Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lányok, űztök valamilyen...

Lányok, űztök valamilyen küzdősportot, harcművészetet? Írnátok róla pár gondolatot? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 00:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én Aikidozom. Szerintem érdekes harcművészet. Nem durva, nincsenek bunkók az edzésen. Sok olyan technikát tanulunk, ahol különböző idegpontokra gyakorolt nyomással tesszük harcképtelenné az ellenfelet. Nagyon tetszik, amikor egy 90 kilós pasi is letérdel mert olyan idegpontot nyomtam meg ami tényleg fáj. Ehhez nem kell nagy erő, csak jól el kell találni. Sok dobás, kézcsavarás meg feszítés van, de mindenki óvatos, mert könnyen meg lehetne sérülni.

Emellett tanuljuk a japán kard (katana) használatát és botvívást is.

Tudom, hogy majd azt írják, hogy ez szar meg csak bohóckodás, bezzeg a thai box meg a K1 az igazi.

Az aikido a szamuráj hagyományokra épül. Ők tényleg komoly harcosok voltak, ezért gondolom, hogy van benne valami. Akinek nem tetszik az ne nézze ne csinálja. Ennyi.

2009. nov. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval, én is aikidozom.

Sok ember csak azért ítélkezik róla elhamarkodottan, mert kívülről úgy látszik, h az emberek maguktól repkednek el :D

de valójában elég összetett egy technika, és hatásos.

Csak ajánlani tudom.

2009. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
én fiú vagyok, nekem a kendo, iaido, kenjutsu, és ninjutsu tetszik. :D Valamelyikre elkéne kezdeni jári, de nem tudok dönteni xD
2009. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Aikidos lányok! Mennyi idősek vagytok és mióta csináljátok? Utcán meg tudnátok védeni magatokat, hogy érzitek? Ki ellen mernétek még felvenni a "kesztyűt"?
2009. nov. 18. 12:42
 5/20 anonim ***** válasza:

Most olyan történetet vársz, hogy megy egy 50 kilós 15 éves lány este és rátámad két kigyúrt kopasz, ekkor a lány elintézi mindkettőt ? Persze hetente csinálok ilyet. Kidobóembereket eszem reggelire.

Komolyra fordítva a szót, tudomásul kell venni, hogy vannak fizikai korlátok. Ahhoz, hogy egy fizikailag gyengébb legyőzzön egy 20-30 kilóval (izom nem háj ! ) nehezebb embert kicsi az esély. Nagyon komoly technikai tudásra van szükség, amely csak évtizedek alatt sajátítható el akár melyik harcművészetről legyen szó.

Amire már használtam a tanult technikákat az egy erőszakos, beképzelt "nekem mindent szabad" ficsur helyreigazítása volt.

A kicsit tapizunk meg ölelgetünk próbálkozásnak az lett a vége, hogy több napig fáslizta a csuklóját, mert esés közben megrándult. Ha nem húzom vissza, akkor meg fejjel neki esett volna a radiátornak.

2009. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól értem, 15 éves voltál, amikor ezt csináltad vele? Vagy a 15-öt csak a példa kedvéért írtad? Pontosan milyen technika volt? Gondolom, meglepődött kicsit a koma, ugye...? :-)
2009. nov. 18. 21:39
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja, és elmondásodból arra következtetek, hogy nem volt sokkal magasabb, nagyobb, erősebb nálad, ugye? Mekkora különbségek voltak kb.? Látta más is, ahogy elintézted?
2009. nov. 18. 21:42
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
15 vagy 15,34 nem mindegy. Az iskolai folyosón történt. A technika neve kote gaeshi. A srác magasabb volt nálam, és nem mértem le, mert otthon felejtettem a harci mérlegem.
2009. nov. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Remélem, nem haragszol, hogy megkérdeztem. Csak egyszerűen tetszik, amikor egy lány ilyet tud. Srác meg örülhetett, ha nem látták sokan, hogy egy lány így "megalázza"... :-)
2009. nov. 18. 23:42
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a bünti csak részben érte el a célját. Rólam leszállt, de mással ugyanolyan bunkó maradt.
2009. nov. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!