Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlotok...

Milyen küzdősportot ajánlotok utcai önvédelem céljából?

Figyelt kérdés
kick box, aikido, birkózás, stb...
2011. szept. 26. 21:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

hát.. meg Contact.. amit edzésen gyakorolsz, szabályok közt, az jön szembe utcán? kicsit majd ütnek párat kesztyűben? :/

hát jah.. nem.


aki kérdezte: igen.. elő fordult.. nem a pattogó kis fattyút néztem, mert olyan kis semmi volt, és amíg a tömeget fürkésztem bevitt egy állast.. hát, megesik. láttam hogy nincs nála fegyver, alap dolgokra figyeltem, de igen, jól gondoltad, ilyen kis balfa.szok nem érdekelnek. lehet ha kevesebb a rendőr a Moszkván vagy csak rosszabb hangulatomban vagyok, akkor kinyomom a szemeit és beba.szom egy villamos alá. de általában ennél nyugodtabb vagyok, és rohadtul nem érdekel a "becsületem" stb. kis férgekkel nem méltó harcolni amíg nem ránt legalább fegyvert. max. figyelni érdemes, de úgy is lassúak..

2011. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ha a francia box tetszik,akkor hiába nincs benne rúgás,de az ökölvívás a testvérsportja.

De a kick box is közelebb áll hozzá,mint a thai box.

Ez utóbbi kettőnek nagyon eltérő a mozgáskultúrája.

Pl savate-ban,kickboxban nincs kivárás,folyamatos a küzdelem és a mozgás,a thai boxban viszont nem ritka a rákészülés a kivárás és kevesebbet is mozognak,más a rúgótáv és a rúgás technika is.

De vannak helyek ahol oktatnak low kick boxot,vagyis van benne combos,tolórúgás lábra stb,az már egész közel van a savate-hoz,bár a cipő hiánya miatt,mezítláb így sem lesz 100%os a stabilitás.

Szóval szerintem ökölvívó edzésre menj,esetleg mellette lemehetsz kickboxolni is.

2011. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem az utsó a végén mire gondolt minden normális Thai box edzésen van low kick, combos ,toló rugás .
2011. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Full írtam mailt, majd nézd meg!
2011. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Na igen az a másik amit Aczél írt nem mindegy hogy kesztyűvel vágnak képen vagy puszta kézzel , az csak egy dolog hogy védi a kezed ,de azért nem ugyanaz a kettő szimplán ököllel egy kicsit ügyesebb ember képen szántja a másikat , azt is elfelejti az ember milyen nap van . Ezek azért nem olyan dolgok , hogy eldöntöm , hogy megyek verekedni , és majd utcán mindenkit megverek . Én pl else tudom képzelni , hogy utcán verekedek azért , edzek , mert élvezem amit csinálom , ezért sport .és ezek mind egy életvitelt képviselnek , az hogy utcán tudsz majd verekedni az csak a tejszínhab lesz és ezzel azt is ki akarom fejezni hogy ne várj csodát ,
2011. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Arra írtam,mert kickboxban csak derék fölé rúgnak hagyományosan lábra nem,de vannak helyek,ahol veszik a combost meg amiket írtam,ezt nevezik low kickboxnak,de térd pl nincs benne.

A tolórúgást meg lábra írtam.

Savatéban elég gyakori a toló,vagy oldalsó toló rúgások lábra,tb-ban nem szoktam látni ezt.

2011. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Pedig ott van az , mi főleg ezeket toljuk edzésen . (TB)

de azért megy még a dért , ritkán fejre , és még borda is .meg egyszer kétszer van könyök is . Jó mondjuk megértem hogy annyira nem tanítják a könyököt , mert nem európai mozdulat ,de azért én szívesen tanulnám többet

2011. szept. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
gyakorold többet üresbe, haverokkal ütőpárnán, bunyóban meg oldd meg hogy könyökölsz is, és nem töröd el társad állkapcsát. létezik olyan fejvédő, ami pl. védene könyök ellen. de ha már vállon könyökölöd, az gyakorlásra jó. és "élesben" meg mehetne pár centit feljebb..
2011. szept. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Igazság szerint zsakolni szoktam es belerejtek comboba egy konyokot vagy full konyok ,nem mondom h tokeletes de nem olyan rosz inkabb porgesbol rugas meg utes ami szarul m1 mondjuk ezek hasznalata nem is altalanos ,de azert f@sza lenne egy olyat berejteni
2011. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

ezt a pörgésből rúgás dolgot nem értem, bár elképzelésem van hogy mire gondolhatsz.

majd öregszel és szépen elhagyod a látványos de nem hatékony technikákat :) addig meg gyakorolj mindent, a tkd-s tornádó rúgás is inkább látványos mint hasznos, de jól fejleszti a mozgást, és a gyakorlása is fárasztó. tehát folytasd csak, gyakorold azt a forgásból rúgást, csak nehogy meccsen ezért vágjanak állon :D

2011. szept. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!