Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a vélemyényetek a Muay...

Mi a vélemyényetek a Muay Thai-ról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hatásos :)
2012. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Versenyezgetni jó, de önvédelemre alkalmatlan, ráadásul a küzdősportok, harcművészetek között az utolsó...

Ez nem a véleményem, hanem az igazság...

A véleményem, hogy alapok nélkül összetákolt lóf,asz...

Komolyan a pankrációnak több értelme van, az legalább szórakoztatja az embereket...

2012. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd mi a gondod a Muay Thai- al?:) És hogy Te magad milyen harcművészetet űzöl, kedves Előző?
2012. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"A véleményem, hogy alapok nélkül összetákolt lóf,asz..."

Egy tájékozatlan, harcművészeti múlttal vélhetően alig rendelkező ember véleménye. :)

A muay thai éppenséggel a legősibb HM-ek közé tartozik, régebbi, mint az okinavai karate, vagy jó néhány kung-fu stílus. A 14. sz. óta létezik, a thai harcosok a csatamezőre alakították ki, a fegyveres krabbi-krabbong pusztakezes "párjaként". Úgyhogy "összetákolásról" szó sincs.

Az, hogy manapság elsősorban ringsportként létezik, az tagadhatatlan. De mintha valami hasonló történt volna a karatéval és a judo-val is. :)

2012. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, én 4. Danos jiu-jitsu mester vagyok, biztos dunsztom sincs a témáról... 1300 as évek azt mondod???? Akkor figyelj jól, a jiu-jitsu, ronin, több mint kétezer éves sport.. Kérlek, ne pof!ázzál bele hülyeségeket olyan dolgokról, amiről fingod sincs....
2012. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat akkor harcművészetnek nevezték őket, mert akkor még valami tisztelet és elmélyülés volt e téren, má már csak verekedésre szolgálnak....
2012. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"a jiu-jitsu, ronin, több mint kétezer éves sport"

A jiu-jitsu-t, úgy emlékszem, nem is említettem. A ronin, az meg milyen stílus? Mert ennek a kifejezésnek egész más értelmét ismerem.

Amúgy nem én mondom, utána lehet olvasni a muay thai történetének, mielőtt 4 danos jitsu-s létedre meggondolatlanul nyilatkozol.

(Én nem szoktam olyan témákhoz hozzászólni, amihez f.ingom sincs.) :)

2012. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 aikiboxer ***** válasza:
100%

#2 "Versenyezgetni jó, de önvédelemre alkalmatlan, ráadásul a küzdősportok, harcművészetek között az utolsó..."


Egy frászkarikát. Ha van valami, ami alkalmas az önvédelemre (a lőfegyvereken túl), akkor az a box, kick-box, savate és muay thai. A muay thai egy letisztult, nagyon hatásos stílus.


Ha meg valami a ringben működik, az már az utcán is fél siker. Legalábbis negyed siker.

2012. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 aikiboxer ***** válasza:

#5 "Kérlek, ne pof!ázzál bele hülyeségeket olyan dolgokról, amiről fingod sincs...."


Egyébként neked mennyi f1ngod van a muay thaihoz, hogy így fikázod?

2012. szept. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Annyi, hogy egy ismerősön thai box mester jelölt, és megtámadták ketten az utcán, az egyiket fejberúgta a másik leütötte, és ketten össze vissza rúgdosták, felált és elfutott... Egy jiu-jitsu mikor mond így csődöt, vagy egy krav-maga? A thai box lehet, hogy menő, de az utcán nem tudod megvédeni magad vele, pláne egy képzettebb támadóval szemben...
2012. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!