Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karate - rossz, félős reflexei...

Karate - rossz, félős reflexeim vannak, mit tehetek ellenük?

Figyelt kérdés

Ezt talán adottság is. 1 éves csinálom, de megfigyeltem már, hogyha valaki gyorsabb, illetve több kezes technikával jön, akkor elfordulok, kifordulok, becsukom a szemem stb. Egyszóval egy ilyen hülye védekezési reflex indul be. Csodálom, hogy a többiek mindig egyenesen maradnak. Az én küzdelmemet viszont nagyon retardálttá teszi. De viszont nemis az én fogamat törték le idáig :P


Sajnos pedig egyedül minden jól megy. Akkor megvan a gyorsaság, és az állóképesség. Hiába, amint tudom hogy az ami elöttem van visszaüt, ez történik... lehet ez ellen tenni valamit?


2011. febr. 19. 01:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kötögetni! o.O

na jó ezt azért...


még nem hallottad, hogy ésszel fél az ember?

2011. febr. 22. 14:41
 12/14 anonim ***** válasza:
felőlem horgolhatsz is...
2011. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az "ésszel fél az ember" és hasonlók helyett inkább gondolkozz el kicsit azon, amit írtam, mert ha továbbra is csak mentséget és magyarázatokat találsz arra, hogy teljesen magától értetődő és természetes, mondhatni, helyes a küzdelem közben mutatott viselkedésed, akkor a legjobb lesz, ha inkább csak abbahagyod a küzdőművészetet.
2011. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

ok, akkor úgy látom összekeveredtek a dolgok.


Amiről beszéltem, nem mentegetőzés. Természetes félelmek nem? Te nem pislogsz, ha szemed előtt repül egy bogár? Nem lehet hazaküldeni egy túrázot, csak mert pislog ha szeme elött repked egy bogár...

és nem, nem döngölnek a földbe mások, nem menekülök a problémák elöl. Akkor nem fejeztem volna be időben az egyetemet, nyelvvizsgával stb.

De értem amit mondasz, és tudom hogy a fejben dől el.

2011. febr. 23. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!