Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért nem tudok leszokni a...

Miért nem tudok leszokni a testépitésről?

Figyelt kérdés
minden pénzem a tápkiegre meg már steroidra költöm és ha abbahagyom akkor hiányzik azaz érzés hogy edzek és emelem a súlyt az edzőtermi hangulat meg minden . Már kiskorom óta csinálom és ezt nem tom abbahagyni ha abbahagynám támadhatónak érezném magam és olyan mintha nem lenne véfelmem lehet kisebégi betegségem van?
2010. aug. 22. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Adonisz komplexusod van. Ilyen létezik, olvass utána.


"1997-ben Harrison Pope és munkatársai Adonisz komplexus néven foglaltak össze. Az ilyen férfiak állandóan saját testükkel foglalkoznak és mégsem elégedettek kinézetükkel. A területtel foglalkozó kutatók a következő pontokban foglalják össze az Adonisz komplexus jellemzőit:


* Több mint két óra testedzés naponta a barátok és hobbik rovására.

* Diéta és fogyasztó szerek alkalmazása.

* Belefeledkezés az izomzattal kapcsolatos gondolatokba.

* Társas szituációk lehetőség szerinti elkerülése.


Akkor van baj - mondja Pope - amikor ilyen típusú igényeink lekötik gondolkodásunk jelentős részét és szociális kapcsolataink valamint egyéb tevékenységeink rovására akarunk megfelelni egy nem létező ideálnak."

2010. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
van benne valami arra is rájöttem hogy társaság kerülő lettem és nem vok egy beszédes ember vagy csak néha nemtom lehet ez hangulatomtó lis függ de állandóan ezzel foglalkozom és már elsem tom ugy elképzelni a világot hogy én már nem emelek súlyt
2010. aug. 22. 23:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez néha előfordul. Olvastam én is az Adonisz komplexusról, olyan mint a nőknél az, hogy folyton kövérnek látják magukat.
2010. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudnám abba hagyni de én nem is akarom. Lehet szteroidok és tápkiegek nélkül is edzeni, bár az eredmény csekély lesz de nem lehetetlen. A kérdés:

- Mit szeretsz a testépítésben?

Hadd válaszoljak én:

- Magát az edzést szeretem, és persze az eredményt ami vele jár. De ha nem lenne eredménye akkor is folytatnám mert ez egy kikapcsolódás, egy hobbi, pont olyan mint a kockáknak a számítógépes játék. Függő vagyok, és rosszul érzem magam amikor kihagyok akár egy fél edzést. Sőt akkor is ha a széria utolsó ismétlése nem megy ki. Ilyenkor mindig csinálok egy plusz sorozatot. De, hogy mondod meg az alkohol függőnek, hogy ne igyon tovább? Hogy veszed rá a kockát, hogy ne gépezzen soha többet?

Én ember vagyok! Gyarló semmirekellő ember aki az ösztöneinek él. Megtudnál lenni szex/recskázás nélkül 3 hétig? Valószínű meg de utána rángatnád mint csimpánz a majomfát. Akkor miért is kéne abbahagyni? Miért amikor élvezem? Nincs pénz tápkiegre... az egy dolog ha magát az edzést szereted! Adonisz komplexus a f*szt! Megszokás, szeretet, élvezet. Ezt is lehet betegségnek nevezni de akkor aki vizet iszik az miért nem beteg? Miért nem hívjátok vízkomplexusosnak azt aki csak vizet iszik és kólát nem? Ez nekem annyira berögzült már az életembe, annyira természetesnek veszem mint azt, hogy reggel elmegyek a WC-re! Miért hagyjam abba a magam ellen küzdést? Miért adjam fel az álmom mert itt pár hájas zsírdisznó azt mondja ez betegség? És??? Kit érdekel? Nem ártok másnak azt csinálok a testemmel amit akarok! Aki cigizni akar az úgyis cigizik! Azt miért nem szóljátok le? Vagy azt aki minden nap iszik egy pohár tejet?

SOHA nem fogom abbahagyni az edzést akkor sem ha levágják a lábam! Hogy miért nem? Mert ez a legegészségesebb szenvedély, ha valaki ésszel csinálja! Aki nem ésszel csinálja az meg úgyis abbahagyja fél év után. Ez életstílus, nincs benne kivetni való. Abba semmiképp se hagyd, ha nincs pénzed akkor is el lehet menni lepukkant terembe ahol csak 900ft a bérlet, de ott is vannak súlyok nem? Jöhet az osztás, de csak attól tűröm el aki több mindent elért az életbe mint én. Hájas zsírdisznók, 13 éves tinip*ncik hanyagoljatok, akit itt érdemesnek találok, hogy lehordjon ezért az Clint, H4xOr, és ennyi, mert ők "felvállalták" a nickjüket és nem anonymousként pattognak itt!

2010. aug. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát én harcművész vagyok, nem testépítő, de ugyanazt a motivációt érzem, mint amiről az utolsó hozzászóló írt. Tetszik hogy a mai világban még vannak olyanok akiknek ilyen fontos a sport ;)
2010. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nekemis nagyon fontos a testépités ezértis csinálom már 12 éves korom óta csak láttam a tv be hogy mutATAK EGY TESTÉPITŐT aki mér vagy 20 éve gyur és hogy rájöttek hogy neki ilyen kisebségi betegsége van vagy mi és csak rá kérdeztem itt hogy mi a véleményetek erről .
2010. aug. 23. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Adonisz komplexus:D:D:D:D:D:D Beszarok azonnal:d
2010. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
ÁÁÁÁÁÁÁ akkor elmegyek MOST edzeni hogy kielégítsem a függőségemet(meg az Adonisz komplexusomat:D:D:D:D)
2010. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ne röhögj, tényleg létezik olyan, hogy Adonisz komplexus. Ám jelen esetben úgy gondolom, hogy a kérdező napirendjéből egyszerűen csak hiányozna az edzés. Én 4 éve edzem, de én is így érzek. Nem gondolom, hogy kifejezetten rosszul néznék ki. Egyszerűen a mindennapi rutinhoz hozzá tartozik az edzés, vagy valamilyen testmozgás. Azt pedig, hogy sebezhetőnek érzi magát, egyszerűen csak bemeséli magának, mert ezt hallotta a tv-ből. :)
2013. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Menj át Crossfitre. Ott nincs tükör, amiben gyönyörködnek maguk az emberek.

A tükörben nézegetés is már felér egy komlexussal(nárcizmus). A szteroidokat meg hagyd abba.

Lehet, hogy jobb lenne más sportágat választani, váltani, kipróbálni. Határozd el,hogy a következő 2 hónapban 4 másik sportágat is kipróbálsz, bármekkora marhaság is legyen, buliból olyat is,amit még soha életedben nem csináltál.Már csak buliból is. Hidd el, qva jó lesz.

2013. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!