Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Fekete öves karatés vagyok,...

Fekete öves karatés vagyok, és kíváncsiságból lementem egy ökölvívó edzésre. Hát... Gyerekek... A Tizenévesek sparring közben bucira vertek. Ennyire nem hatékony a karate?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 09:20
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
35%
Én 14 évesen lementem egy box edzésre és a nagy 20-30éves boxolokat K.O.ztam jobbra balra. Esélyük sem volt. 15évesen 0 edzéssel junior olimpiai bajnok lettem, ugy hogy fel kezet használtam csak.
2021. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
A 17 éves gyerek, akit elvert a 13 éves én voltam és nem a boksz szabályrendszer a lényeg. Ha gyaku tsukit meg gedan barai-t használtam volna, akkor mégjobban elvertek volna. A karate technikák használhatatlanok élesben
2022. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
23%

42:

De, a boksz szabály rendszer a lényeg, bármennyire hisztizel továbbra is. Boksz szabályrendszerben picsázott el egy 13 éves, ergo bokszban kaptál ki.

Neked használhatatlanok még a boksz technikák is, mert pancser vagy, ennyi. Pisztollyal mentél volna rá akkor is röhögve elver téged.

2022. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

#43 mert ha beálltam volna zenkutsu dachiba és karate technikákat használtam volna, akkor biztos levertem volna, persze. Azért használtam boksz technikákat, mert használhatatlannak éreztem a karatét. Lerakhattam volna a kezem hikitébe, ahogy a karatén tanították, de akkor meg egyből pofánvágott volna.


Mellesleg én 162 cm vagyok, 60 kiló, a 13 évesek meg ma már simán vannak 170 cm felett, szóval nincs sok értelme itt a korkülönbséget nézni.

2022. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

44:

Te bármibe beálltál volna, akkor is kikaptál volna. Leírtuk jó párszor neked: bokszban kaptál ki, nem Karateban. Hiába okolod a Karatet, ha egyszerűen pancser voltál. Simán ennyi a történet, már pusztán a fizikai erőnlétetek közti különbség miatt is nyerned kellett volna.

Az meg megint kifogás, hogy szerinted 13 évesek vannak már 170cm felett. Nagyon ritka az aki, ilyen magasságokat elér már 13 évesen.

Keresheted a kifogásokat össze-vissza, de simán annyi történt, hogy 0 fizikai erőnléted volt és emiatt álhatott volna bárki veled szembe, még akkor is, ha kés, szamurájkard, sörétes puska trio is van nálad, akkor is elvertek volna.

2022. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Akkor szerinted egy bokszoló ellen be kellett volna állnom kokutsu dachiba és uchi ukékkel kellett volna védenem..
2022. máj. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!