Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatéban a fekete öves...

A karatéban a fekete öves szint az valójában mennyit ér?

Figyelt kérdés
A fekete öv az mesteri szint. Mesteri szinten pedig tudnak elvileg ököllel deszkát és téglát is összetörni. Nem régiben voltam lenn egy karate edzésen, egy 2 danos fiatal nő tartotta az edzést, olyan 20-25 körül lehetett, volt vagy 150 centi magas és 40 kiló. Ő ott a szenszej. Most akkor ő egyedül tényleg le tudna verni két-három nagy darab férfit? Nem értek semmit a harcművészetekhez, soha nem is gyakoroltam ilyet. De szkeptikus vagyok. Valahogy a pici kacsójára ránézve nekem nem úgy tűnik, hogy tudna téglát ketté törni.

2020. aug. 28. 19:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
40%
Akkor Lyoto Machida miért ment el muay thaiozni? Érdekes egy muay thaiosnak sincs arra szüksége, hogy karate edzésekre járjon
2020. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Csak a wing tsun.
2020. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
63%
6 hónapos korom óta wt zem.
2020. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

21:

Talán azért, hogy megismerje a Muay Thai-t is? Főleg úgy, hogy MMAs, ahol minden stílust ismerned kell, hogy tudj harcolni ellenük? Ez most kb. olyan kérdés volt tőled, hogy az MMAsok minek tanulnak földharcot.

2020. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%

Valószínűleg azért ment el Machida muay thai-ozni, hogy sokoldalúbbá, alkalmazkodóképesebbé tegye a mozgását. Semmi baj azzal, ha több stílust edz valaki, sőt! Ahhoz, hogy komplex, profi harcos legyen, aki ebből él az elengedhetetlen hogy több stílusban legyen otthon.


Ott van Conor Mcgregor például. Conor Mcgregor esetében azt hiszem egyetérthetünk, annak ellenére, hogy a túlzott showelemek, viselkedési problémák miatt leszerepelt, egy iszonyúan sokoldalú, képzett striker harcosnak bizonyult, nagyon egyedi, sokrétű mozgással. Mennyire meglepő, hogy ő maga is épített a küzdőstílusába karate, sőt még taekwondo elemeket is! (plussz capoeira, ökölvívás, BJJ, muay thai, stb.)

Rengeteg videó van erről, ahol karatés lábmunkát IS alkalmaz (a klasszikus, majdnem a vívókéra emlékeztető hosszú alapállás, egy fudo dachninál jóval hosszabb, ebből alkalmaz gyors helyváltoztatásokat pl. suri ashi, yori ashi, elég eredményesen robban be és visz be találatot az ellenfélnek, plussz a lábtechnikái is igen erősen merítenek a taekwondo, illetve karate stílusokból. Voltak meccsei, ahol konkrétan kifigyelte az ellenfele kezdeményező szándékát, majd magát a kezdeményő támadást előzte meg, ez pl. a "Tai no sen" alapelve).


Kérlek, ne értsétek ezt félre, én nem azt állítom hogy a fenn említett harcosok KIZÁRÓLAG a karaténak köszönhetően érvényesültek az MMA-ban, és hogy a karate mennyire bunyóközpontú, mindent elsöpör, stb. Szó sincs ilyesmiről, ez nem így van! Én csupán szeretnék rávilágítani arra, hogy elsősorban NEM a stílus számít, hanem az azt alkalmazó harcos. Minden stílusban vannak előnyök és hátrányok. A karatéban is vannak használható elemek. A fenn említett harcosok a karate stílusokból nyilván nem a tradicionális kihon technikákat emelik ki és ültetik a ketrecbe, a kihon célja nagyon nem ez... Tradicionális harcművészet révén a hagyományőrzés, átszellemültség, a "kimé", a tradíciók ápolása átjárja a Kihont. Ezért is nyomatják töretlenül a hikitéből robbantott technikákat, tradicionális harcművészet révén így érnek el a karate "nagyobb mélységeibe". Ez spirituális rész, életforma, és igen valóban NEM ketrecbe, utcára, való, senki nem fog Rád támadni hikitéből megküldött oi tsuki jodannal.


VISZONT!

Tudom ez sok trollnak, fotelharcosnak, "én már minden stílust csináltam de közben egyetlen egy egyesületben sem ismernek(!!!!)" egyénnek fájni fog, de ebben a stílusban is vannak használható elemek, amit bizonyít már csak az is, hogy profi harcosok is tudtak belőle meríteni és sikerrel alkalmazni egy komplex szabályrendszerben. Mert minden stílusban vannak alkalmazható és kevésbé alkalmazható elvek, technikák. (ezt anno többek között egy Bruce Lee nevű illető is szépen megfogalmazta, kifejtette)

A lényeg, hogy ezeket az elemeket, elveket, technikákat a küzdő mennyire tudja a habitusának, egyéni képességeinek, elképzeléseinek megfelelően formálni, alkalmazni.


Én a karatéba például nem azért öltem több, mint 10 évet, hogy verekedőgép legyek. Számomra remek testedzés, sport, ÉLETFORMA, kikapcsolódás, régebben elég sokat versenyeztem is.


Nekem ez a véleményem, tudom, hogy én csak egy levegőkékítő, kiabálós, ugri-bugri karatés vagyok.


Köszönöm, hogy elolvastátok. :))

2020. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
46%

25:

Jaj te, itt ilyen bonyolult írásokat ne erőltess, mert a Fotelharcosok nem értik meg.

Itt csak is az lehet, hogy valaki egy stílust tanul, direkt ugyanazokat a technikákat használja, mint ami kőbe van vésve, máshonnan nem vehet át technikákat, nem harcolhat másként csak ahogy az edzésen, stb.

Meg itt csakis a stílus számít, nem lehet semmi köze ahhoz, hogy az illető hibázott, ha megverték.

Meg az alapszabály itt az oldalon, hogy csak pár felsztárolt küzdősport lehet a jó, azokról nem lehet rosszat írni, mert nem értesz akkor nem értesz a témához, meg azoknak nincs semmi hátránya, egy mezei bokszoló is olyan gyorsan mozog, hogy kitér egy pisztolylövés elől is, stb.

2020. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Jaj, a sok karatéka már megint osztja az észt. Csak a birkózás és a box a jó, semmi más. Miért nem lehet ezt megérteni?
2021. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!