Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikido mellé milyen más...

Aikido mellé milyen más harcművészetet válasszak?

Figyelt kérdés

Aikidózok már 4 éve, de szeretnék mellette valami mást stílust is csinálni.


Ezekre van lehetőségem: Ju-Jitsu, Wing Chun, ITF Taekwondo, Capoeira, Shotokan Karate, Ökölvívás.


Szerintetek melyiket válasszam és miért?



2012. ápr. 4. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Capoeira
2012. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azért capoeira mert hajlékonyab leszel
2012. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
box. mer teljesen más.
2012. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Először döntsd el, hogy mit akarsz. Sport, harcművészet, esetleg más? Az én kedvencem a vingcsun, sokminden miatt, de nagyon nehéz és sok időt kell ráfordítani. Ha rendesen meg akarod tanulni, szerintem csak 1 valamit csinálj, kivéve ha kevés az edzés lehetőség 1 helyen és még mennél.
2012. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogy mit akarok? Harcművészetet tanulni továbbra is.
2012. ápr. 4. 15:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem örök kedvenc a Wing Tzun/ Wing Chun, soha nem fogom abbahagyni ha rajtam múlik. a helyedben viszont inkább Boxolnék vagy Jujutsuznék.
2012. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor ju jutsu vagy vingcsun, a többi sport általában.
2012. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk mivel az aikido a jujutsuból alakult ki ezért az áll a legközelebb hozzá. Esetleg még jól meg is férne egymás mellett, de ehhez már nem értek :D
2012. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

bokszolni szerintem ne menj. a bokszban maximum(és most rohadt nagyot túlzok) 10-15 technika van.Ide agy nem kell csak izom.


Shotokan-csak ha jó a mester.ha tradicionális shotokán karatét tanít és japán vonalat követ/vagy okinawait akkor azt ajánlom.


teakwondo-majmoknak való.ne haragudjon meg senki de nekem hiába rugkapál a teakwondos,mert abbban a percben hogy lerakta a lábát olyan bal elsős cukit adok az állára ,hogy többet nem kel fel.taekwondo szinte csak rúg ami szép dolog mivel hosszú távra megy meg erős is de a kéz gyorsabb mint a láb és lassabban fárad el.


capoeira-most mit mondjak.láttál már capoeira edzést?röhejes technikák.persze látványosak meg minden de ,hogy utcán meg tudod-e védeni magad vele.egy technika akkor ér valamit ha lehet használni.a capoeiras hátra bukfenc rugások,kéztechnikák semmit nem érnek ha egy komolyabb judossal vagy karatéssal kerülsz össze.ha szeretsz táncolni akkor persze neked való a capoeira


ji jitsu és wing chun...nem sokat tudok róluk így inkább nem is írok semmit.

2012. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát az utolsó jó nagy baromságot írt... Szerintem még életében nem küzdött komolyabb ellenféllel... Ahogy ócsárol itt komoly harcművészeteket abból látszik. Voltál már ringben Capoeira mesterrel? Én igen, kib@szott nehéz ellenük harcolni, mert fogalmad sincsen mit fog csinálni a következő pillanatban, csak a reflexeidre hagyatkozhatsz, és nagyon gyorsak. A Shotokan az szép meg minden, de szerintem nem alkalmazható komoly harcra, és itt a full contactra gondolok, nem arra a bohóckodásra amit a versenyeken láttam, hogy egy találat és a bíró rögtön szalad be hogy állj... Persze lehet velem vitatkozni, de nekem van harci tapasztalatom, gyanítom az előzőnek nincs.
2012. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!