Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo vagy brazil jiu jitsu...

Judo vagy brazil jiu jitsu lenne a jobb? Esetleg sambo?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 00:43
1 2 3 4
 11/33 tornado2 válasza:

Nos. Mit szeretnél? Sportnak mindegyik jó. Ha önvédelem a cél, válaszd a hosszú távú futást...... mondom ezt tizenöt év box és 12karate tudással a hátam mögött.


A Judo nagyon jó. Esni megtanulhatsz, eröléted jó lesz.

A jiu jitsu, még csak véletlenül sem Brazil...,sose volt az. A mozgás kordinácidat fejleszti, őnvédelemre csak három négy év után alkalmas, de nem ajánlott!!!


Lényegében minden ami sport jót tesz neked. De te tudod mire akarod használni

2020. okt. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Nem tudod mi az a brazil jiu jitsu?
2020. okt. 16. 10:42
 13/33 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Úgy látszik, de hát nem kötelező tudni :)
2020. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
Tornado 2 15 ev box utan es 12 ev karate utan vegulis ferfias cselekedet elfutni:D Igazabol szerintem teljesen mindegy kuzdosportol e valaki vagy nem, ferfikent illik magad es a baratnod megvedeni. Ha meg kuzdosportolsz akkor meg illik odavagni foleg egy olyannak aki 0 kepzettseggel rendelkezik. Nyilvan vannak esetek pl ha le akarnak szurkalni vagy ki akarnak nyirni 4en 5 en nyilvan elsprintel az ember na de ez extra eset
2020. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Atcsy válasza:

Miért nem krav-magazol ezek helyett? Egyetlen értelmes harcrendszer,ami az gyorsan elsajátítható önvédelemre van kiépítve.


Ha már nem vagy tini,akkor feleslegesen nem erőltetném a céltalan testmozgást. Csak olyan mozgásokat végezz, aminek haszna van ,amivel ha betámadnak meg tudod védeni magad.

2020. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
A krav maga kamu és drága is. Küzdősport értéke nincs
2020. okt. 18. 14:00
 17/33 Atcsy válasza:
100%
Még annyival kiegészíteném mondandómat, hogy nem a filmekbe illő 960fokos pörgőrugásokkal meg földharcokkal fogod megvédeni magad, hanem a futással és eltereléssel.
2020. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60%
A bjj is egy viszonylag drága küzdősport. Tudom, hiszen csinálom. És amúgy igen, amíg nem küzdősportoltam (igaz éretlenebb is voltam), addig belementem a balhékba, sok év küzdősport után már tudom hogy nagyon nem éri meg, csak akkor ha nincs más választás, ha a szó nem ér már semmit.
2020. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
60%
Egyebkent a bjj is megallja a helyet az utcan. Hiaba modjak hogy foldon fetrenges, gyerekek egy kepzett brasil jitsus semmit nem fog a foldon hemperegni egy atlag emberrel, hisz akinek nincs tapasztalata foldharc teren azt kb 2 masodperc alatt le lehet folytani vagy foldhoz lehet vagni. Az viszont igaz, hogy tobb tamadot egyszerre nem lehet vele likvidalni, arra az uto rugo stilusok jobbak azt alairom.. Viszont 1 v 1 elleni utcai kuzdelembe a testharc a nyero...
2020. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
OK. Kinek van itt valós streetfighter tapasztalata? Mondjuk 14 év felett, mert az óvodát most ne vegyük ide!
2020. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!