Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport a leghatékon...

Milyen küzdősport a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

Melyik küzdösportol leszünk legjobb bunyósok?Ha az utcára engedünk pl 1 karatést vagy thaiboxost ki nyerne?Én a thaiboxot tartom legdurvábbnak meg azok igazán kemények.

K1 meg ketrecharc nemérdekel mert felénk nincs.



Nyíregyházán hol mehetnék?Gönci team holvan?


2010. febr. 10. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A K1, mert ott mindent szabad
2010. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
még jó hogy írtam "K1 meg ketrecharc nemérdekel mert felénk nincs"
2010. febr. 10. 17:14
 3/16 anonim ***** válasza:
A thai box az nagyon kemény, de nem a leghatékonyabb az utcán. Oda a krav maga, defendo, ninjutsu, ju-jitsu, kempo, savate, sambo, aikido (az aikido-nak max az a hátránya, hogy nehéz és sokáig tart megtanulni, de amúgy pedig igen hatásos), kali, wing tsun kung-fu. Ezek mind olyan önvédelmek amik jók az utcára, mert megtanítanak fegyveres és fegyvertelen támadás ellen is fegyvertelenül védekezni. Az ökölvívás, teakwondo, capoeira ezekk nem annyira jók utcára.
2010. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nálunk nyáron lessz feladásig tartó 1v1 verekedés fegyver nélkül ijenre gondoltam.Nem megvédeni akarom magam hanem jól elgyepálni az ellenfeleimet.Thai box erre miért ne lenne jó?

kung-fu azt meg utálom annak semmi értelme...

2010. febr. 10. 17:38
 5/16 anonim ***** válasza:
A thai box az tényleg jó az elgyepálásra, viszont azért arra is kell gondolni, hogy az ellenfél is visszaüthet. Ha nézel MMA vagy UFC meccseket akor figyeld meg ott a thai boxolókat, a brazil jiu-jitsusok, kemposok, sőt még a bírkózók is megagyalják őket. A thai box az nagyon divat küzdősport lett. Oké az tény hogy nagyon kemény, meg nem is rossz, de nem is a legjobb. Vannak a thai boxnál keményebb harcművészetek is, még ha nem is látszik keménynek, de attól még lehet hatásosabb.
2010. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azért nem hiszem el hogy 1 bírkózo elverne 1 thaiboxost...De akkor mennyek inkább kickbox vagy sima box? mi az a kempa meg amiket leírtál?

Ha valami kungfu,kio,karatéhoz hasonló akkor nemérdekel.

2010. febr. 10. 18:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne izgulj nem is akartam neked ajánlani a karatét. A kempo: ütés, rúgás, könyök, térd, gáncsolás, dobás, fojtás, földharc, feszítés. (jóval többet ér a thai boxnál)Amúgy pedig ha hiszed ha nem a földharcosok (brazil jiu-jitsu, birkózás, sambo...stb.) megverik legtöbbször ketrecharcban az álló harcosokat (muay thai, karate, kick-box....stb.)Mert egy rúgás alól egy földharcos elhajol, vagy levédi. De ha egy állóharcost földre visznek, akkor az már nem tud csinálni semmit. Gondolj bele egy thai boxoló megpróbál rúgni egy forgórúgást, az elől legtöbbször el tudnak hajolni, vagy egy birkózó karfeszítést vagy fojtószorítást csinál, az elől már nincs menekvés, kénytelen lesz lekopogni, mert különben eltörik a keze vagy megfullad. Azért az a legjobb ha tudsz állóharcot is és földharcot is. A kempo, ninjutsu, ju-jitsu, ezekben mind a kettő van.
2010. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy ha van msn-ed akkor add meg a címedet. Én amúgy sambo mester vagyok. Elmagyarázom ám neked szívesen, hogy hogyan megy ez.
2010. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Krav maga :DDDDDDDDDDDDDD A zsidronc közelharc :DDDDD


Na kedves kérdező, a "kravmagát" ne próbáld ki szerintem :D egy nagy hamubansült f@szság az egész. A kampós bipsik Izraelben kitalálták: "Hm, minden országnak van valami spéci közelharci technikája, az mégse járja, hogy nekünk a kiválasztott népnek ne legyen!" Kitalálták ezt a nevetséges bohóckodást, elnevezték "kravmagának", és ezzel is próbálják lehúzni az embereket. Szerintem kerüld el.

2010. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsóvak egyetértek...Karate az nekem egyébként bejön nincs vele gondom sőt...Ezek a kungfu,karatefélék sok ijen kínai-japán koreai harcművészet legősibb és legjobb.De én minél hamarabb akarok megtanulni bunyózni.Karatét akkro választanám ha lenne türelmem.De 100% hogy nem nekem találták ki.Minimum 10 évet kell hogy járjak de akkor már bármejik boxolót padlóra küldeném.De ha mondjuk járok boxra akkor 2 éves boxxal többet érek meg az fizikaialg is erősít.A karate meg szerintem versenyszerűen érdemes csak űzni...
2010. febr. 11. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!