Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy tud ez a wing tsun...

Hogy tud ez a wing tsun baromság ilyen futótűzként terjedni?

Figyelt kérdés
Eddig tiktokon találkoztam ezzel a jelenséggel, hogy itt vannak Magyarországon is, szolnokon, de mostmár látom a hirdetéseiket instagrammon is, hogy Budára átterjedtek. Félelmetes számomra ez az egész, hogy sok szerencsétlent nemhogy lehúzzák, (nyilván megy a biznisz, ha így terjednek) de még egy ilyen hamis biztonságérzetet is ad, és ha mondjuk a lány lemegy a szórakozóhelyre, aztán hazafelé követi pár férfi, és ahelyett, hogy megpróbálna elfutni, mert még ivott is, kiáll ellenük, mert IP man a filmben egyszerre 10 karatést elvert wing tsunnal... És mielőtt jönne valaki azzal, hogy hú de az csak egy film, instán úgy hirdetik magukat, hogy ez valós önvédelmet ad. Közben meg látom más városokban is jelen vannak. Elképesztő
2022. okt. 1. 20:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nah akkor azt hiszem ideje versenyre menni, ahol nyoma is marad az eredménynek és nem csak duma :)
2022. okt. 2. 12:34
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

"bármilyen küzdősportolót leverek"

Pont az ilyen trollok szoktak vérző fejjel feküdni az aluljáróban, miután két narkós roma megkérdezte tőlük az időt.

2022. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%

Tudom, hogy nem tetszik, minden amatőr azt hiszi, hogy az a legjobb küzdősport, amit ő csinál.😂 A valóságban mindegyik annyit ér, amennyit megtanulnak belőle.

Volt olyan, aki azt mondta, hogy nem tudom milyen világbajnok kick boxos, kb 10 másodpercig ugrándozott előttem, aztán elfektettem, jó negyed óra múlva tudott felülni.

2022. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%
Jók ezek a küzdősportok, de csak bohóckodásnak.Mikor éleben a kocsmában kellene valamit mutatni, megy a szájkarate, meg levegőbox, én odadurrantok nekik, azt lefekszenek egyből cipőt kötni.József 58F kőműves
2022. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10-es és 13-as csak trollkodik, nehogy valaki itt komolyan vegye. :D Csak gondoltam szólok, mert ahogy ismerem az itteni népet, még a végén valaki komolyan veszi és képes lenne 30 oldalon keresztül vitatkozni. :D
2022. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Magyarországon alapvetően az összes küzdősport/harcműveszeti edzés erős 90%-a (1-2 kivételtől eltekintve) egykaptafa. Van heti 2-3x edzés, 1-1,5 órásak többnyire. Ebből a másfél órából minimum a fele az klasszikus torna/testnevelés óra. Erőnlét, futás, fekvőtámasz, idiánszögdelés és a többi baromság. Minimális technikázás és párosgyakorlat, kisebb zsákolás, pajzsozás, pontkesztyűzés. Hiába formagyakorlatoznak (katáznak) mondjuk karatén, az nem azt jelenti, hogy akkor pl: egy kickbox edzésen akkor értelmes dolgot művelnek. Alapvetően, sparring és technikázás marha kevés helyen van.


Bokszoltam én anno a Vasasban, K1-re is jártam, aikidóra és shaolin kungfura is. Mindenhol sima tornaóra volt az összes, erőnlét, normálisan bunyózni amúgy egyik helyen sem tanulsz meg. Heti 2-3x másfél órás edzés szart sem ér, ha az edzések 60-70%-a tesióra. Nem mondom azt, hogy abszolút ne legyen erőnléti edzés a küzdősport edzéseken, de nagyon túltolják. A kötelező gimnasztikán és bemelegítéseb kívül isten igazából. csak:

- technikázás párosgyakorlattal

- képesség fejlesztés (boxzsák, reflexlabda, makiwara, fabábú...stb.)

- sparring


Ilyeneknek kellene lennie egy edzésnek. Ja és minimum 2,5-3 órásnak kellene lennie, és nem heti 2-3x, hanem heti 4-5x. Így lehetne fejlődni. Igazság szerint a futást, erősítést (fekvőtámasz, felülés..stb), nyújtást azt mindenkinek magának kellene otthon, önállóan elvégeznie. Legfeljebb a heti 4-5x alkalomból EGYSZER kellene maximum 1 órát eltölteni erősítéssel egy küzdősport edzésen.

2022. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csakavingcsun
ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!