Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Aikido+Wing Tsun kung-fu...

Az Aikido+Wing Tsun kung-fu kombináció az jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy elkezdem egyszerre a kettőt. (Régebben kick-boxoltam 1 évet és a BJJ-t is kipróbáltam, de utcán betonon nem akarok földön hemperegni.)
2011. jún. 21. 09:09
1 2 3 4
 11/36 3rdeye ***** válasza:

nem. [link]


légzés és meditáció az egész, a harcban nagyon fontos a helyes légzés, sőt talál még fontosabb is mint maga az erő. ezt a sok krav magás hadonászós izraelita sosem fogja megérteni, ez a baj velük :)

2011. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm ezek szerint a chi és a ki rokonságáról mégsem tévedtem akkorát csak elbeszéltünk egymás mellett.
2011. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 bix ***** válasza:

én is voltam edzéseken, kickboxoltam nem keveset, de nekem nagyon bejött arra amire kitalálták. nem véletlen hogy pl izraeli hadseregben is oktatják. tudom hogy ez a "vita" (nem az mert nem akarlak meggyőzni semmiről) kb olyan mintha egy ferrari és a nissan gtr-t hasonlítanánk össze, az egyiknek megvan a versenymúltja, a tradíciói, a másik meg megy mint a meszes:D


én nem vagyok krav hívő, én csak azt vallom, hogy rövidebb időn belül tud olyan, éles szituációban használható tudást adni, ami komoly fegyvertény lehet az utcán, ahol az ellenfél nem olyan technikával támad mint amit egy "átlagos" távolkeleti harcművészeti oktatáson gyakorolhatsz.


nem beszélve arról hogy (teljesen kézenfekvő dolgokat hozzak fel) könyöktechnikák, gyors feszítéses földrevitelek, sbt nem feltétlenül részei a legtöbb küzdősportnak, az utcán viszont az egyik legjobb fegyver. nem degradálom a harcművészeteket, csak az egységnyi idő alatt elsajátítható hasznos és alkalmazható önvédelmi technikák szempontjából a legtöbb sajnos elég gyenge _szerintem_

2011. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 bix ***** válasza:

3rdeye


azért olvass még utána. [link] pl itt a chi nem csak és feltétlenül azt jelenti amiről te beszélsz. és a személyeskedést és anyázást meg köszönöm, ezzel nem az én szintemet sikerült bemutatni...

2011. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Mennyi guminindzsa van itt!


Szép dolog a lágyan áramló csí, de a legtöbb utcai verekedés nem nemes párbaj, hanem ocsmány, rövid, sportszerűtlen verés.


Legjobb önvédelem felismerni a szituációt és elkerülni. Nem vállalni olyan konfliktust, ami nem éri meg.


Olvasnivaló: [link]


Titeket támadtak már meg valaha is? Miért? Elkerülhető lett volna?

2011. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 bix ***** válasza:

"ezt a sok krav magás hadonászós izraelita sosem fogja megérteni"


mert aki kravot tanul az zsidó, akkor gondolom a távolkeleti harcművészet szerelmesei egytől egyik vágottszemű kínai vagy japó törpék, a boxolók angol jólfésült elitkedő kcsögök, akit pedig esetleg a capuera foglalkoztat annak legalább 3 fekete anyja volt:) ezt jó tudni:D

2011. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

bix küzdősportokat ne keverjük ide más lapra tartozik. Alapvetően a küzdősportok ring harcok védőfelszerelésben erre is készít fel, harcművészet élet halálharcként alakult ki. Elismerem valamennyivel talán gyorsabban ad használható tudást, mivel nem kell megérteni hozzá az alapelveket, filozófiát. Chi-s kolléga meg gondolom tisztában van a chi mélyebb jelentésével csak a legrövidebb definíciót hozta fel.

Guminindzsa nyilván senki se megy bele olyan helyzetbe ami elkerülhető. De ha valaki igazán meg akar támadni azt nem tudod kibeszélni, illetve tud olyan helyzetet teremteni ahonnan nem tudsz elfutni.

2011. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Krav-ba ez a baj. Ettől a "gyorsan szerzett" tudástól elbízzák magukat, és azt hiszik egyből már ez a legjobb önvédelem. Ezért is van az, hogy sok Krav-os néhány hónap edzés után lemegy egy küzdősport/harcművészet edzésre "keménykedni", ahol szépen szétverik őket.

A másik nagy hibája a Krav-nak az oktatók. Ugyanis ahogy olvastam lényegében a legtöbb oktató "vásárolta" az oktatói rangot, holott nem is ért hozzá.

Ezért lehet, hogy a krav jó önvédelemre, ha olyan oktatót találsz, és nem annyi idő alatt mint amennyi a reklámozásában szerepel.

2011. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! De. Legyetek szívesek ne beszélni a krav maga-ról! Nem kérdeztem semmit sem a krav magaról. Engem nem érdekel ez a reklámozott pénzlehúzós zsidó bunyó. Én azt tettem fel kérdésnek, hogy az Aikido és a Wing Tsun együtt tanulva (természetesen jó pár éven belül), mennyire hatékony egy utcai konfliktus esetén.
2011. jún. 21. 11:06
 20/36 bix ***** válasza:
kérdező: gratulálok:D értelmi szinted neked is megvan:) sok sikert, én részemről lezártam, mert a végén még én is zsidó leszek:D
2011. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!