Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Izomláztól enyhe hányinger?

Izomláztól enyhe hányinger?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék megszabadulni pár felesleges kilótól ezért pár napja elkezdtem diétázni. A diétám kezdete óta tegnap volt a legelső edzésem ami egy fél órás elég megterhelő edzés volt. Tegnap este felé elkezdtem minimálisan érezni az izomláz fájdalmat és emellé járt egy enyhe hányinger érzet (mintha egy kis gombóc lett volna a torkomban). Ma reggel brutál izomláz fájdalomra ébredtem és ma este felé is ugyanígy éreztem az enyhe hányingert. Ez lehet az izomláz következménye? Ezelőtt az edzés előtt nem fordult elő az esti enyhe hányinger. Válaszokat/segítséget előre is köszönöm. (19/L)

2023. aug. 5. 21:24
 1/1 anonim válasza:
Szia! Nem vagyok szakértő. Se dietetikus, se edző, de volt már velem hasonló. Nálam az volt, hogy edzés előtt -bár időben- de mégis olyat ettem, ami nem járt még abban az emésztési fázisban, ahol kellett volna, így nem az izomterhelés, hanem a kaja okozta a hányingert. Nem biztos, hogy nálad is ez volt, csak az én élményemet írtam le. A diétával amúgy is nagyon körültekintőnek kell lenni, pláne, ha keményed edzesz mellé, mert fontos, hogy minden szükséges tápértéket, nyomelemet, ásványt,rostot stb bevigyél, ami kell az egészséghez. Plussz azt is figyelembe kell venni, hogy az edzés okán sokmindent el is égetsz belőle, azokat nyilván pótolni kell. Szerintem ilyen diéta/hc edzés kombóba ne menj bele csak szakértő felügyelete és kellő felügyelet, önkontroll mellett!
2023. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!