Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kick-box, Box, Brazil jiu,...

Dani9526 kérdése:

Kick-box, Box, Brazil jiu, Wing Tsun, Kyokushin, Shotokan, Escrima, Muay thai, Judo, Aikido. Melyiket válasszam? Ezek elérhetőek városomban. Olvastam a témában és összezavar a sok ellentmondás. Olyanok válaszát várom akiknek van tapasztalatuk.

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Próbálj ki többet is.

Az első edzés általában mindenhol indgyenes.

És a testi adottságaidat is vedd figyelembe.

2016. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Itt az utcával csak pár ember van tisztában, ebből 1 én vagyok, egy most nagyon inaktív, más meg nem jut eszembe. Szóval, ha utcára kell, akkor a Kyokushin, Shotokan, Brazil Jiu-Jutsu és a Box az utolsó. De a Brazil Jiu-Jutsu semmiképpen sem, Kyokushin és Shotokan, valamit a Box még talán. Képzetlen ellen nagyon jó mindegyik. A Wing Tsun helyett legyen Wing Tzun, de ha nincs és tetszik a stílus, akkor mehetsz rá, azonban nagyon sok plusz edzést kell otthonra beiktatni, mert a stílus nagyon nehéz, plusz a sparringot is neked kell megoldani, mert sajnos az nincs edzésen. :( Aikido szintén nehéz! De abszolút jó lehet civil ellen. Muay Thai és Kick Box nagyon jók, könnyen tanulhatóak, a Judo szintén nagyon jó. Eskrimához nem nagyon értek. De biztos jó.
2016. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos infókat!

Többet is ki fogok próbálni mielőtt döntenék.

Ha valakit érdekel majd leírom a tapasztalataimat.

2016. dec. 21. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Igazából teljesen mindegy, ha szeretnél bunyózni megtanulni, akkor karatéból ashihara, ők nagyon jól szerepelnek a k1 versenyeken. Thai boksz, kick boksz, boksz, ezeken mind lesz sparring tehát kiváló tapasztalatot ad mindegyik, ha tesharcot akarsz, akkor szerintem kezdj judoval, és csak utána menj el pár év múlva bbjre, mert jobb alapot ad a testharcot a judo, és utána a földharc miatt rá tudod emelni a bjj-t később. kyo és shotokan karatét nem tudom bátran ajánlani, mert rengeteg a rossz edző itthon. Ha direkt önvédelmi rendszert akarsz tanulni, akkor elkezdhetsz ilyen aikido, eskrima, wing tsunt de ha nincs előtte egy nagyon komoly aktív bunyós múltad mondjuk minimum egy 4-5év, akkor ezek a stílusok inkább csak egy hamis önbizalmat fognak adni. Ha komoly terveid vannak a bunyóval, akkor viszont ökölvívással, vagy judoval kezdj, attól függ hogy az állóharc vagy a testharc érdekel jobban, mert ezek adják a felsoroltak közül a legjobb alapot, hogy később majd ki tudd egészíteni ezeket muay thaial, vagy bjjvel, vagy ha az utcai önvédelem érdekel magas szinten, akkor ju jitsuval, eskrimával, aikidoval, krav magával, wugn tsunnal stb. Az alap mindenképp kell, és azt csak a sparring alapú küzdősportok adják meg ma itthon.
2016. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat Magyar Honvéd!

Az az igazság, hogy magas vagyok és atletikus testalkatú.

Így gondolom a bírkózás, judo stb. Nem annyira az én terepem.

Úgyhogy inkább álló harc.

2016. dec. 21. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Had kérdezzem már meg. Érdekel a véleményetek. A judot miért tartjátok ennyire jónak?

Félre értés ne essék én is annak tartom.

2016. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha magas vagy és atletikus, akkor egy muay thaival szerintem nagyon jól járnál.
2018. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!