Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlotok...

Milyen küzdősportot ajánlotok utcai önvédelem céljából?

Figyelt kérdés
kick box, aikido, birkózás, stb...
2011. szept. 26. 21:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.


Inkább fussak el vagy kapjak 2 pofon és essen csorba a büszkeségemen, minthogy megöljem a támadót és üljek a hűvösön 15 évet "emelt fővel"...

2011. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

ezt sem értem igazából.

nem emelt főről van szó. én kissé szélsőségesen, 2 csoportba sorolom az erőszakot. van vagy nincs.

akkor van, ha az életedért kell harcolni. általában pedig nincs, már ha nincsen háború, forradalom stb.


ritka eset, amikor erőszak ér, de akkor nem arról van szól, hogy feladod-e a büszkeségedet vagy nem, hanem hogy ha nem tudsz elfutni, és nem tudsz harcolni sem, akkor megölnek. mert nem küzdősportolnak utcán, az másik dolog ha csak játszotok haverokkal.


de itt is nyilván különböző felfogások vannak, van aki harcművésznek mondja magát, de elvben mindent megtenne, hogy ne ölje meg az ellenségét. persze én tudom, hogy a harcművészetek az ellenséged hatékony elpusztitátáról szólnak, és az én ideámban ezt a békéért. de végülis a lényeg, hogy éld túl, és hagyd el a helyszint, mert nem biztos hogy a jogi szervekkel is akarsz ott találkozni ahol már eleve egyszer erőszak is ért téged.

2011. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Csak írok pár példát:


- Cigányok 3-an "nincs egy cigid tesó" szöveggel ki akarnak rabolni.

- Diszkóban a helyi izombikának nem tetszik, hogy a helyére ültél a pultnál és "gyere ki b@*dmeg lejátszuk" szöveggel nyit

- 20 éves kályhacső kipufogóval szerelt ősküvölet BMW-s többdiplomás bodzaszedőnek nem tetszik, hogy nem engedtek ki őt a főútra a mellékutcából és k*rvaanyázva jön feléd.


Ilyen szituációkba mit csinálnál?

Tegyük fel elmenekülni nem tudsz. Egy mobiltelefon megtartása vagy egy pofon elkerülése neked megér annyit, hogy megölj egy embert? Itt én ki hangsúlyozom, hogy nem az emberélet érdekel, azt lesz@rom én is. De nem megyek börtönbe egy-egy s3ggfej miatt.

2011. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Inkáb ülök 15 évet minthogy megkéseljenek. Plusz enyhült a jog jobban megvedheted magad . Nem csak két pofonért mennek rad , hanem hogy megoljenek akkor az para.am. Meg futas meg ha verekedni akarsz akkor amibe van sparring , de ahhhh ne varj tole sokat
2011. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

12:18

amiket Te irtál helyzeteket, én pont le.szarom. egyszerűen nem érdekel, ha egy balfa.sz rajtam keményiti az öklét, nem érdekel ha valami izé épp kötekedni akar.. persze, szép is lenne.. ha ezekkel foglalkoznék, akkor előbb utóbb elkezdenék legyekkel hadakozni minden délután, mert zavar ahogy zöngicsél. ilyen kis gyikok vagy nem lépik át az ingerküszöböt, de elvileg persze előfordulhatna, hogy tökön rúgjam. na az után már nem lesz gonja a tesztoszteronja miat..

2011. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Formora válasza:

Hatásos módszerek:

(szerintem)

1. nem keresed a bajt

2.ha megtámadnak akkor egyszer kitérsz,torkon csapod és kinyúlt...

3.szerzel egy testőrt

4.halálra nevetteted

5.veszel vmi fegyvert

6.nem hallgatsz rám :)

2011. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Aczél:

És akkor mit csinálsz? Hagyod, hogy állba vágjon, mert úgyis kibírod, vagy mi?

2011. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Héj srácok, én nem arra voltam kíváncsi hogy hogyan ölhetek meg egy embert, hanem meg szeretném tanulni verekedni valamilyen szinten. Ezelőtt kézilabdáztam 5 évig, majd 2 évig atlétizáltam(dobó számok, mert rohadt lassan futok) de nagyon nehéz volt megoldani hogy eltudjak járni egy várossal arrébb edzésre, ezért most valami küzdősportot szeretnék elkezdni itt helyben. Mivel az utcai bunyót nem oktatják tudtommal, valamilyen küzdősport kellene amikben megtanítanak hatásos rúgásokat, ütéseket bevinni, meg valamiféle technikát is tanulok. Verekedni világ életemben nem tudtam normálisan. Nem vagyok gyenge, de egyszerűen nem megy... viszont kellene. Ezen felül sportolni is akarok valamit, gondoltam ez jó lenne erre a célra is. 17 éves vagyok, 175cm, 70 kg ha ez számít.


Egyébként a savate tetszene legjobban, de mivel az nincs a közelben, ezért kickbox-on és thaibox-on gondolkodok... melyiket ajánlanátok inkább?

2011. szept. 28. 18:49
 19/31 anonim ***** válasza:
a kick box ha jól tudom kicsit korláltoltabb ,de lehet tévedek , de igazságág szerint mindegy , én thai boxolok és szeretem ,de ahogy Aczél szokta mondani inkább az edző a lényeges sem maga a harcművészet . De készülj fel , rengeteg futás és ugrókötelezés , és árnybox , ja meg Sparring és minimum 1 év .
2011. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Önvédelem szempontjából egyiket sem a sportok szórakozásra valók még egy véresebb mma meccs sem több pihe puha modern gladiátorviadalnál. Kenyeret és cirkuszt a népnek, csak a modern idők az újrafelhasználhatóságot is megkövetelik így kényelmesebb a szórakozás. Az önvédelemnek nincs sok köze ezekhez nincs köze a szórakoztatáshoz és sportokhoz a komoly harcművészek akik ebben neked segíteni tudnak más kérdés, hogy igen szerencsésnek kell lenned, hogy hazánkban találkozz ilyenekkel. Az előző válaszolók közt valaki olyasmit írt, hogy mi van ha beszólogatnak vagy valami ilyesmi ezt nem hívnám erőszaknak, hogy Rory Millert szavaival éljek ez csak majomkeringő amit, ha nem vagy sült bolond felismersz elkerülsz vagy verbálisan megoldod. Ez ellen akár a küzdősport tudás is elég, ha mégis sült bolond vagy és elfajulnának a dolgok.

Az erőszakot én más lapra helyezném elég bonyolult és sok fajtája van, ha pl. torkodnak szegezik a kést onnan nem fogsz tudni elfutni egyes esetekben működhet, hogy át adod az értékeidet ha ez a támadó célja, de ha el akar cipelni egy csendes helyre és segbeb@szni akkor egészen más a szituáció, ha elcipelt a csendes helyre és miután megerőszakolt az esetek többségében meg is öl. Itt nem tudsz elfutni, nem tudod átadni az értékeidet az egyetlen túlélési esélyed, hogy felveszed a harcot. Azzal is kell számolni, hogy a támadót csak igen komoly esetenként visszafordíthatatlan (értsd: meghal) sérülés okozásával tudod leállítani. Ennek lehetnek persze jogi következményei, ha nyomokat hagysz, de túléled az esetet. (Sajnos ma már nagyon nehéz nyom nélkül dolgozni a folyadék/gáz kromatográfia, icp és hasonló műszerek elterjedése miatt). Nem tudom honnan indultam, de ez a fejtegetés arra irányult, hogy nem megoldás minden helyzetre, hogy elfutunk ahogy egy fenti válaszoló helytelenül sulykolta.

2011. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!