Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősporttal érdemes...

Milyen küzdősporttal érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni küzdősportot/sportokat tanulni, viszont eddig még soha nem foglalkoztam ilyesmivel. Szimpla edzéssel igen, így fizikálisan a kezdéshez szerintem készen állok. Szeretném kérdezni a tapasztaltabbakat, hogy milyen úton érdemes elindulni?
2022. jún. 12. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Box, thaibox, bjj.
2022. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Nincsenek kezdő küzdősportok. Mármint a küzdősportok nem úgy néznek ki, hogy megvan, melyiket kell kezdőként csinálni, melyiket haladóként, és melyiket profiként. Mindegy melyiket kezded el. A lényeg, hogy a kiválasztott stílusban törekedj arra, hogy minél jobb legyél.

Magyarországon a legszínvonalasabb egyesületeket a mai napig a bokszolók, a birkózók és a judósok tudhatják magukénak. Viszont találni thai box, kick box, BJJ, savate klubok közül is kiemelkedőt. Ezekkel a stílusokkal nagyon nem nyúlhatsz mellé.

2022. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Az a lényeg, hogy valami rendes küzdősportra menj. Boksz, birkózás, bjj, muay thai stb.. Ne karate, kungfu meg ilyenekre, ezekkel csak pórul jársz
2022. jún. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

3:

Mint ahogy a hazai boksz, birkózás, bjj, Muáááj Táj klubok többségével is pórul jár csak az ember. Nem, kicsit se különbek.

Birkózáson meg nem foglalkoznak veled, ha már elmúltál 6 éves.

2022. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy nem. Bokszban legalább normális technikák vannak, van zsákolás, pontkesztyű, sparring stb... Nem csak nyakatekert állásokban levegőt csapkodva ordibál az ember.

Egyrészt a való életben senki sem fog kokutsu dachiba meg kiba dachiba beállni, a boksz vagy muay thai meg legalább valós, használható technikákat tanít.

Én is karatéztam két évet, szerintem totális időpocséklás volt.

2022. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

A való életben a boksz és a muay thai technikáiddal is eláshatod magad. Teljesen igaza van a 4. válaszolónak. Hihetetlen, hogy ezt az "utcai önvédelmi" ökörséget még mindig magyarázni kell. A való életben senki nem fog odaállni eléd 1VS1-be, hogy gyere, bunyózzuk le, hanem körbeállnak hárman az aluljáróban, és szépen elkérik a pénztárcádat. Senki nem fog veled bokszolgatni, muay thaiolgatni a buszon, hanem előkapja a bicskáját, és ha keménykedsz neki, akkor a nyakadba is állítja.

Vagy hol akarod te a boksz és a muay thai "valós, használható technikáit" használni? A diszkóban a bedrogozott romák ellen? Vagy a falu kocsmájában a helyi alkoholisták ellen? Ha az önvédelemtől parázol, akkor vegyél egy gázsprayt, és növessz tököt. Személyiség, pacek, fellépés, kiállás is kell ám egy balhé megnyeréséhez. Ha csicska vagy, akkor muay thai edzésen sem csinálnak belőled alfahímet.

Kérdező, sport szempontjából Magyarországon valóban a boksz, a birkózás és a judo a legjobb választás, azonban utóbbi kettő esetében tényleg elképesztő nehéz olyan egyesületet találni, ahol foglalkoznak kezdő felnőtt hobbistákkal. Elvétve találni színvonalas oktatást nyújtó thai box, kick box, savate, BJJ klubokat is, úgyhogy próbálkozhatsz ezen stílusok mentén is.

2022. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül önvédelemre gondoltam, csak ha simán csak erősebb akarsz lenni és meg akarsz tanulni bunyózni
2022. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
48%

tudom, hogy elcsépelt, de iskolán múlik.


Én kung-fu-t tanulok. Az edzésen a kung-fu technikák le vannak kick-boxosítva, az ütésekből beemeltük a box mozgását is, az eszközökös harchoz az escrimát hívtuk segítségül. Be lettek építve a programba. És alapvetően kung-fu maradt, de a mozgások, a rugalmasság, az ütések, már kevert.

Emellett rengeteg eszközzel is dolgozunk. Gyakoroljuk az elővevést, a váratlan helyzeteket, amennyire lehet.


Summa summarum rendkívül hasznos és büszke vagyok rá, hogy ezt tanulhatom, még akkor is ,ha sok embernek a kung-fu-ról nincs jó véleménye. :)

2022. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5:

Jaj hagyjad már magadat. Semmi másról nem szól az egész itteni karriered, hogy 3 Karate edzés után azt hitted te leszel a következő Bruce Lee, aztán csodálkoztál Lakatos Nintendo és 8 tesója (amik közül az egyik apja) miként vertek szét.

Azon se lennék meglepődve, ha te lennél az, akit 16-17 éves létére elvert boksz edzésen, boksz szabály rendszerben egy 13 éves és orrvérzésig kiabálva próbálod beállítani az is az egész Karate hibája.

2022. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a karate bármit is érne, akkor az MMA-ban is használnák. De nem karatéznak az UFC-ben, mert haszontalan.
2022. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!