Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősporttal érdemes...

Milyen küzdősporttal érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni küzdősportot/sportokat tanulni, viszont eddig még soha nem foglalkoztam ilyesmivel. Szimpla edzéssel igen, így fizikálisan a kezdéshez szerintem készen állok. Szeretném kérdezni a tapasztaltabbakat, hogy milyen úton érdemes elindulni?
2022. jún. 12. 10:30
1 2
 11/14 anonim válasza:

ez egy mindenhogyan téves érvelés 10-es. :D

Egyáltalán melyik karate? Melyik ága? Küzdöttél már meg egy kyokushin mesterrel? ugyanmár



de közben rákerestem egy kicsit, nem kutakodtam mélyen, de az első találat a karate és az mma kapcsolatáról, idézet a cikkből:


"Mégis, egy brazil harcos, a UFC félnehézsúlyú kategóriájának ex-világbajnoka időről-időre olyan karate-technikákkal győzte le az ellenfeleit, amiket a modern küzdősportbölcsesség egyszerűen hasznavehetetlennek ítél meg."

2022. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kyokushin jobb a többinél, mert legalább erősek és kemények, szívósak, de technikailag azt sem tartom valami jónak. Egy kyo meccs is miből áll? Beállnak egymás képébe és ütik egymás testét, amíg az egyik ki nem dől. Nulla technika, nulla védekezés. Fejütés nincs. Mint valami elcseszett kocsmai bunyó..


És ki az a brazil harcos?


Egyébként a kudo karate ami tényleg jónak tűnik

2022. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

A kyo egészen jó technikailag.

Azt én is furának tartom, hogy nincs fejütés.

Jó a kudo karate? Látod, van jó karate szerinted is.

Nyilván egy harcművészetnek sok ága van.

Nem tudom ki az, keresgélj a neten, én csak random beütöttem a kulcsszavakat a googleba.

2022. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12:

Miért, egy thai boksz meccs miből áll? Tényleges thai boksz meccs, nem Kick Boksz amire erőszeretettel ráhúzzátok a Muay Thai jelzőt. Beállnak egymás elé aztán addig rúgják egymást míg ki nem dől a másik.


Az UFCben meg baromi sokan vannak, akik Karate alapokkal mentek. Machida az akire a cikk utal, aki nyíltan vállalja, hogy Karate alapokkal ment az UFCbe. Ahogy GSP is és még sokan mások.

Abba meg már bele se megyek neked, hogy maga Mike Tyson is többször hangsúlyozta használt olyan technikákat, amit a Karateból vett át.

UFCben meg évek óta már nem stílusok vannak, hanem harcosok.

2022. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!