Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Aikido+Wing Tsun kung-fu...

Az Aikido+Wing Tsun kung-fu kombináció az jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy elkezdem egyszerre a kettőt. (Régebben kick-boxoltam 1 évet és a BJJ-t is kipróbáltam, de utcán betonon nem akarok földön hemperegni.)
2011. jún. 21. 09:09
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Én jártam kick-boxra és BJJ-ra is. Egyik sem utcai bunyóra való. KIck-boxban is van annyi szabály, mint csillag az égen. A BJJ utcára? Én nem akarok földön hemperegni, betonon, nem is ér semmit. Az aikido-t oktatják katonáknak is, vannak benne jó elvezetések és dobástechnikák. A wing tsun-ban pedig jók az ütések. Gyorsan lepofozni, utána meg földhöz verni, utána futás. Voltam meglátogatni aikido edzést, hasonló a judo-hoz nagyon, de jobb, mert a judoban vannak szabályok is az aikido kötetlenebb, elégdurva feszítéseket nyomattak, nem volt sok művészi kultúrmaszlag benne, ezért is tetszett. Wing Tsun edzésre még nem látogattam, de majd megnézem azt is.
2011. jún. 21. 11:52
 32/36 anonim ***** válasza:

az tök jó, ha láttál ilyen aikido edzést. amúgy az nem is kérdés, hogy jó-e az aikido, mert évezredek óta megvannak a technikák, hogy milyen ponton milyen feszítésekkel lehet széttépni egy embert, ez stílustól függetlenül adott, az aikido alapítója nem találta fel a spanyolviaszt, minden technika anatómián alapszik..

a probléma az alkalmazhatóság. konkrétan az én edzőmnek is van aikido mesterfokozata, és bizonyos elemeket gyakorlunk is, na de úgy általánosan nagyon balf.asz támadódnak kell lennie ha az hagy neked 1 bő másodpercet amíg megcsinálsz rajta egy feszítést.. az ilyen nem is jelent igazi fenyegetést. az viszont aki tud "verekedni" meg aki előkapja a kést, az ponc egy vakbél műtétbe fog kezdeni rajtad amíg te elkapod az egyik karját.

mi is úgy gyakorlunk (kungfu) hogy az egyensúlyától próbálom megfosztani az ellenfelem, de nem mindég működik..

tehát aikido addig jó amíg valaki nem tiltakozik hevesen. akkor szétszedheted vele mint a legót. de ha mondjuk csak küzdősportol, és tud ütögetni, akkor már megnéznék egy aikido mestert, hogy hogyan is szereli le. egyébként valahogy lehet ezt is brutálisan hatékonyan űzni, egy ismerősöm (szokott itt is írni) gyakorolt egy japánban képzett aikidóssal, és ő mondta hogy milyen zúzós is tud lenni, akár..

2011. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 3rdeye ***** válasza:

szerintem a chi igenis fontos. mit ér a külső erő belső erő nélkül??


amúgy meg ahogy Aczél is írja, a kung fu-ban is vannak ilyen elemek.

2011. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Az aikidó edzések Mo-n 90%-ban langyibandik. Az meg a másik, hogy a kravosoknál már csak az aikidósok beképzeltebbek. Tanul 2 évig, és azt hiszi, ő az új Steven Seagal. Aztán amikor kesztyűzöl vele, jönnek a sirámok, hogy hát edzésen nem ilyen erősen, nem ilyen gyorsan ütöttek, stb. Amikor meg egyszer elkapja a kezem, k.rvára meglepődik, hogy míg ő mind a 2 kezével azon ügyködik, hogy valamit csináljon a kezemmel, közben nekem van egy másik kezem, meg két lábam. Hamar abbahagytuk a kesztyűzést, azóta kicsit kisebb az arca.

Na, ezzel nem azt akarom mondani, hogy az aikidó szar. A baj az, hogy hihetetlenül sok idő kell az elsajátításához.

Te nem fogod egy cigány gyereknek sem elkapni a kezét, amikor üt, két év edzés után. Amíg meg szépen megcsavarod, pont ott van a haverja egy késsel. Nem mondom, egy 15 éve aikidózó emberrel eléggé ráb.szik egy támadó, egészen addig, amíg egyedül van. Az utcán nem az elvezetések, meg dobások működnek, hanem egy rendes védelem, meg két jól irányzott egyenes, esetleg egy alacsony köríves rúgás, aztán spuri.

Az aikido ma inkább egy mozgásművészet, az igazi harchoz vajmi kevés köze van. Azt meg persze sokan elfelejtik, hogy az aikido kitalálója Uesiba sensei egy szinte természetfeletti erővel, és reflexekkel rendelkezett, több harcművészetben jártas ember volt. Az, hogy neki használható volt a rendszer, nem jelenti azt, hogy másnak, egy átlagembernek is használható tudás. Ugyanez van a jeet kune do-val egyébként, nem lett sikeres, mert hiába tanulja valaki, ha nem egy Bruce Lee, az ő hihetetlen képességeivel.

A wing tsun meg nem rossz dolog, de ugyanúgy, ahogy az aikidóval, az oktatók 80% sz.r.

2011. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ma a harcművészet, mint Aikido önmagában is megállná a helyét egy utcai harcban, DE nem MAGYARORSZÁGON. A wing tsun kung-fu ugyanígy van, iszonyatosan hatékony, de az oktatók 80%-a egy béna gyökér, akit 3 év birkózó edzés múlttal rendelkező illető is széttép darabokra, ugyanez igaz az itthoni aikido "mesterek" 90%-ra is. Ha viszont van egy olyan aikido mestered, aki japán mester keze alatt tanult, akkor akár 4 év rendszeres edzés után is hatékonyan tudod alkalmazni az alapokat. Ugyanez igaz a wing tsun-ra is, annak az oktatónak akinek kínai mestere volt (pl:Máday Norbert, csak az ő edzése az iszonyúan drága), ott 1-2 évnyi edzés után már tudsz vele darálni.
2011. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
12%

Elmondom a véleményem, én is tiszteletben tartom másét, ezért kérem, hogy tartsa mindenki tiszteletben az enyémet is.



Szerintem nem sok értelme van a harcművészeteket keverni egymással. Ez olyan, mintha két csónakban akarnánk egyszerre evezni. Gyakoroljunk egyet, de azt jól. A Wing Tsun-ról. Én a Máday Sifu-féle Wing Tsun-t gyakorlom és teljesen meg vagyok vele elégedve. Tény, hogy nem olcsó, de szerintem ott minőségi oktatást kap az ember a pénzéért.

2011. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!