Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Paul "Coach" Wade: Fegyencedzé...

Paul "Coach" Wade: Fegyencedzés (? )

Figyelt kérdés

Aki olvasta, kinek mi a véleménye róla?

Én most olvasom, és nagyon tetszik, és amint befejeztem, rögtön el is kezdem, amint tudom. Tapasztalatokat, megjegyzéseket szívesen "meghallgatnám".


2011. jún. 26. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Ez csak megjegyzés lesz:

Szerintem nem érdemes ennyire elhatárolódni, hogy most a fegyencedzés a jó csak vagy pont, hogy csak az izolált súlyzós gyakorlatok. A testépítés más, azt hagyjuk én csak az erőről szeretnék szólni pár szót. Igazából meg kell tanulni megtalálni az arany középutat. Egy erőedzőnek kész halál a saját testsúlyos gyakorlat konkrétan semmire se megy vele. Viszont egy izolált edzéssel is ez a helyzet, lehet, hogy valaki 250-et nyom fekve ettől még nem biztos, hogy fejfölé tud emelni 40kg-ot egy kézzel.

Szeretném most megjegyezni, hogy különbség van erőemelés és erőedzés között. Az erőedzés inkább hasonlít egy strongman edzésre, viszont mégis más. Az igazi erőt (szerintem) csakis integrált súlyzós és izolált súlyzós edzés megfelelő kombinációjával lehet elérni (becslésem szerint 1/4 arányban kell izolált gyakorlatnak lenni és 3/4 részben integráltnak), ahol központi szerepe van a törzset merevítő izmoknak. Igazán erős csak ekkor lehet valaki. A testet összességében kell nézni nem külön külön egy egy testrészt. Jó persze el kell határolni az egyes napok edzéseit de mégis kell átfedés (integrált gyakorlatoknál kiküszöbölhetetlen az átfedés amúgy de ez most mindegy). A kettlebellesek már közelebb járnak a célhoz vezető úthoz viszont mégsem tökéletes, hiszen teljesen hiányoznak az izolált gyakorlatok. Mindenből kell egy kicsi, mindenből lehet hasznosítani valamit az igazán "rugalmas" emberek lehetnek csakis igazán erősek!


Én pont ma fogom váltani az edzéstervet, remélem senki sem előzött meg ezzel a koncepcióval mert akkor el is nevezem ICT-nek (integrated chimpanzee traning mivel a majmok adták az ötletet a tervemhez de ez hosszú nem akarok belemenni):D Remélem fog sikerülni a célom, és bár kiderül a végén, hogy az erőedzők is kitagadnak, ettől függetlenül nem fogok csüggedni bízom magamban, hiszem, hogy sikerülni fog a célom és igazán erős leszek :)

2011. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 °:Amigo:° ***** válasza:
11%

Az a baj, hogy kis naív p*csök vagytok, és mindent bekajáltok ami kicsit megindítja a fantáziátokat.


Elmondom mennyit ér a "fegyencedzés":

Több millió dollárt!

(amennyi bevételt hozott az írójának és a kiadójának)

Se több se kevesebb !

Neked mennyit ér?

Amennyit tanulsz belőle.

Ez pedig attól függ, mennyire vagy befolyásolható (úgy látom, nagyon)


Mivel a saját károdon fogsz tanulni (izületek, inak, húzódások) így azt mondhatom : a Te bajod !

Felkészületlenül, edzetlen izomzattal, gyenge ízületi szalagokkal, rossz mozgáskoordinációval elkezdeni BÁRMILYEN edzést egyenlő az azonnali sérüléssel és/vagy maradandó ízületi károsodással.


Kívánok neked jó önpusztítást!


Egy VALÓDI edző.

(nem fegyenc és könyvet sem írt, mert amiről én könyvet tudnék írni az létezik és úgy hívják "tankönyv")

2011. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1. válaszolónak sok sikert kívánok.

2. válaszolónak meg további jó munkát.

2011. jún. 26. 13:27
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

Fruits Punch Samurai:

Olyan jól leírtad mi kell a valódi erőhöz, most mondd már el mi az igazi erő definíciója általánosan.

2011. jún. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi erő az ha megfogod a túrós palacsintát és ki tudod nyomni belőle a lekvárt!
2011. jún. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
Ennyi. Írtál fél oldalt arról, ami nincs :)
2011. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam még sosem a könyvet, de tudom miről szól, bele bele néztem. Ugyan úgy saját testsúllyal edzek már lassan 3. éve, egyszer sem vettem a kezembe súlyzókat, bár a könyvben szereplő gyakorlatoknál sokkal nehezebbeket csinálok. Véleményem erről a fajta edzésről annyi, hogy két nappal ezelőtt sikerült megcsinálnám az első egy kezes húzódzkodásomat (nem segítettem rá a másik kezemmel ugy hogy fogom a csuklom alatt). SOKKAL nagyobb büszkeség volt, mint kinyomni 100 kilót fekve, de kérdem én, melyiket tudják meg kevesebben?
2011. jún. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Istenem megint kezdődik a vita. A fegyencedzésnek nem az a lényege, hogy úgy nézzünk ki, mint a Schwarzenegger. A fegyencedzés, az arra jó hogy növeljük az erőlétet az egyensúlyi készséget, mozgáskoordinációt, állóképességet, valamint hogy rugalmasak legyünk. NEM AZ IZOMÉPÍTÉS A LÉNYEGE. Arra ott a testépítés. A kettő teljesen más.
2011. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
G'sback! baj? :D Szellemidézésről is szoktam írni és nem csak ennyit XD
2011. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hogy itt a vita mellett én is írjak egy hozzászólást, csak annyit szeretnék elárulni magamról, hogy egyáltalán nem érdekel a testépítés..kinézet egyenesen hidegen hagy. Annál izgalmasabb számomra az, ha kézen tudok állni, mellesleg ha még fekvőtámaszt is képes vagyok csinálni abban a pózban.

Nem tudom sikerülni fog-e, nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e értelme, de amit abban a könyvben leírtak, engem fellelkesített, és még mindig jobb, mint lemenni a konditerembe abba a rohadt unalmas környezetbe, és több hónapon keresztül a saját bicepszüket csókolgató hülyegyerekek között csináljam végig azt, amihez végképp semmi kedvem.

Egy biztos, a saját testsúllyal való (persze óvatos) edzésnek kárát nem sokat látok, így hát kipróbálom. Akinek ez bejött, vagy épp ezen ügyködik, az esetleg dobhat nekem egy e-mail-t.

2011. jún. 30. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!