Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 20 évesen érdemes már neki...

20 évesen érdemes már neki állni küzdőspotnak?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Már egy ideje azon gondolkodok, hogy box-ra vagy thai box-ra jelentkeznék.

Viszont nem tudom, hogy ebben a korban már érdemes-e belevágni.

A cél nem karrier vagy verseny, szimplán elsajátítani egy küzdősportot mivel érdekel illetve esetleges önvédelem használata ha szükséges.

Mi a véleményetek érdemes ebben a korban komolyabb "hobbiként" belevágni?

Illetve semmilyen hacművészetet nem tanultam soha, tehát thai box-ra édemes kezdőként menni?

Tapasztalt véleményeket szeretnék kérni.



2023. jan. 31. 18:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal később is érdemes, egy hobbi edzésen valószínűleg kifejezetten fiatalnak fogsz számítani. Amúgy a taekwondo tényleg baromság ilyen szempontból, annál még a balett is hatékonyabb ha küzdelemről van szó.
2023. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen, emígy az önvédelemmel kapcsolatban nem arra gondoltam, hogy nekem jönnek pl egy késsel és kezdjek valami. Csak szimplán ha belém kötnek vagy ilyesmi megtörténne ne úgy álljak ott mint egy konkrét semmi, hanem arra gondoltam, hogy ismerjek mozdulatokat olyan mozdulatokat amik hatásosak lehetnek egy verekedésben.
2023. jan. 31. 20:36
 13/19 anonim ***** válasza:
18%
11: ezek szerint semmit nem tudsz a taekwondoról (nem az olimpiai bohóckodásra gondolok, hanem a tradicionális ITF taekwondora).
2023. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező! Sajnos ha beléd kötnek, akkor a magadfajta hiába boxol. Látszik, hogy fogalmad nincs az igazi balhékról. Aki ilyen kérdést feltesz, az nem képes egy balhéból győztesen kijönni. Mit vársz a boxtól? Le fogsz blokkolni.
2023. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem blokkolnák le. Volt már részem "bunyóban", vesztesként és győztesként is jutottam már ki. Azt várom a box-tól, hogy új technikákat tudjak elsajátítani, illetve azok helyes használatát tudjam alkalmazni. De lehet rosszul tudom és ezzel nem fogok tudni kezdeni semmit, de gondolom egy próbát megérne.
2023. jan. 31. 21:48
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"De lehet rosszul tudom és ezzel nem fogok tudni kezdeni semmit"

De te ilyen gyakran keveredsz utcai bunyóba? Vagy miért rugózol ezen ennyire?

2023. jan. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne adjátok már alá a lovat bakker.

2000 milliomodik ugyanolyan kérdés.

Ha nem troll lenne, a keresőbe utánanézett volna.

Ne etessétek.

2023. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 NTBS ***** válasza:
Igen, simán.
2023. febr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Thunderfairy ***** válasza:
35%
Igaza van az 5-ős hozzászolónak. Én eddig általában mindig alúl maradtam még a játék bunyokba is mégsem írok ide ki kérdést ezzel kapcsolatba. Ha ezek után is kérdezni kell akkor garantálható az állandó vereséged a kocsmákba, börtönökbe nevelkedet, ki az erősebb nálad vajón, hozzáállású támadókkal szembem. Sajnálom de így van.
2023. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!