Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet/küzdőspo...

Milyen harcművészetet/küzdősportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen önvédelmi sportot tanulni, amire igazak az következők:

- 30 évesen is el lehet kezdeni (és vannak más hasonló

korúak is)

- hatékony önvédelmi technikát tanít

- segít a fogyásban (tehát az edzések jól megmozgatnak)

- van lelki alapja is, tehát a test-lélek egyensúlyára épül

- megtanít az agresszió kezelésére is


Ha tudsz ilyen sportot, kérlek, írd meg, nagyon sokat segítenél!


2011. aug. 2. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"van lelki alapja is, tehát a test-lélek egyensúlyára épül "


Neked akkor nem küzdősport kell hanem harcművészet, gondolom 30 évesen nem akarsz versenyezni, de kell az önvédelem és a jó mozgás.

Mivel hobbyként akarod űzni, hát erre valami olyan harcművészet kell ami lelki alappal, azaz filozófiai rész is fontos benne.

Aikido, kung-fu.

2011. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az aikidót nem ismerem, de a kung fu-n belül úgy tudom, sok irányzat van. Te melyiket ajánlod?


További ötleteket is várok, ha van valakinek!

2011. aug. 2. 18:47
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen művészi stílust akarsz űzni a kung-fun belül, akkor shaolin kung-fu, wushu kung-fu, A Choy Li Fut (kung-fu), ezek egy idő után jó akár önvédelemre is, feltéve ha jó a mester!


Ez az Aikido:

http://www.youtube.com/watch?v=WEFAgmMavmI

http://www.youtube.com/watch?v=PyAzY85VyTI

2011. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"ezek egy idő után jó akár önvédelemre is, feltéve ha jó a mester"

Akkor lehet, nem értetted jól a kérdést, mert nekem egyik elsődleges szempontom volt, hogy jó legyen önvédelemre.

Ezt írtam: "hatékony önvédelmi technikát tanít "

Ennek fényében tudsz/tudtok valamit ajánlani?

2011. aug. 2. 19:07
 5/16 anonim ***** válasza:

Na várjál inkább Te nem tudod, hogy mit kérdezel!

"hatékony önvédelmi technikát tanít"

"van lelki alapja is, tehát a test-lélek egyensúlyára épül"


Na most vagy ez vagy az! Ha hatékonyat akarsz akkor a lelki alapot felejtsd el!

Ha akarsz pedig lelki alapot is bele, akkor viszont igen sok év és jó mester kell hozzá, hogy jó önvédelem legyen.


A box és a birkózás és a savate (francia box) az nagy jó önvédelemre, de nincs benne semmi lelki téma, test-lélek egyensúly, ott kőkemény verekedés van és sérülések is. Ezeket gyorsabban lehet megtanulni, mint a kung-fut vagy az aikidót.


De a kung-fu és az aikidó is hatékony önvédelemre csak sok idő kell hozzá, mert ott nem csak a bunyón van a hangsúly, hanem a lelki alapokon a harcművészeti filozófián, szellemiségen is.

2011. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

kerdezo, onvedelemre csak harcmuveszeteket tudsz hasznalni, minden mashol max. hohernovendeknek tanulhatsz, ami nem eppen biztonsagos...


a harcmuveszeteket meg nem tanitgatjak olcson, de leginkabb nem tanitgatjak. tehat egyetlen feltetel van, ezt el kell fogadni: ha jo a mester.

2011. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Esetleg ismertek is jó mestereket? Megírnátok, kik azok és hol keressem őket?

2011. aug. 2. 23:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kifelejtettem: Budapesten lakom, és nő vagyok.
2011. aug. 2. 23:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Na így azért már más.

Kick boxolni menj akkor.Életkorhoz nincs kötve,minden korú,nemű kezdő van,jól égeti a kalóriát és ha normális helyre mész,akkor a sparring is rendes.

A küzdősport is megtanít a test és lélek egyensúlyára,mert ha úgy jön le edzeni valaki,hogy fejben nincs ott,akkor járhat akár 10 éve,küzdelemnél le lesz ütve.Láttam ilyet nem egyszer,sőt én is jártam már így.

Az agresszió kezelése meg.Ha jó az edződ,akkor fel tudja ébreszteni benned a kis lángocskát és hatalmas égő erdővé fejleszti,de megtanít arra is hogy urald ezt.

2011. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

csak onvedelmi erteke nincs.


Kerdezo, ugye te irtad, hogy Pest megyeben laksz? ha elerheto Budapest, akkor tudszjonni edzeni hozzam is. hmmm... mast nem mernek ajanlani.

2011. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!