Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy lehet megtanulni frontfli...

Hogy lehet megtanulni frontflipet (szaltót) ugorni?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, h hip hop-on a tanár aszonta, h jó lenne, ha legalább 2en megtanulnánk szaltózni és én lennék az 1ik de nemtom h hogy kell azt megtanulni...utánanéztem googlen és próbálgattam is, de valahogy nem jon ossze...esetleg ha vki tudna segíteni, azt megkoszonném.

Elore is koszi :)


2010. dec. 4. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előre sokkal könnyebb... nem kell nagyon sok izom hozzá, inkább csak azt kellene gyakorolnod, hogy minél magasabbra tudj ugrani elvégre ez az egyik lényege!


Előre szaltó:

Tehát páros lábbal felugrasz, minél magasabbra közbe előredőlsz, de ez jön magától remélem neked is és mindenkinek, mintha a levegőben csinálnál egy bukfencet..

A lényeg a lendület: a kezeiddel is lendíts, de ami a legfontosabb az a TÉRDEK FELHÚZÁSA annál a pontnál amikor már félig átfordultál emiatt esel talpra és nem pedig a hátadra!! NE ELŐRE, HANEM FELFELE MAGASRA UGORJ és úgy dőlj előre remélem érted, tehát ne ferdén ugorj hanem kifejezetten felfele!!!


Hátra szaltó!

Egy vagy két emberre szükséged lehet ehhez, mert életveszélyes.. az előreszaltónál általában a hátukra esnek a kezdők.. szinte mindenki.. de a hátra szaltónál ha a fejedre esel kitörheted a nyakad..

Tehát két ember melléd áll és amikor felfekszel a levegőre és behúzod a térdeidet (itt még fontosabb a lendület mint az előzőnél) segítenek átforgatni az utolsó szakaszban, ha látják, hogy nem megy.. a kezükkel folyamatosan a hátadat tartják mielőtt felugrasz, már akkortól egészen addig amíg minden rendben van..

ITT IS FELFELE UGORJ, NE HÁTRA FERDÉN HANEM FELFELE!!!!! MINÉL MAGASABBRA!!!!



Nézegess videokat.. de linkelek én is:


[link]

itt sok más hasznos trükk is van..


http://www.youtube.com/watch?v=521NIVPIxWs

ezt meg mindenképp végig kell nézned, eddig ez a legjobb amit találtam..


Az előre szaltót mindegy hol gyakorlod, szerintem simán elég a fű, homok.. a hátra szaltónál figyelj oda, először teremben szivacsokkal csináld, utána jöhet a víz és a homokozó.. de csak óvatosan!!!!!!



Sok sikert, remélem segítettem!!!

2010. dec. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) tényleg nagyon sokat segitettél :)
2010. dec. 5. 12:30
 3/7 A kérdező kommentje:

Légyszi nem tudnál linkelni a második linkhez hasonló videót csak előreszaltóval?

Előre is köszönöm :)

2010. dec. 5. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=eCqqtjNQhD0


örülök, hogy segithettem

2010. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én pedig nagyon köszönöm a segitsgedet :)
2010. dec. 6. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
az előre szaltóhoz vagy nagyon béna vagyok vagy xar a technikám ,már 5 hónapja gyakorlom de még mindig nem megy füvön ,szertornaterembe már alakulgat..:(
2010. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hmm...Én csak holnap fogom először próbálni :D

sok szerencsét a megtanulásához :D

2010. dec. 9. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!