Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hány naponta ésszerű pihenőnap...

Hány naponta ésszerű pihenőnapot tartani testépítés közben?

Figyelt kérdés

Eddig a következő sémát követtem:


-Hétfő: Mell/váll

-Kedd : Kar/has

-Szerda: Hát/láb

-Csütörtök: pihenő

-Péntek: /Mell/váll és aztán így tovább


szerintem ez így kevés pihenő. 4 év testépítés alatt már variáltam párszor, de most úgy szeretném, hogy minden edzésnap után beszúrnék egy pihenőnapot. Ti hogyan javasolnátok?



2012. okt. 3. 18:44
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
100%
nekem ment 5nap egymás után és csak hétvégén pihenés volt,osztott edzéstervnél nem olyan nagy gond ha nincs pihenő 2naponta
2012. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor marad így. Azért kérdeztem egyébként, mert edzés közben néha olyan szinten fáradt vagyok, hogy - hát nézzünk egy aktuális példát-, máskor gond nélkül megy a 8 ismétlés 105-el, tegnap meg 90-nél már kellett segítség 6-nál. Rengeteg példát tudnék mondani. Egy edzés nekem kb. 1 óra (+/- 10 perc) és fél 5-kor kelés aztán meló, egyéb tevékenységek és van úgy, hogy 10-11 fele gyúrok este. Gondoltam a több pihenőnap segítene, de akkor inkább megemberelem magam :P
2012. okt. 3. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:
átrendezhetnéd igazán. Minek egy héten 2x mellezni és vállazni? A vállat alapból minden edzésen megedzed. 4 év alatt az alapokat igazán megtanulhattad volna. Edzésnap: Hét. szer. pén.
2012. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 dirtboy ***** válasza:

az akkor durván kevés alvás,nem tudom tudod e de a fejlődés érdekében sokat kell aludni.

ha te még este 10kor edzel és még utána ugyebár két kaja is kell akkor nagyon későn fekszel le és már nagyon korán kelsz is.

kevés lesz az az alvás.

2012. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dirtboy ***** válasza:

egyébként most nézem az edés terved és nem jó.

ilyen nincs hogy hát,láb 1 napon.

ezt felejtsd el.

2012. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Másképp nem tudom megoldani az alvást. Egy héten olyan 2-3-szor azért van olyan, hogy 7 óra alvás, bár még az is nagyon kevés, tisztában vagyok vele. Rengetegen támadtak már engem a hát/láb miatt. Tudom, hogy 2 nagy izomcsoport, de mindkettő fejlődik rendesen, szóval nem igazán szeretném szétbontani.
2012. okt. 3. 19:20
 7/12 Éndzsöl ***** válasza:
Ha van időd lejárni, én akkor is csak négyszer mennék egy héten. Főleg, ha már felmerült benned, hogy sok, akkor hallgass a szervezetedre. Egyébként is azt mondják az okosok, hogy egy héten egyszer megedzeni a fő izomcsoportokat, elég. Egy kicsit a felosztást is megvariálnám, a lábat mindenképp külön napra tenném. Több jó felosztás is létezik, mindenkinek más jön be, és változtatni is ajánlatos, de szerintem egy Mell-has, Váll-kar, Hát, Láb felosztás célszerűbb lenne.
2012. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké, változtatunk, de egy biztos váll-kar nem lesz együtt, mert akkor elpusztulok. :D Akkor heti 4 edzés és a pihenőnapokat hogyan szúrjam be?
2012. okt. 3. 20:05
 9/12 Éndzsöl ***** válasza:

Edzés, Edzés, pihi, Edzés, pihi, Edzés, pihi. Láb, mell, hát után pihi napot raknék. Ha marad, ahogy írtad, csak a lábat rakod külön napra akkor.:

Kar/has, Láb, pihi, Mell/váll, pihi, Hát, pihi :) Pl. :)

2012. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ! :)
2012. okt. 5. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!