több más rendszerből merítve hozta létre saját wing chunját .


Egy szó mint száz a wing chun , nemigazán győzne egy kickboxos ellen

2020. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!