Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatéban a fekete öves...

A karatéban a fekete öves szint az valójában mennyit ér?

Figyelt kérdés
A fekete öv az mesteri szint. Mesteri szinten pedig tudnak elvileg ököllel deszkát és téglát is összetörni. Nem régiben voltam lenn egy karate edzésen, egy 2 danos fiatal nő tartotta az edzést, olyan 20-25 körül lehetett, volt vagy 150 centi magas és 40 kiló. Ő ott a szenszej. Most akkor ő egyedül tényleg le tudna verni két-három nagy darab férfit? Nem értek semmit a harcművészetekhez, soha nem is gyakoroltam ilyet. De szkeptikus vagyok. Valahogy a pici kacsójára ránézve nekem nem úgy tűnik, hogy tudna téglát ketté törni.

2020. aug. 28. 19:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

Jah, halálos ütés, ne röhögtess. Egy karatés meg sem tudna ütni egy bokszolót, el sem találná.

A kyo az agyatlan bunyó, csak addig ütik egymást amíg ki nem dől az egyik, védekezni nem tudnak, technika 0

2020. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

Már megint kezditek. :D

Ennek a vége mi lesz?

Gyk-s érvek, trollfizika, stíluslejáratások,"kőkemény bunyós vagyok XY éve, én már minden stílust csináltam, mindent megéltem de közven egyetlen komoly egyesületnél se jegyzik a nevem" dumák, inkább edzésre menjetek, ne itt szakértősködjetek. :D

2020. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
19%
óóó van halálos ütés és akkor én most hova szarjak én is ha torkon rúgok valakit az is meghal
2020. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%
Karatéban halálos ütés úgy, hogy ütni se tudnak? OK. Mindent értek.
2020. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%

12:

Nyugi, ez még a gyengébbik verzió is amik mostanában mennek. Pár éve sokkal, de sokkal durvábbak tolták ezt. Csak egy pár szösszenet:


- Volt egy srác, előadta, hogy ő kőkemény Wudangos, kb. mindenkit leverne, edzéseket is tart. Az edzés tartásról kiderül annyi az egész, hogy besegített az edzőnek prezentálni a gyakorlatokat meg a gyerek csoportnak az edzés végét egyszer megtarthatta, mivel az edzőnek el kellett mennie és nem tudta befejezni. A mindenkit leverne részről annyi, hogy elhívták egyszer Brazil Jiu Jitsu edzésre, mivel agyba-főbe szidta őket itt az oldalon. Konkrétan megmagyarázta, hogy meg tudna ölni bármelyik BJJst egy mozdulattal földharcban. Mi lett az eredmény? Lement, kb. nem tudott semmit se mutatni, azzal kezdett, hogy se fogvédője se szuszpenzora nem volt, mert minek az? Hisz ő felkeményítette a golyóit (nem, nem vicc, tényleg ezt állította), így nem lesz semmi baj. A vége az lett, hogy kb. mindenki elverte sima edzésen, egy olyan nő, aki félév után tért vissza szülésről kb. 3 másodperc alatt kopogtatta le. Szerinted már ez is durva? Ugyan, ő semmi se volt nagyot mondás terén.


- Az örök "legnagyobbat hantázó díj" nyertese az oldalon egy bizonyos "Késes XY" itt az oldalon (direkt nem írom ki a teljes nevét). Váltig állította többek között, hogy profi kés szakértő. Olyan profi, hogy próbálta megmagyarázni a vércsatorna azért van a késen, hogy ott gyűljön össze a kés, ne a kezedre menjen. Még ez volt a legkisebb beégése, mert aki nem jártas a vércsatorna a kés könnyítését szolgálja. Na, ő tényleg mindent előadott, konkrétan azt is, hogy szumósokkal edzett még a Szovjetunióban mikor Sambo-t volt kint tanulni. Aztán annyira túltolta a kretént a hazudozásban, hogy azt se tudta mit hazudott össze, a dátumok amiket állított teljesen összevissza voltak, sok volt az átfedés, mikor ugyanabban az időszakban több ezer kmes távolságokban kellett volna lennie. Ez volt az igazán gáz? Nem, nem ezért nem merte felvállalni már a nevét többet. Történt ugyanis, hogy volt egy fórumja, ahol ő, az első jó madár és egy harmadik, az egyetlen normális tag beszélgetett. Nem tudott róla, hogy sokan ismerjük a fórumját és gyakran olvassuk, ezért futótűzként végigterjedt az oldalon, miszerint ő annyira kemény, hogy az anyja 2 hónapos szobafogságra ítélte, mivel hazavágta a kerti tavukat. Mit csinált? Minden növényt kiszedett a tóból, kirakta a tűzőnapra őket, mert ő a vízben állva akart edzeni. Az anyja meg hazament meglátta és szétverte meg 2 hónapos szobafogságra ítélte.


Szokj hozzá, hogy vannak ilyenek itt az oldalon, nagyon kevés az olyan, aki ténylegesen ért is a dolgokhoz, még kevesebb, aki ténylegesen tanult is valamit.

2020. szept. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%

15 igen, igazad van.

A 12-es vagyok, olvastam itt Aczélról meg Késes K....ről is:D Az utóbbi tényleg olyan volt, hogy leírtad pl. hogy ashihara karatézol, aztán egyórás oktatás jött abból, hogy az miért szar, tele van katákkal (🤣 ) meg különben is, Ő azt is minimum 5 évig tolta. (Persze, maximum szerepjátékban vagy Youtube videókról) Meg az orosz hadseregben kapott combat sambo kiképzést, meg birkózóedző képesítése van, mellette boxolt, thai boxolt, több késharcstílusban instruktorija volt, stb...Mindezt persze kb. 21 évesen. Brutális...

A legtöbb (tisztelet a kivételnek!) válaszoló egyébként le merem fogadni, hogy hasonlóan csinálja, kedvencem mikor a stílusok vannak "szakértő" módon, aplólékosan elemezve (🤣) összehasonlítva (véletlenül sem az azokat alkalmazó harcosok, hanem a stílusok:D) meg az "XY az jó kombináció?" 🤣

2020. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

16:

Késesnél nem volt már olyan stílus, amit ő ne tolt volna. :D Egyszer emlékszem azt is próbálta beadni, hogy Bokatorozott is. :D Ez egy nagyon ritka kambodzsai harcművészet, de ő azért tanulta. :D Meg tipikusan az a mindenhez is értek típus volt. :D

Kedvencem az volt még mikor az elején azt akarta előadni, hogy a szovjetektől tanult még sambozni, nem is az oroszoktól. Mikor fel lett világosítva az esélytelen, mert kölyök volt még, akkor már próbálta javítani magát, hogy ő úgy gondolta olyan oroszoktól, akik a szovjet hadseregben is szolgáltak. :D

De tényleg a késes harcművészetei vittek mindent. Olyat is tanult azon belül, ami maga a stílus anyaországában is ritka, de ő mesteri rangon van. :D Meg mindenből mesteri rangon van, de az van amit leírtál, miszerint a nevét sehol se jegyzik. :D


Itt az oldalon szokj hozzá, évek óta próbálom megértetni, hogy a stílus az másodlagos, mert tanulhat valaki a legjobban elismert stílust is, ha ő béna, akkor ígyis-úgyis elverik. Ahogy egy pocséknak (nem Yellow Bamboo és társai, mert azok tényleg mind kamuk) tartott stílus képviselője is lehet önszorgalomból feledzi magát még mellé és simán felveszi a harcot a többi stílussal.

Mert ugye itt az oldalon az elterjedt gondolkodás az, hogy mindenki csak egyetlen egy stílust gyakorolhat, nem kombinálhat semmit se, még az is elképzelhetetlen például, hogy valaki Karate mellett bokszoljon, mert olyan nincs.

2020. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

17:


Igen, egyetértünk:))

Hülyeség a stílusvita, pocskondiázás, hiszen egy küzdelem eredményessége a stílust alkalmazó harcos képességeitől függ elsősorban (szembekerül egy ökölvívó egy savate-ossal, teszem azt a savate-os szanaszét rúgja az ökölvívót, TKO. Most mi történt? A savate jobb stílus, mint az ökölvívás? Egy nagy frászt. A savate-os felkészültebb volt, jobb képességekkel megáldott küzdő, a saját akaratát/küzdőstílusát rá tudta kényszeríteni az ellenfelére, ezért győzött. Nem az ökölvívás mint stílus hibája, hogy a sportoló veszített... Az ökölvívónak még fejlődnie kell, csiszolnia a képességeit (erőnlét, technikai tudás, robbanékonyság, reflexek, tempóérzék, időzítés/timing, stb. stb.) de a vereségből is csak tanul az ember.).


A provokatív jellegű, uszító kérdések/hozzászólások, trollkodások pedig megmosolygatóak, de legalább kiderül belőlük az, hogy az illető soha nem járt semmilyen edzésen, maximum Vitathatatlan filmek/Youtube videók a tudásának táptalaja.

2020. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

18:

Ilyet ne írj le, mert jön az ügyeletes kommandó és megmagyarázza neked, hogy egy bokszolót sose fogsz lerúgni, mert olyan lábmunkájuk van, amivel egy pisztolylövés elől is kitérnek.

De amúgy igen, a tapasztalatok alapján az lenne, hogy akkor innentől fogva az ökölvívás egy használhatatlan stílus, mert elverték, stb.

Legtöbb ittenivel az a probléma, hogy egysíkban tud gondolkodni, keresztedzésről, kiegészítő edzésről nincs is semmi elképzelése. Pl.: egy Karates elmegy még ökölvívó edzésre, hogy fejlessze az ütéseit. Ilyenkor szent meggyőződésük, hogy csak egy stílust tanulhat az ember, ezért ilyenkor automatikusan ökölvívó lesz már az illető, stb.

Ezek meg még alap dolgok, részletesebben bele sincs menve, például, hogy egy grappling stílus képviselője mennyire erősítette fel a szorítását macebell, stb edzésekkel.

Bonyolult téma ez az egész.

2020. szept. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
58%

18:


Igen, így jön ki az, hogy pl. Lyoto Machida hiába karatés, (külön videóban mutatja be, hogy karate technikákat, elveket hogyan tud alkalmazni a ketrecben) a sok szakértő egyből "Machida színtiszta muay thait használ állóharcra". 🤣🤣🤣

Gratulálnék az ilyen szakértőknek is, mert ezek szerint a muay thaihoz sem értenek. (én sem értek a muay thaihoz, de nem is hangoztatom, hogy értek olyanhoz amit nem csináltam) Meg lehet nézni muay thai alappal rendelkezőket, TELJESEN másként küzdenek, plussz Machida mozgásán, aki kicsit is ért a karatéhoz, iszonyúan világítanak e stílusnak a jellegzetességei. (és nem hidari zenkutsu gedan barai, mae ni oi tsuki jodan-nal kell a karatét azonosítani, aki ezt teszi az megint csak a saját hozzá nem értését, korláltoltságát tudja bizonyítani...)

2020. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!