Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo vagy brazil jiu jitsu...

Judo vagy brazil jiu jitsu lenne a jobb? Esetleg sambo?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 00:43
1 2 3 4
 21/33 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
51%
Nekem nincs, mert sosem verekedtem, pedig 40 vagyok. Biztos erre akarod fordítani az erőforrásaid egy jelentősebb részét?
2020. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, pont erre akartam kilyukadni... Lényegesen kevesebb verekedésbe keveredik az ember, mint amennyiről fantáziál. Mi lenne, ha késsel jönne, mi lenne, ha ketten jönnek, mi lenne ha... és akkor box-szal kiütöm, ha lent van a földön, bjj-vel kitépem a lábát is lefojtom egyszerre, majd muay thai-al felpattanok és a maradékot egy körbepörgő térdrúgással keresztbeküldöm a parkolón...


Meg a tököm...

2020. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Így van.

Küzdősportolni azért kell hogy jól érezd magad, szeresd a fejlődést, szeress küzdeni a teremben.


Ne azért hogy verekedni akarj az utcán, az 5. sör után már úgy sem számít.

2020. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Engem vernek a suliban, azért kéne
2020. okt. 18. 20:44
 25/33 anonim ***** válasza:
Az utcai verekedesekben rengeteg es rengeteg fele szituacio van, de igazabol a sparringolas, ott ahol kuzdelem van legyen az karate, thai box, box, judo , bjj ,birkozas, ezek igazabol mind hasznosak ha a psychologiad a helyen van. En 4 eve portazok ( kidobo) kent vallalok masodallast, hala istennek itt a kornyeken szajkarates sok van, aki igazan tud verekedni az meg utcan nem fog, de az esetek tobbsegeben ez igy van. Ha arra vagy kivancsi mi kell utcara, akkor nagyon nagy a repertoal, az utcai verekedesekben 90% ban kezdodnek 1 vagy 2 adok kapok luft utessel, majd jon a birkozas, ruhafogas, vegul ha egyik foldre esik es jon a foldharc. Akik utcan verekednek azok szinte 90% ban kepzetlenek, eles bunyonal inkabb a kiszamithatatlansagtol kell felni es attol hogy elokerul valami eszkoz.. Ha arra vagy kivancsi melyik sport a legjobb onvedelemre, akkor sokan egybol az okolvivast mondjak, ami teny hogy hatekony, csak ez sem mindenki ellen es minden szituacioban. Ha okolvivokent osszekerulsz egy birkozoval/ judossal vagy bjj sel amire persze nincs nagy esely, az bizony kellemetlen tud lenni, mert vagy rovidre zarod a balhet es 1 2 jol iranyzott utessel lerendezed a dolgot, vagy pedig a verekedes elhuzodik, es ha utotavon belul jon ahol van testfogas vagy rafog a kabatodra ott az eselyeid 90% al csokkennek. Testharcoskent pedig arra kell torekedni hogy minel hamarabb fogast talalj rajta es foldhoz vagd. Onnantol a tied. Szamos szitu van, fugg a psychologiatol, az erotol, a fizikai adottsagtol, mennyire mersz odaallni, stb. En a box melle ha valaki azt valassza mindenkepp javaslok egy testharc stilust mert az nelkulozhetetlen. Hiaba van valaki 70 kilos boxolo, ha osszekerul egy nala 30 40 kiloval nagyobb judo birkozo geppel akinek fel van kemenyitve a testfelulete, ne adj isten a ket ko vastag alkarjat maga ele teszi es lerohan akkor imatkozz inkabb:) Persze ez nem azt jelenti hogy a testharcosok leuthetetlenek de ha arra vagy kivancsi 1 v 1 bunyoban mindenkepp az viszi a primet.
2020. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Leveltetu ***** válasza:
0%
Ha mar mindenkepp elegans kuzdosport amit hasznalni tudsz a mindennapi eletben akkor ajanlom figyelmedbe az Aikido-t. Itt most nem Steven Segal meg miegymas varazslatokat meg filmes kamukat hanem egy valos kuzdosport amely realis onvedelmet tanit akar tobb ellenfellel is kuzdhetsz egyidejuleg, megtanit hasznalni fegyvereket (bot, katana stb). Nem olcso mulatsag de viszont olyan szinten megtanit vedekezni, hogy az elso pofot te adod az ellenfelnek a masodikat meg a fal adja neki... Nezz par youtube videot rola, amennyiben nem ismeros a stilus.
2020. okt. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Tejinashi válasza:
Gyere el aikidozni :)
2020. okt. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Azért utcai harcban ritkán kerül a kezed ügyébe egy katana...
2020. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
UFC-ben nem nagyon látok aikido-sokat, szerintem ez mutatja hogy érdemes e csinálni
2020. okt. 19. 10:51
 30/33 Kérlek segíts !!! válasza:
Én BJJ-zek kb. 5 éve . Elég bonyolult sprt, de ha valalaki jól megtanulja akkor lényegében nem csak megvédeni tudod majd magad , hanem a hétköznapi életben is sokat segít. MMA-ban is az ütéseken kívül a BJJ az, ami a legjobban hasznosítható. Sokaktól,köztük katonáktól is hallottam hogy a legkeményebbek azok BJJ-sek.Én ezt is a kevert harcművészetekbe sorolnám. Ha bárki beléd köt, nem megvered, azzal maradandó sérülést okozva neki, hanem szépen lefojtod , és senki sem tudja bizonyítani , hogy mit is tettél :). Én lánylént űzöm a sportot. Nekem részben önbizalmat adott, hogy megtudom magam védeni. Annyi hátrányt adott nekem, hogy elöbb támadok fizikailag mint szóban. Persze ez személy függő
2021. jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!