Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek Kádas Adrienn...

Szerintetek Kádas Adrienn Réka aki 17 évesen kick-box világbajnok lett, mennyire tudná utcán megvédeni magát egy hasonló súlyú fiútól?

Figyelt kérdés

[link]

Elég mosolygós, törékeny lánynak tűnik. Ki nem nézném belőle, hogy ilyen kemény sportot űz, igaz olyan versenyeken vesz részt, ahol csak fél erővel viszik be az ütéseket, rúgásokat. Vajon élesben mennyire lehet erős a rúgása? Szerintetek adott esetben Adri meg tudná védeni magát utcán egy kb. ugyanolyan súlyú fiútól (aki nem űz küzdősportot)? Nem kell semmi rosszra gondolni, csak kíváncsi vagyok, hogy a gyengébb nem mennyire lehet erős. Főleg, hogy még 18 sincs.



2011. dec. 2. 22:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Jó pár kilóval hogy pontosabb legyek :)
2011. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

komplex kérdés.

nyilván nem árt utcán, ha valaki jó kondiban van és tud ütni meg rúgni. viszont ezt ba.szhatja ha lerántják földre, vagy egyszer jól állon vágják. esetleg az egyik karján átvágják az inakat kezdésnek, hogy ne legyen olyan lelkes.

nem szoktam azt mondani, hogy utcán a küzdősportok teljesen hatástalanok, csak utalni szoktam rá. az utca maga a valóság. bármi megtörténhet, ha erőszakról van szó, és általában nem akkor van szó erőszakról, ha egy darab részeg rámozdul egy csajra. ez a semmi kategória. ha fenyegetés van (én ezt nevezem utcai erőszaknak) merjük kimondani: emberéletekről van szó. ott pedig az győz, aki életben marad, aki adott esetben hatékonyabban öl. többek között erről szólnak a harcművészetek, de a kick box mondjuk nem egészen :)

de jó alapot adhat egy hatékony futáshoz.

2011. dec. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
egyébként a kérdésedre, hogy egy hasonló korú fiútól meg tudná-e védeni magát.. az adott esettől függ. ha az a fiú átmetszi a torkát egy pillanat alatt, aztán megerőszakolja, akkor nem sok esélye van. ha viszont a csajnál van kés, és tudja is használni, plusz a támadója nem akarja megölni (mert van ilyen is) akkor 90% eséllyel lenyomhatja, a reflexei rendben vannak és mondjuk csak pár vágást-szúrást kell ejtenie a támadóján és gyakorlatilag győzött. tehát tényleg helyzet kérdése.
2011. dec. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én még mindig a killer mozdulatokkal jövök amelyek a harcművészetekből megtanulhatóak.. egy jól irányzott rúgás a térdkalácsra és csókolom, akármekkora állat..
2011. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
de a csak küzdősportoló. a térd rúgása felületi támadás, nem küldi tovább a lábát, így se nem fogja eltörni az ellensége térdét, sem földre kényszeríteni, ha nem egy nagyon gyenge fa.szról van szó. tehát (elvben) nem nagyon ismer "killer" mozdulatokat, nem azokat gyakorolja. nyilvánvaló, ha jó a kéztechnikája, és üt egy egyenest torokra és bent van akkor kész ott a győzelem, a hatékony önvédelem meg minden, ezt mondjuk meg tudná csinálni.
2011. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

mivel csaj valószínüleg a támadót felkészületlenül a csaj reakcioja,ha a meglepetés kitudja használni akkor leverhet nagyobb ellenfeleket is.Persze ehez alkalmazni is kell a tudást,és full erővel ütni-rugni, valljukbe,ha egy 120kg s pacákot állontud rugni,az gyakorlatilag nyert ügy.

persze ha az ellenfél is küzdősportotűz akkor a meglepetés sz@rt sem ér,mert azok mindig fekészültek.

2011. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hülyeség az, hogy nőkhöz van szokva. Attól, mert versenyen csak nőkkel verekszik, edzésen még fiúkkal is össze van rakva. Tudom, mert mi is össze vagyunk rakva. Nem azért, mert kevesen vagyunk (kb 40), hanem, hogy nagyobb legyen a rutin.
2012. febr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

persze ha az ellenfél küzdősportoló..


igen.. az már probléma. utcán nem küzdősportoló lesz az ellenfele, hanem egy késelő az ellensége. vagy gyilkosa, mindegy minek nevezzük. és ki mondta, hogy egy kickboxoló állon tud rúgni egy embert, ha az a bizonyos ember mondjuk meg akarja erőszakolni. csak azért, mert a kickbox nevében benne van a 'kick' szócska, még nem jelenti azt, hogy harctechnikai szempontból egy hangyafa.sznyival is többet érne a zumbánál.

2012. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem arról beszéltem, hogy küzdősportoló vagy sem, hanem valaki beírta, hogy megagyalják a pasik és erre válaszoltam az edzésen való gyakorlást. Egy 100 kilós férfi az edzésen is 100 kilós férfi, így az olyan pofonokhoz is elég jól hozzászokhat illetve kitapasztalhatja, hogy mik lehetnek egy hatalmas melák gyengéi, milyen technikákat tud a leghatékonyabban használni.
2012. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
egy kickboxoló? milyen technikákat tud a leghatékonyabban használni? ne keverd már a fogalmakat, ez küzdősport, játék, köze nincs a hatékony technikákhoz.
2012. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!