Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Csak én szerintem az ökölvívás...

Csak én szerintem az ökölvívás messze a leghatékonyabb küzdősport?

Figyelt kérdés
4 évig boxoltam, voltak jó eredményeim de általában csak egy egyszerű sparring partner voltam. Ezért is hagytam abba és mentem el thai-boxra, ahol viszont simán én lettem a legjobb a haladóknál is, meg se tudtak rúgni az ütéseim előtt. MMA-ba ugyanez, a csávó aki ellen utoljára küzdöttem már 10 éve Judozott, birkózó alkat, kétszer nagyobb volt a válla mint nekem. Megpróbált megfogni de előtte simán eltaláltam 5-ször egyszerű egyenesekkel. Ennyi volt. Én mindig is egy gyenge ökölvívó voltam, és ezzel a tudásommal máshol viszont vittem a pálmát. Ez azt jelenti hogy az ökölvívás a legerősebb küzdősport?
2011. okt. 25. 00:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

...

biztos igazad van :D csak az általános tapasztalat nem ezt igazolja. de végső soron hogy mit okoskodunk fórumon, semmit sem változtat. örülök, hogy nálatok jó karatét tanítanak, hidd el ritka ez.

2011. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%
Hát, nem tisztem, hogy megvédjem a kyo-sokat, én sem ezt gyakorlom, de azt tudom, hogy Mo-on nagy hagyománya van a kyokushinnak. Adámy István, Furkó Kálmán már a 70-es évek végén meghonosította nálunk, azonkívül Oyama mester is mindig elismeréssel szólt a magyar kyosokról. Úgyhogy valszínű, hogy a legtöbb helyen teljesen korrektül oktatják.
2011. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

....Ja elismerően szólt az Oyama. Jó a marketing, meg kell a kyo jó hírneve. A magyar kyo a béka feneke alatt van a japán kyokushin-hoz képest


Én elhiszem, hogy nagy hagyománya van a kyo-nak, és azt is tudom hogy régen marha jól oktatták. DE! Ma már csak pár tucat helyen van jó karate oktatás (nem csak kyokushin, ugyanez van a shotokan-nal és a többi más karate stílussal is). Elképzelhető, hogy ti jó helyen tanultok jó mestertől, de a legtöbb helyen sajnos csapnivalóan oktatják.

2011. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

2 év ökölvívással az ember jóval többre megy, mint 4-5 év kyokushin vagy shotokan karatéval, az fix.


De szerintem nem teljesen az ökölvívás a leghatékonyabb stílus. Nagyon jó az ökölvívás én is azt űzöm (régebben kyo-ztam, sz@r is volt! nem jó semmire, pedig 6 évig toltam, elcs*sztem 6 évet).


Viszont a birkózás, a ju-jitsu, a savate hasonlóan hatékony és jó stílus, mint az ökölvívás.

2011. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
na erről van szó.
2011. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Én thai boxoltam 2 évig, tradicionális muay thai-ra jártam. Keményebb és szívósabb lettem tőle aláírom, de aztán ki is fújt a dolog. Egyik haverom aki thai boxolt 4 évig, abba hagyta 1 évre a thai boxot, elment ökölvívásra 1 évre. Utána visszajött thai boxolni, ha hiszitek ha nem, CSAK KÉZZEL laposra agyalt úgy mindenkit (engem is beleértve), hogy mi közbe ütöttünk, rúgtunk, térdeltünk..stb.


A thai bokszban kevés a védekezés, ütéstechnika az nulla, a rúgások és térdelések jók, viszont az elmozgások és a lábmunka szintén nulla. Kemény sport, ringben, de utcán max annyit ér, hogy kibírsz 1-2 pofont. Láttam már olyan verekedést kocsma előtt, hogy az 1-2 éve bokszoló cigány csávó laposra verte a nála nagyobb 4-5 éve thai bokszoló haveromat. Egyikben sem volt pia! Haverom hiába próbálta szétrúgni a combját (farmergatyában, cipőben, nyújtás nélkül nem ment neki), a roma gyerek elmozgott és közel került és higgadtan lezsákolta a haverom arcát véresre, haverom egyszer ugyan megtérdelte gyomron , nem is rosszul, de kevés volt az, mert szívós volt a cigó is.


Azóta jó magam is abba hagytam a thai boxot és áttértem az ökölvívásra, már 4 éve űzöm. Mostanában már én is sparringolok thai boxolókkal úgy, hogy csak a kezemet, használom, ők pedig térdelhetnek és rúghatnak is. Mégis leverem őket. Hogy miért? Mert ismerem a thai boxolók technikáit és kihasználom a gyatra ütéstechnikájukat és a jóformán nem létező lábmunkájukat, így az ökölvívásban használt lábmunkával elkerülöm a low-kickeket és majd hirtelen közelről megsorozom őket. Ha pedig megfogják a két vállamat, hogy bordán térdeljenek, akkor pedig az egyik kezemmel levédem a térdelést a másik kezemmel meg adok neki egy felütést az állára, amit ő azért nem tud levédeni kézzel, mert mindkét kezével kapaszkodik a vállaimba. Ki lehet velük b@szni.


Ezzel az egésszel, nem a thai boxot akarom fikázni! Ha netám mégis ez jött le belőle, akkor elnézést kérek! Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy nem kell túlbecsülni a thai boxot, mert nem annyira jó, mint ahogy sokan istenítik. Persze kemény küzdősport, ezt elismerem!


Na most az én bokszedzőm mindig azt mondta, hogy jó az ökölvívás, de egy karfiolfülűvel (azaz egy birkózóval) ne kötekedj. Az irónia az az egészben, hogy én 8 éve birkózok szabadfogásúban. :)


Viszont a savate az tényleg brutális, savate edző spanommal, mikor sparringolunk állandóan szétrúgja a térdemet, ugyanakkor kézzel is kegyetlen jó. Sokszor kicselez


Késes Krisz.

2011. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=7P_ufgPlSI0&feature=related

thai boksz:)

és Krisz, a haverod jó helyre járt?:)

Én birkózom(szabadfogású) nekem az jön be legjobban

de a thai-bokszos barátom laposra verne egy ökölvívót.

De csak mert nagyon jó helyen tanul. Ezt így nem lehet kijelenteni hogy "M.o-n szarul tanítják a karatét,thai boxot, aikidót" Lehet hogy aki ilyeneket mond a közéleben nincsenek jó helyek, de M.o-n is vannak jó edzők!

Azt meg nemtudom hogy ki nyerne egy Gönczi team-os Thai boxoló vagy egy jó boxoló de mind2 kemény az biztos

2011. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
hát ez komoly. a videón a két úr sosem szokott mozogni? ez miért jó nekik? nem tudok.. én sem szeretek ugrálni, de kemény ütésekbe mind bennmaradni.. nemtom ezeket hogy szoktatták. egyébként TB-ben is az szokott lenni az egyik hiba, hogy mennek előre, rúgnak egy combost 1-2 ütés, de beleállnak az egészbe. ha valaki kimozogja, lecsúszik az ütés utána nagy sebezhetőség szokott lenni. és itt a videón sem mozognak, elég statikusak. mondjuk itt csak játszanak.
2011. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

ki tudja mi lett volna ha keményebben játszanak

de azt nem tudom megérteni miért kell mindig egymást szidni, miért van az hogy a wing kungfusok utálják a karatésokat, bokszolók a kick-thai bokszolókat aikidosok a krav magásokat

Épp hogy össze kéne fogni, legalább van közös téma, erre itt gyilkoljátok egymást

ráadásul van itt olyan is aki nagy harcművészként mutatkozik be és itt káromkodik más stílusokra közben egy profi harcművésznek szerénynek és nyugodtnak kéne lennie

na mind1 ez az internet ahol mindenki okos,szép és erős

én legalább bevallom hogy egyik sem vagyok igazán

és ki ne utáljatok innen ezért:)

2011. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

én okos és erős vagyok.

és még véletlen sem fogok elvben "összefogni" olyan balfa.szokkal, akik erősnek hiszik magukat, közben valami kamu aikidot vagy épp kravmagát tanultak. nekem nem az a problémám, hogy beképzeltek a thai boxolók, ezt lesz.arom az ő dolguk, meg biztos van mire.. meg én is az vagyok (beképzelt) de hogy vannak emberek, akik harcművésznek nevezik magukat közben távolabb sem lehetnek az igazságtól, ezzel erre a világra hoznak szégyent. na, lehet velem egyetérteni.

2011. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!