Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ökölvívás, vagy ashihara karate?

Ökölvívás, vagy ashihara karate?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni egy harcművészeti ágat. A távol-keleti harcművészet filozófiája nagyon fontos számomra, a belső út megtalálása, a harmónia stb. és emiatt gondoltam a japán karatéra.

A karatet gyakran látom, hogy szidják és nem tartják hatékonynak, azonban az ashihara karate edzések tudtommal full-contact lehetőséget adnak, ezért ez talán kivételt jelent. Az ökölvívás viszont a védekezést is és a pontos támadást is gyorsan megtanítja, de talán nem nyújt olyan szigorú fegyelmi rendszert, mint a karate.

Mi a véleményetek, melyik mellett döntsek?



2021. jan. 27. 20:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

milyen utcára? :DDD

most írta le a kilences kommentelő hogy utcán nem a karatéval fogsz érvényesülni meg nem is az ökölvívással. semmi nem fog történni azon a csúnya gonosz utcán. ha pedig mégis és valaki megtámad késsel vagy rádmennek többen hogy kiraboljanak, akkor egy jó gázspraynek meg a futásnak fogod hasznát venni, nem a küzdősportnak.

ettől függetlenül az ashihara és a kyokushin karate jó harcművészet. a box is az. ne az önvédelem miatt válassz ezek közül hanem döntsd el, hogy a közeledben levő edzések közül melyik a szimpatikusabb és színvonalasabb.

2021. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

9: Hát van jó pár sajnos, Ózdon is nem egy küzdősport klub hasonló szituk miatt zárt be. Nem azért, mert rendőrségi ügy lett, hanem cigók miatt senki nem akart járni már, aki fizetne is.

A másik meg azért írtam le az utcai szituációt, mert másképp sokan itt az oldalon nem hajlandóak megérteni a dolgokat. Sokáig én is hasonló véleményen voltam, de mindig jöttek a fotelharcosok, akik csak így értették meg a dolgokat. A fotelharcosokat meg nem érdekli, hogy nem nekik írtad, akkor is belekötnek.

Szerintem ne csodálkozz majd, ha téged is betámadnak privátban ezek és elhordanak mindennek azért, amit leírtál. Itt ilyet szerintük nem szabad írni, mint amit te leírtál.


Savatevel is ugyanaz a baj, mint az Ashihara Karateval, kevés helyen van.

Birkózásnál meg nem nagyon szoktak foglalkozni kezdőkkel, ha elmúltak 12 évesek. Grappling edzéseken nagyobb az esély, hogy foglalkoznának vele.

2021. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

10 es vok.


11 nek.


Igazad van.

A kérdésre probáltam válaszolni, karate kontra box mert a kerdező erre volt kivancsi.


En egyiket sem csinalnám( bár karatéztam de pont a töketlensége miatt hagytam abba) és probáltam sejtetni hogy az újabb karate applikációk sem biztos hogy érnek bármit de, legalább kinövik azt hogy a gedan barai alkalmas alsó szúrás kivédésére és hasonlóak.

2021. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ökölvívás.
2021. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
59%

Én azt javaslom, hogy tanulj ökölvívást.


Az ökölvívás A-ból B-be megtanítja Neked mindazt az alapot, amire a legtöbb önvédelmi helyzetben szükséged lesz.


Az ökölvívás egy kipróbált, sokat tesztelt, kiforrott tudás.


A távol-keleti filozófia tanulásához pedig nem feltétlenül kell japán vagy kínai harcművészeti edzésekre járni. Az ilyet általában amúgy is könyvekből tanulja az ember.


A legjobb kombó: Ökölvívás + könyvekből tanulni a keleti okosságokat. ;)

2021. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Vagy: ökölvívás + birkózás.
2021. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Sok értelme van januári kérdésekhez kommentelni augusztusban, ugye?
2021. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Minden válasz lehet hasznos.


Megjegyezném birkózást elkezdeni felnőttként nem tudom hol lehet.

2021. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gyerekek, felejtsétek már el ezt a sok tipitapi-cicapacsi-köcsögkaratét!
2022. máj. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!