Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek Kádas Adrienn...

Szerintetek Kádas Adrienn Réka aki 17 évesen kick-box világbajnok lett, mennyire tudná utcán megvédeni magát egy hasonló súlyú fiútól?

Figyelt kérdés

[link]

Elég mosolygós, törékeny lánynak tűnik. Ki nem nézném belőle, hogy ilyen kemény sportot űz, igaz olyan versenyeken vesz részt, ahol csak fél erővel viszik be az ütéseket, rúgásokat. Vajon élesben mennyire lehet erős a rúgása? Szerintetek adott esetben Adri meg tudná védeni magát utcán egy kb. ugyanolyan súlyú fiútól (aki nem űz küzdősportot)? Nem kell semmi rosszra gondolni, csak kíváncsi vagyok, hogy a gyengébb nem mennyire lehet erős. Főleg, hogy még 18 sincs.



2011. dec. 2. 22:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A probléma az hogy védőcuccban csépelik egymást.Az meg jól tompit. A semi-contactban, amelyben Kádas is versenyez, a háromszor két perc során be lehet ugyan vinni az ütéseket és rúgásokat, de nem teljes erővel. A bírók minden akció után megállítják a küzdelmet, hogy megítéljék, pontot ért-e az akció, ehhez a három bíróból kettőnek kell jeleznie. A védőfelszerelésnek fontos szerepe van, semi-contactban fejvédőt, fogvédőt, ágyékvédőt, mellvédőt, kesztyűt, sípcsont- és lábfejvédőt viselnek a versenyzők.

Ez egy utcai csetepaténál nagy off.

2012. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ja értem john_doe, ez egy játék. Ezek után majd kénytelen leszek előnyben részesíteni a te hozzászólásaidat a saját tapasztalataimmal szemben. Eddig hogy a fas.zba voltam képes összepakolni az utcán rám támadókat? Hmm...a fene sem érti.


Egyébként (kedves másik hozzászóló) a Kádas Adri elmondása szerint már meg sem érzik ha eltörik a lábujjuk edzés alkalmával. Ha esetleg van rá lehetőséged, akkor beszélj egy edzőtársával, hogy mennyire helytálló ez a kijelentés (én is kételkedtem, én is utánajártam).


A védőfelszerelések valóban védésre szolgálnak, de ezek után el lehet gondolkodni azok valós védelméről. Meg persze, hogy miért törnék bordák, orrok, fogak stb. egy-egy verseny alkalmával.


Voltam olyan versenyen ahol a páston amin küzdöttem (habár az én személyes tapasztalatom nem mérvadó) minden második meccsen hívni kellett az orvost, pedig elvileg félerővel ütöttek, rúgtak a versenyzők.

2012. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!