Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha küzdősportot nem űzhetek,...

Ha küzdősportot nem űzhetek, hogyan védjem meg magam?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, kímélnem kell a hátam, így a küzdősportok kiesnek. Kick-boxon kívül meg amúgy sincs semmi a környéken (vidék), csak aikido.


Vékony hosszú hajú férfi vagyok, és időnként megtalálnak, de eddig csak beszólás volt. Nem verekedni akarok, csak ha esetleg nekem jönnek, megvédeni magam.


Edzek itthon lazábban (a hátam miatt). Amióta emeltem a kalóriabevitelt, már pár kg izom feljött.


bármilyen tipp jöhet, ami jó önvédelemre, akár vmi gerinckímélő harcművészet is.


Vagy csak legyek minél nagyobb, és békén hagynak?



2022. jún. 1. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A hátad miatt csináld a gyógytornát és szükséges erősítő edzéseket, de a gerincferdülésnek pont nem tesz jót a nagy súly. Na nyilván nem fogsz annyi izmot felszedni naturálban, hogy az problémás legyen, inkább a zsírtól féltelek, úgyhogy óvatosan a kalóriákkal.

Legyen egy kisugárzásod, egy aurád, ami azt láttatja a patkányokkal, hogy nem érdemes odamenni hozzád keménykedni, mert nem vagy egy barátságos, cuki alkat. Azt lássák rajtad, hogy nem vagy könnyű préda, nem éri meg szarakodni veled, mert odacsapsz. Én úgy nézek ki, mint egy viking, tehát nekem ebből a szempontból sosem volt gondom. Meg én tényleg olyan alkat vagyok, hogy ha szarakodnak velem, akkor nagyon csúnyán harapok. Hogy ezt te hogy tudod kialakítani magadnál, ha te alapból nem vagy ilyen, azt nem tudom. Dugj zsebre egy gázsprayt, azon ne múljon.

2022. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi választ.


csinálom minden héten a gerinctornát itthon, azzal nincs gond. és nem súlyzózni akarok, azt nem szabad, csak saját testsúlyos gyakorlatokat.


igazából elvileg csak enyhe fokú a gerincferdülésem, csak azért nem merek küzdősportot, mert már attól fáj, ha egy nehezebb táskát cipelek ( a nem szimmetrikus terhelés miatt).

de akkor nincs más, próbálok úgy kinézni, hogy ne merjenek beszólni.

2022. jún. 1. 15:12
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Milyen környéken laksz, hogy ez olyan rendszeres probléma...??


Nekem még az életben nem volt rá szükségem, pedig elmúltam 45.... :)

2022. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3:


vidéken élek elég jó környéken, csak sokan melegnek néznek. néha beszólogatnak.

pár hete szóltak be egyik reggel elég durvát, azért került elő ismét ak érdés.

2022. jún. 1. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Sokkal egyszerűbb, ha ignorálod az ilyen beszólásokat.

Ha valóban balhés alakok, akkor lehetsz te feketeöves karatés, többen vannak, úgyis péppé vernének...

De szerintem a fejedben van a probléma, kivetíted a félelmeidet...

2022. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3

Így van,ha neked nem volt szükséged biztonsági övre,akkor másnak se legyen biztonsági öve bekapcsolva?

Véleményem:

Mivel van olyan betegséged ami ilyen olcsó bungelo lakók kihasználnak,akkor semmi se ér.

Mivel még vékony vagy,akkor semmi se ér.

3 megoldás van:

1.megtanulsz gyógytornával futni

2.edzed magad,és próbálsz fel erősíteni magad,hogy gyorsan mozogjál..

3.vagy nemes egyszerűség paprika spray+bicska

2022. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Thunderfairy ***** válasza:

Vagy nemes egyszerűséggel paprikaspré+bicska.


A gáz-paprikaspré jó ötlet de a bicska nem. Az első válaszoló írta le azt amire szükséged lehet.

2022. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

7

Gázpisztoly=Játékpisztoly

Sorolom miért is mondom:

1.Valljuk be,gázpisztoly gyakorlatilag ugyan azt mint ha most vennél 1500 forintért gázspray a vadászbótbúl..

2.Ha még tegyük felgyakorlatban hasznalálod és tegyük fel pofán lövöd test közeléből akkor gyakorlatilag ugyanazt mint ha tűzet eresztél volna a pofájába vagy ha balek vagy akkor ruhájában lövöd és nem lesz stop hatása és te is kapol.

3.Nem annyira hatékony,vagyis próbálja ki valaki nyílt telken.

4.spiáter=Magyarul félig beton félig fém,vagyis leadsz 200 lövést és asztala viszta bébi..

5.Hol szeretnél használni?Buszon,vagy a villamoson/vonaton/metrón?:D

Vagy boltba?:DD

6.Hol szerzed be?

Vagyis vadászboltonkon kívül,amin nagyobb városokban van, hol kapod meg?

Érvek a bicska mellet:

1.Mivel egy tízesért,vagy kisebb összegért piaconkon full alumíniumból (Ami nem ilyen egy szál vékony,és nem törékeny) lehet kapni

2.Egyrész vissza terve hol tudod használni és hogyan?

Tegyük fel buszmegállóban vagy,és 3 jómadár minden féle rosszindulat mentesen mennek "időt kérdezni"....

Na és földön vagy,és pont akkor van nálad a kis flipperes "munkás" bicskád,és jól megszúrkálod őket vagy hagyod hogy agyon férjének.

3.Félelem keltő,vagyis most valljuk be,aki annyira hülye hogy egy késes támadott létesítsen vagy jól tud verekedni,vagy szerencséje van.

Mivel jó madarak közül csak sima vaganykodasbol csinálja,meg fogadjunk hogy verekedésben annyi köze van mint a szellemi fogyatékosoknak a tudományhoz,akkor igen kevés esélye van egy bicskásal szembe.

2022. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Thunderfairy ***** válasza:
84%
Kedves 8-as. A legnagyobb gond a bicskával. Mi van ha elővesz a támadó egy jóval nagyobb kést, ne adja az isten de már késelt is vele. Pont a Krokodil Dandi cimű filmben is van ilyen jelenet amikor dandi-t ki akarja rabolni egy kis rugós késsel a fickó az meg előveszi a 20-25 cm pengélyű kését. Itt már nem visszakozhatsz majd. Vajón a késel védekezést vagy a gázsprét fogja jobban elfogadni a biróság mint önvédelmet. Mennyire értesz a késharchóz szakszerűen mint egy Kali mester? Mert kellene ha már késed van. Hogy birod a vágott sebet és a patakokban ömlő vér látványát? Vagy majd leblokkolsz az általad késel okozot sérűlések látványától és azért intéz el a támadó? A kés az TÁMADÓ fegyver és nem önvédelmi eszköz.
2022. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 9-es!:DD

Most ne vedd sértésnek,DE:

Ismered a amerikai fatert?Tudod az a rajzfilm..

Benne van egy szereplő,Steve Smith.

Egész életében egy tipikus anyuci kedvence,aki még verekedni nem tud,főleg kiálli magáért.

Te Steve vagy?

Vagyis most ne képzeljünk el egy ultrabrutál bunyót,vagyis valós életben (kevesebb esélyes) nem fognak 20-30 centis késsekkel nyomulni a életben mert nem a közel keleten vagyunk hogy tőrt tartsunk magunknál.

Na,és másik példa hogy nem kell fullba nyomni a kretén nyomit..

Vagyis most elképzelem:

Mivel előttte menne duma,és látnád hogy mennek feléd,akkor nehogy rúgnál,vagy öö egyből nyúlnál a szebedben lébő bicska+paprika spray-ért,hanem:

"Aaaahhh,most nem teszem mert bizony most megbüntenek engem a bíró bácsi"

Vagyis nem az mondom hogy 100%-ig biztos lehetsz hogy most sérülés és egyéb más izé nélkül megúszod,esetleg téged izélnek meg,de magyarán mennyi a esélye hogy most valaki 20 centis tőrrel megölne,főleg hogy paprika spray ment a pofájába?

Vagyis próbáld ki hogy paprika spray-el próbálnál mozogni.

Meg én valójában gondolok:

Tegyük fel váconn laksz,ahol valljuk be majdnemminden sarkon vagy bárhol lehet kamera,főleg hogy 99,99% embernek van okostelefonjuk,vagy éppen nyomkodos kamerás mobiljuk.

Szerinted nem fogják felvenni kamerára hogy mizu?

Vagy ha te olyan helyzetbe kerülsz hogy 3 jómadár kötekedik és ne vedd föl kamerára?

Vagy leálsz,és bámulsz mint a értelmi fogyatékos hogy "aaah most megfognak szúrkálni"?

Nyilván nem úgy elképzelni mint egy akció filmbe hogy "csitt csatt ,és most ilyen életszerűnlen mozdulatnokkal földre terítlenek".

Evvel csak azt akartam mondani hogy ne ízéljél,ide oda a jogi rendszer,akkor bánod legjobban ha széljel ütnek,vagy nyomorékká tesznek.

Most melyik a jobb?

Életed végiég valami súlyos fogyatékossággal élni (pl:vakság,kerekes szék),mint most elő vedd a telódat,és levideózd,vagy ha nincsen akkor előbb ütni és támadni?

Bizony ezt szitu függö,nem minden esetleg blokkolsz le,példaként:

Mész a utcán,boltból jöttél,és kétszattyorral a karodban,és most olyan nem barátságos helyen mászkálsz,na és mit történik ilyen helyeken?

Jön kolompér burgonya,és kér aprót,és mivel most otthon hagytad a pénzedet,és annyit hoztál ami kell,és sétálsz tovább,DE ERRE kolompér hátul neked szorítja a tőrt,és fenyeget,ekkor tényleg leblokkolsz.

Nem mind1 hogy milyen a reakció időd,mivel most ha érzékeled a helyzetet,akkor kevesebb esélye van a leblokkoláshoz és mivel előre tudod hogy mizus..

2022. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!