Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdő sportág hatásosabb?

Melyik küzdő sportág hatásosabb?

Figyelt kérdés
Melyik küzdő sportág hatásosakk? Karate, muay thai, mma... Úgy értem a hatásosabbat hogy melyikkel tudom jobban megvédeni magadat melyikkel tudom jobban hatástalanítani az elleséget, melyikkel tudom hamarab a fölre vinni... :)
2011. jún. 1. 19:05
1 2
 1/16 anonim válasza:
kickboxolj :) nekem bevált
2011. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bármelyik,ha csinálod 5-8 évig legalább.
2011. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

láttál már ilyen edzést?

szerinted azt gyakorolják egy sportban hogy az ellenséget minél hatékonyabban ártalmatlanítsák?

ha ezekre válaszolsz egyébként tudok érdekesebb választ is adni, de ezek fontos kérdések!

2011. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát én 8 évig karatéztam Shotokan, vetük a formagyakorlatokat alapokat és néha kumitéztünk is! De nem vettem sok hasznát még úgy se hogy majdnem fekete övig jutottam el! Azért kérdeztem mert a karate emgadta az alapokat tudom hogy kell ütni rugni súlypont meg ilyeneket de fogásokat nem nagyon és kombókat se! És nem tudom hogy ezek után milyen irányba mozduljak
2011. jún. 2. 15:28
 5/16 anonim ***** válasza:

akkor veled érdemes lesz foglalkozni.

sajnos mint tapasztaltad, M.országon keleti harcművészeteket tanulni leginkább így lehet. én is karatéztam, nekem is megadta az alapokat, és én is korlátokkal maradtam...

azóta szerencsére találtam olyan kung-fu edzést, amin ezek a korlátok kitágulnak, eltűnnek, de nyilván nem járhatja mindenki ezt az utat..

aki hasonló véleményen van mint én, és több tapasztalata van az olyan dolgokról mint kick box, thai box, krav maga az azt mondja, hogy vicc sajnos az egész (itt nálunk, és feltehetően nem minden edzés, de ez a jellemző)

ő azt mondja, hogy ökölvívást és birkózást érdemes gyakorolni, mert régi hagyománya van és jól oktatják!

birkón tanulsz fogásokat, ökölvíváson meg (bár számomra óriási technikai korlátozottság lenne --> túl sok szabály) de valljuk be letisztíthatod a mozgásod, a kéztechnikáidat.

amúgy jitsuban használnátok fogásokat, gyilkos technikákat is, de a birkó az alapja annak is..

most ennyi jut eszembe, sokat lehetne írni.. majd még reagálok. :)

2011. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

azért azt mégis leírnám hogy "hatásos" az amivel az erőszakot meg tudod szűntetni esetleg a "fenyegetést"

2 mód van, 2 út az egyik életet ad, a másik elvesz.

én azt mondom hogy harcművész vagyok, nem harcolok. ha valaki valóban rákényszerít, akkor meg már olyan helyzet van.. kitalálhatod.

egy küzdősport sem arra készít fel hogy végezz valakivel. ha tudsz boxolni akkor addig ütheted valakinek a fejét amíg nem veszt eszméletet, de ha komoly dolgokon gondolkozol, harcművészeteknél kell maradnod.

pl. jó lehet egy kés-stílus hmm? kali?

2011. jún. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság hogy egnem a fegyveres küzdősportok nem nagyon vonzanak! És én olyanokon gondolkoztam mint: K1, MMA, Jiujitsu( nem tudom pontosan mi a neve) vagy Muay thai... az ilyen keményeb sportágakra amiken az ember megedzheti magát és jó kombókat tanul fogásokat. És nem olyan mint a shotokan karate versenyeken ahol ha megütöm az arcát és elkezd sírni akkor leléptetnek engem!
2011. jún. 2. 16:22
 8/16 anonim ***** válasza:

lehet hogy egy MMA-s nem sír ha egyszer arcon ütöd, de utcán hisztis kislányként futna el egy csúnyább szituációból, ha túlélné.

ha meg nem olyan csúnya szituációkról van szó, tehát nem harci helyzetről, akkor is inkább egy jó ökölvívás és birkózás kombó, vagy ha találsz jó harcművész edzést (pl. írtad a jitsut, megnézed az edzést, elmondod hogy te nem az erőszak miatt csinálnád, de olyan dolgot szeretnél tanulni ahol tényleg megtanulsz küzdeni, elmondod hogy az amit karate néven csináltál ezért és ezért szerinted nem hatékony, és ezek után el tudják mondani hogy ott gyakorolnak-e full contactban vagy sem stb. szerintem rá lehet kérdezni)

ökölvívásban meg nincs is ilyen kérdés, ott tudod hogy mire számíthatsz. bár kés ellen sztem nem lesz esélyed, sőt igazából még egy jó boxolót is megölhet valaki aki éppenséggel nem erős, csak kész az erőszakra, de egy k1-es vagy mma-s jellemzően csak áldozatként kerülne ki ezekből a helyzetekből.

akit említettem ismerősöm thai edzésen a csajokkal beszélt, akik fogyáshoz a mozgásért voltak lenn.. páff.

2011. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem, Köszi a segítségedet =)
2011. jún. 2. 18:11
 10/16 anonim ***** válasza:
igazán nincs mit.
2011. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!