Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy kezdjek el parkourözni?

Hogy kezdjek el parkourözni?

Figyelt kérdés

Nem sokat tudok róla de amit tudok annak alapján nagyon tetszik és megszeretnèk tanulni.Elég jó erőben vagyok de az àllóképessègem nem olyan jó,h. fejleszthetném?és magát az egész pk-t h. kezdjem el?


köszönöm a válaszokat

14/f



2012. júl. 10. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:
a veszélyel tisztába vagyok :)
2012. júl. 10. 19:24
 2/6 anonim ***** válasza:
állóképességet intenzívebb futással lehet pl. fejleszteni
2012. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Chruser ***** válasza:

Olvasgasd át ezeket a kérdéseket, ide már bőven le van írva sok minden hasznos információ. Ha ezen felül is van még kérdésed, nyugodtan írj.

Egyébként nem parkőr-nek ejtik, hanem inkább párkúr, franciásan, Google fordító helyesen ejti, meg nézz David Belle interjúkat, egyrészt sok hasznosat mond, lévén ő a Parkour eredeti megfogalmazója és úgymond "alkotója" (habár ez csak részben igaz), részben pedig helyesen ejti a Parkour-t :)

2012. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
van annyi szép és jó más küzdősport,én azt nem értem miért akartok ebbe megdögleni
2012. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Chruser ***** válasza:

Egyrészt, a Parkour nem küzdősport, hanem egy életstílus, egy önfejlesztő rendszer.

Valamint beledögleni ebbe igazán nehéz, mivel egy traceur sosem próbál meg olyat, amire még nem áll készen, amiről tudja, hogy nem lesz képes rá, legalábbis a legtöbben. Most arról, hogy vannak olyan szerencsétlenek, akik rögtön leugranak 3 emelet magasból a betonra, hát mit mondjak, egészségükre! Az nem Parkour.

Meg amúgy a Parkour se veszélyesebb egy küzdősportnál sem, ha ésszel csináljuk, a Parkour szellemiségével.

Ez még a kérdésre egy kiegészítő válasz :)

2012. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!