Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tsun vs Kick-Box?

Wing Tsun vs Kick-Box?

Figyelt kérdés
Melyik küzdőstílus a hatékonyabb? Egy wing tsun mester le tudna győzni egy kick-box bajnokot? Melyik a jobb utcai önvédelemre?

2020. jan. 16. 09:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
7es válaszoló , vegyes módszert alakitott ki rögtönzéssel ,sorozatos magas rúgásokkal . Ő nem használta sem tapadós kéz sem alap állások sem klasszikus védekezéseket a bajnokságokon sem a filmjein . Úttörő volt gyors rugalmas kirobbanó ehhez a wt alap kiindulás de semmi egyéb .
2020. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nyomorék Wing Tsun, egy ezerszer lerágott csont. A legeslegszörnyűbb az egészben az, hogy a nyomorék Máday agymosó marketingje még mindig hatékony. Még mindig vannak elvakult wing tsun hívők, akik szentül meg vannak győződve arról, hogy a WT az valami überalles stílus. Az előttem lévő válaszolók tökéletesen kielemezték a Wing Tsun hátrányait. Igazából nem is tudom sok mindennel kiegészíteni az írásukat.


Esetleg annyit érdekességből elmondok, hogy a Lo Man Kam-féle Wing CHUN, azért egy igen realisztikusan megalkotott Wing rendszer. Földharc ugyan nincsen benne, de földrevitelek, dobások, gáncsolások magas rúgások, jobb lábmunka igen. Láncütés az nem a legfontosabb technika ott. Ráadásul komoly hangsúly van a sparringokon, fejvédő, fogvédő és kiskesztyűben tolják full contactban.

Lo Man Kam tényleg Ip Man tanítványa volt, sőt Bruce Lee közvetlen sparring partnere. Arról nem is beszélve, hogy nem csak a wing chunban, de a muay thai-ban, kali-ban, judo-ban és más kung-fu irányzatokban is jártas a tag. Magyarországon az én egykori Wu stílusú Tai Chi mesterem volt, a hazai LMK-féle Wing Chun legnagyobb vezető mestere (pont úgy, mint a Máday a WT-nek), és Lo Man Kam közvetlen tanítványa. Én ugyan nem tanultam Wing Chun-t (bár lett volna rá lehetőségem), pár edzésen voltam. Sparringoltam velük akkor is, mikor jómagam piros öves ITF TKD-s voltam, és boksz edzésre is jártam. Azt mondom, hogy egy rendszeresen sparringoló LMK wing chun-os lehet ellenfele egy kick-boxolónak. (Nem azt mondom, hogy jobb! DE ő "vissza tud köszönni" érdemben, nem úgy mint egy wing TSUN kókler).


Anno az én fejemben is megfordult, hogy a teakwondo mellé beteszem a wing chun-t. De még is csak boksz lett mellette.

A wing ágazatok legnagyobb hibája, hogy más stílusokkal szinte lehetetlen kombinálni. Külföldi fórumokon olvastam többször is, akik esküsznek az aikido + wing chun kombóra. (Steven Segal is gyakorolt wing chun-t). Nem tudom... lehetséges.

12 éven keresztül tanultam kung-fut (tai chi, xing yi, bagua zhang), belekóstoltam sokféle ágazatban. Annyit tudok tanácsolni, hogy a Leung Ting-féle Wing Tsun-t kerülje mindenki!

2020. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
a kick box is egy gyenge fos egyébként. eredeti neve: sportkarate... akkor miről is beszélünk?
2021. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!