Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ez így nem lesz rossz? :S

Ez így nem lesz rossz? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Alapvetően elkövettem egy (sokak szerint) elég nagy hibát. 1,5 éve edzek rendszeresen heti három alkalommal és edzés után mindig csak a 40-50g fehérjét ittam meg, semmi szénhidrátot nem fogyasztottam hozzá. Most kezdeném el edzés után fehérjével keverve az 50g dextrózt (szőlőcukrot) is, mert állítólag így nagyobb - jobb izomnövekedést érhetnék el. Egyrészt szeretném kikérni erről a véleményeteket, másrészt az lenne a kérdésem (elsősorban ezért tettem fel az egész kérdést), hogy nagy probléma -e, hogy este 7-8 körül tudok csak edzeni, tehát ilyenkor fogyasztanám el a turmix mellé a szőlőcukrot is edzés után, úgy kb. 20:30 körül?! Kb. 2 éve nem fogyasztok semmilyen cukrot, szóval remélem nem nagyon fogok elhízni ettől :S


Még "soványka" vagyok, 70 kg, szóval fehérjéből 70*2g -ot fogyasztok, szénhidrátból (rizs/durumtészta/vagy zabpehely) szintén 70*2g -ot és a szénhidrátokat leginkább du. 1-ig fogyasztom el, utána zöldség-gyümölcs-hús ezerrel, és este edzés után menne a fehérjeturmix + szőlőcukor (50g).


ez így jó ?:S


Elég sokat fejlődtem egyébként 1,5 alatt, szóval összességében én elégedett vagyok, nem tűnt fel a szőlőcukor (edzés utáni szénhidrát) hiánya, de nyilván nem szeretnék itt megállni és a kérdést azért tettem fel, mert szeretnék tovább fejlődni és nem szeretnék újra elhízott disznó lenni, mint régen, azaz nem szeretném elrontani azt amiért már eddig is elég sokat dolgoztam. :)



köszi mindent!


#Gab


2011. máj. 22. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mark86


az egyetlen hibád hogy nem az egyéb kérdésekbe tetted fel,ott vannak a testépítők!

na lássuk:nem baj hogy este edzel,de a turmix után még kéne egy teljes étkezés mert így egész éjjel"éhezik"az izomzatod! legjobb lenne sovány túró,vagy kevert protein(a lassú felszívódás miatt)közvetlenül lefekvés előtt! nem fogsz tőle hízni mert ugye edzés után a dextróz nem zsírba megy,hanem a glikogénraktáraidat tölti vissza. nem kevés a 2gramm/tskg ch? elvileg 3-4 gramm simán mehetne!

2011. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mark86


ja és a gyümölcsöt se kell túlzásba vinni...

akkor inkább kevés rizs dél után is.

2011. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocs, először gondoltam rá, hogy egyéb kérdésbe teszem, de valamiért mégis ide sikerült. :$


Köszi a választ. :) Igen, valószínű fel kellene emelnem 3-4g/kg -ra, de akkor viszont, hogy javaslod pl. rizs esetében ? 210-250 g rizst nem bírnék egyszeri étkezéssel megenni. :D Eddig úgy csináltam, hogy 1 rizs, 1 tészta és még egy kis zabpehely, de ha emelném 3-4 g-ra, akkor az már jóval több lenne mennyiségben.


üdv

2011. máj. 22. 18:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja még egy apró kérdés lemaradt: hogy jobb, ha súlyzós edzés után iszom a fehérjét (dextrózzal keverve), vagy hasazás után ? Eddig a fehérjét a súlyzós edzés után ittam és még utána mentem hasazni, mert a hasazás az nálam elég sokáig elszokott húzódni .. :D
2011. máj. 22. 18:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100gramm rizsben kb 70gramm ch van. ha csak rizsből vinnéd be a 4gramm/tskg ch-t akkor is max 400gramm rizst kéne enned 6 kajára elosztva ami igazán nem sok! (remélem tudod hogy mindent nyersen mérünk! ebből lejön a reggeli zabpelyhed 1-2 étkezésed tészta vagy krumpli és csá..
2011. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mark86


bocs az előbb lemaradt a nevem! :) mindig a kemény súlyzós edzés után kell meginni! javasolnám hogy a hasazást építsd be az edzéstervbe (nem kell minden nap),mert ha hasazás előtt megiszod jó eséllyel sz@rul leszel. mivel este edzel utána már csak turmix,kaja és oihi legyen.

2011. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mark86


pihi-akart lenni...

2011. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval akkor jobb lenne, ha külön + napokon hasaznék ? Hasazás előtt akkor mit érdemes csinálni, vagy csak durr álljak neki? :D
2011. máj. 22. 21:13
 9/12 anonim ***** válasza:

mark86


nem.minden edzésed után hasazz és utána idd a turmixot! :)

2011. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
jaa, értem! eddig is így csináltam. :) heti 3 edzés után minden alkalommal hasazás is van, de akkor nem a súlyzós edzés után, hanem majd a hasazás után iszom meg. Valóban egyébként, kicsit rosszul vagyok a turmixtól utána :DD Lehet más ízesítésűt kellene vennem, mert eléggé felfordul a gyomrom a csokistól, főleg így dextrózzal :S
2011. máj. 22. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!