Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » "1 sorozat 10 ismétléssel" ez...

"1 sorozat 10 ismétléssel" ez mit jelent Paul Coach Wade - Fegyencedzés című könyvében?

Figyelt kérdés
mert nem kapom sehol a jelentését. Ha valaki tudja pls írja meg.
2011. okt. 3. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az ismétlés azt a darabszámot jelenti, ahányat kell csinálnod a gyakorlatból. Pl. 10 fekvő az első lépésben.


Én viszont azt hiányolom, hogy nem részletezni, hogy az egyes ismétlések között mennyi időnek kell eltelnie.

2011. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy egyszer kell csinálnod 10 darabot valamelyik gyakorlatból. De szerintem ez elég kevés, véleményem szerint nyugodtan csinálhatsz akár 3-4 sorozatot is.
2011. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
aha van egy olyan hogy én 3*50fekvőtámaszt csináltam és kettő közt 1 perc szünetet tartok. Most kezdtem de majd idővel csökentem a köztes időt
2011. okt. 3. 19:54
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne a köztes időt csökkentsd, hanem lépj előre. Ha a maximális erő növelése a cél, akkor semmi értelme 50 fekvőtámaszt csinálni.
2011. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nekem nem a maximális erő kifejtés a lényeg hanem, hogy fokozatosan fejlődjön a testem. Nem akarom elhamarkodni a dolgot van elég időm a maximálisat elérni. Nem akarok úgy járni, hogy egyből nehéz és aztán szenvedjek valami maradandótól. Lassan, de biztosan. Első hét vagy akár 2hét a kezdő szinten majd utána fejlesztem magam. Így tudok egészségesen fejlődni. Ez a véleményem nekem.
2011. okt. 3. 20:55
 6/14 lulu77 ***** válasza:
60%

Hát én Január óta csinálom töretlenül, és az első szintet kb 2 edzés alatt hagytam is, mert nem fáradtam el igazán és meg tudtam csinálni... Ő is írja a könyvben, hogyha meg tudod csinálni a haladó szintet, akkor ne pazarolj rá több időt hanem lépj tovább. Ettől nem szenvedtem jobban a későbbiekben, és a testem is jól fel van készülve a gyakorlatokra. Persze most hogy a felemás fekvőt csinálom már nehezebben megy mint eddig, de hát ez ugye azért van, mert maga a gyakorlat is egy kicsit komolyabb már, nagyobb erőt igényel - meg nehezen sikerült teljesen szabályosan megcsinálni, de végre ráéreztem teljesen hogy kell elosztani a súlyom.


A két sorozat közti szünetről meg ír. Azt mondja, hogyha állóképességet akarsz növelni, akkor minél kevesebb időt hagyj ki, ha viszont erőt, akkor annyit amennyit jónak látsz, amennyi idő kell ahhoz hogy meg tudd csinálni hibátlanul a következő sorozatot. Lehet 5-10 perc is, csak közbe nyújts hogy az izmok maradjanak "bemelegedve" a következő sorozatra is... Szóval ahogy érzed, én 2-3 percet szoktam várni...

2011. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
megfogadom a tanácsodat, nem tudod mitől van az, hogy lábemelésnél "pattog" a csípőm.
2011. okt. 4. 08:43
 8/14 lulu77 ***** válasza:
nekem a lábam szokott az elején pattogni, nem nyújtottam és melegítettem be előtte, hanem csak rögtön csináltam a gyakorlatot. próbáld ki ezt, ha ez sem válik be akkor nincs sajna ötletem.
2011. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 lulu77 ***** válasza:
A haladással kapcsolatba meg. Én a helyedben úgy haladnék, ahogy neked jól esik. A könyv is írja, hogy emberenként változó a fejlődés. Én hamar regenerálódok, azért tudok ilyen gyors - relatíve gyors - ütemben haladni, de ha úgy érzed hogy nagyon kifáraszt az edzés, akkor lassíts, ha meg már unod akkor nyugodtan gyorsíts. Ahogy a könyv is írja, legyél a saját edződ! ;) Alakítsd ki a saját ritmusod, nem feltétlenül kell követni mindenben a könyv tanácsait...
2011. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
értem köszi úgy gondoltam, hogy mikor egy szint tökéletesen megy akkor tovább lépek a következőre. És őszintén megmondva van olyan gyakorlat ami nem fáraszt ki, azokat hagyom és lépek egy szinttel feljebb.
2011. okt. 4. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!