Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Igazi kick-box már szinte...

Igazi kick-box már szinte nincs is. Miért mondják ezt néhányan?

Figyelt kérdés

Az egyik válaszoló még hozzá is tette, hogy jóformán csak MMA-zik boldog-boldogtalan.


Az Mixed Martial Arts nem csupán egy gyűjtőfogalom? Az nem konkrét stílus. Laikus vagyok, én így tudom.


Mi a gond, hogy ilyen ritka az igazi kick-box edzés, vagy edző?



2020. aug. 2. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Például az a probléma, hogy aki kick bokszolni akarna az nem nagyon talál edzést.

Mi a probléma? Az, hogy bejött a Fitness Kick Boksz, azóta meg mindenki ilyen edzéseket tart, mert sokkal több pénz bejön, mint rendes Kick Boksz edzéssel.

Az MMA-zik boldog-boldogtalant meg szerintem úgy értette, hogy vannak "MMAra felkészítő" edzések és arra akar járni mindenki, mert ők akarnak lenni a következő "MekGrengor" (találkoztam olyannal, aki így írta le McGregor nevét, azóta ezt használom, mert tökéletesen összefoglalja a jelenséget).

2020. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajna mióta megszűnt a k1, azóta hanyatlik ez a sportág is. Vannak ugyan point-fighting, meg tsai bohóckodások, de ezek amolyan "turbokarate" verziók. Kb kyokushin szint.


Az ememéjt meg hagyjuk. Ahogy már írták mindenki MekGrengor szeretne lenni, ezért könnyű eladni. Általában az ilyen zen bu kan kempo-ra ráfogják, hogy MMA és már mehet is az oktatás. Ellenben ha tudnák, mi minden kell ahhoz, hogy valaki jó ketrechoplita lehessen, bizony kétszer is átgondolnák.

2020. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valahogy nálam ez a MekGrengor kimaradt. MMA-zni sem akarok. Akkor most elmehetek a búsba?


A K1 megszűnésének mi áll a hátterében?


Illetve külföldön is ilyen siralmas a kick-box helyzet? Ázsia egyes országaira gondolok elsősorban. Évente két-három, ritkán négy hónapot még csak-csak el tudnék tölteni valami nem Japán, nem Dél-Korea szintű, ezektől olcsóbb országban, de csak ha van értelme.

2020. aug. 2. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor thai box thai földön
2020. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Az, hogy sok volt a balhé a háttérben az eredeti K1 versenyszériánál. Yakuza és társai.

Azóta meg csak haldoklik, a Glory próbál életet belelehelni.

Külföldön azért vannak még normális helyek, nagyobb eséllyel találsz, mint idehaza.

Ázsia egyes országait meg hagyjuk. Kambodzsa jöhetne szóba, ha nem lenne a Covid, ott is Kun Khmer. Thailföldön a Muay Thai-t el kell felejteni. Turisták pénz lehúzására ment csak rá évek óta, a színvonal sokszor a béka feneke alatt, ahol normálisan tudnál tanulni azt meg úgyse tudnád megfizetni.

2020. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Marad a wing tsun.

Ez az ősi ,páratlan tudàs.

2020. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!