Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta hány gramm fehérjét...

Naponta hány gramm fehérjét fogyaszthatok úgy, hogy ne károsítsam a májam és ne rakódjon le a bomlásakor annyi húgysav ami már egészségtelen? Hasznos tanácsokat várok.

Figyelt kérdés
3 hónapja testépítéssel foglalkozom, de nem akarom, hogy az egészségem rovására menjen. Azt olvastam róla (könyvek, internet) hogy kemény edzéssel naponta 2 g fehérje, 5 g szénhidrát és telítetlen zsírsavak szükségesek az izom növekedése érdekében. Ezt a módszert tartom is, de nem szeretném, hogy hosszú távon bajom legyen belőle.
2011. nov. 22. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Hidd el ez nem a te sportod...
2011. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 2g fehérje és 5 gramm szénhidrátot természetesen testsúlykilógrammonként értettem.
2011. nov. 28. 18:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez a segítő válaszod egy kérdésre? Ki vagy te, hogy ítélkezz és eldöntsd kinek milyen sport való? Szánalmas.
2011. nov. 28. 18:07
 4/7 anonim válasza:
Bocs az offért, de nem tudom megállni, h ne jegyezzem meg az értékes választ adónak: ismerem a kérdezőt, és biztosíthatlak, h a testépítés az ő sportja. Csak ésszel akarja csinálni.
2011. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem kell ezt túlaggódni, hallani mindenféle ökörséget a médiából, de ha betartod az alapvető irányelveket, akkor nincs gond, itt konkrétan az elég folyadék fogyasztásra gondolok. Azzal jönnek az okosok, hogy a magas c-vitamin, ásványi anyag, fehérje bevitel tönkreteszi a vesét, de ha a delikvens napi fél liter folyadékot iszik, akkor igazából minden roncsolja. 20 tskg / 1 liter folyadék szükséges, ha mondjuk 70 kg vagy, akkor 4 liter mehet simán.
2011. nov. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én adtam az első igen értékes választ, de akkor meg is indoklom...

Én amikor elkezdtem a testépítést 2 hét múlva már itt osztottam az észt és a tanácsokat, és egyszer se tanácsoltam hülyeséget senkinek. Miért? Mert ha valami igazán érdekel elolvasom az arra vonatkozó információkat, könyveket, fórumokat. A saját egészségedet rábízod vadidegen emberekre akik teljes anonimitással ajánlanak valamit.

De hogy válaszoljak a kérdésedre...

Az orvostudomány mindig és mindenkor azt fogja javasolni ami a legkényelmesebb. Pl: gerincferdüléssel elmentem orvoshoz mondanom se kell megtiltotta, hogy bármit is sportoljak stb szokásos baromságok. Ekkor kezdtem el a testépítést. 1 év múlva visszamentem a dokihoz nem akarta elhinni, hogy ennyit javult a gerincem, de közölte, hogy ennél jobb már tuti nm lesz. Rá fél évre közölte, hogy javult ismételten stb... Ennyit az orvosokról.

Az emberi szervezetet a szénhidrát és a fehérje akkor károsítja, ha nem tudja a szervezeted felhasználni, de ez esetben is inkább a szívemet féltenem mint sem a vesém, vagy a májam.

Egy testépítő esetében más a helyzet. Azért kell ilyen hatalmas mennyiségű tápanyagot a szervezetbe juttatni, mert az edzés miatt a szervezetbe tápanyaghiány alakul ki, és ilyenkor minden szar tápanyagra szüksége van. Ha ezt nagy mennyiségben megadod a szervezetnek, és kellően megedzel egy izmot akkor elkezd az izom fejlődni. Tehát a szervezeted teljesen fel tudja használni a tápanyagot amit bejuttatsz, de fontos odafigyelni a víz és a zsírok fogyasztására, hiszen "a kocsi sem csak benzinnel megy, kell hozzá olaj is." Arról nem beszélve, hogy a multivitamint is ( nem csak ezért ) de ezért is szedik a testépítők, mert tele van niacintól kezdve más olyan anyagokkal amelyek az emésztésében és a szervek megfelelő működésében segédkeznek.


Tehát: Ha Mindent betartasz amit olvastál a testépítőoldalakon abban az esetben nem káros, de ha ész nélkül csinálod káros is lehet, bár kétlem, hogy van olyan akinek ezért ment tönkre bármilyen szerve ( szteroidokról itt nem beszélek ).

( Sok víz sok vitamin, ásványi anyag, precíz étkezés ( fehérjék, zsírok, szénhidrátok ) és kellő mennyiségű pihenés )


Személyes véleményem: Miért nincs olyan kérdés, hogy a dohányzás tönkre vágja a májam, vesém agyam hogyan szokjak le?

2011. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A kérdés azért foglalkoztat, mert olvastam a másik végletről is. Olvastam én is könyveket a testépítésről. Jó dolognak tartom, sőt... Viszont a vegetáriánusok teljesen rosszak ítélik ezt az életmódot és nem csak a hús miatt. Ezért gondolkodtam el a dolgon. Be kell látni, hogy a könyvek, weblapok és egyéb promóciós anyagok egytől egyig az eladott készítményeikből profitálnak. Persze, hogy dícsérni fogják a fehérjét és egyéb kiegészítőket. A gyúrós újságokat is feltételezem ezért készítik és nem az eladott példányszámokból nyerik a hasznot. Lefogadom ráfizetésesek ezek a lapok. Erre a pontra jutva okkal lehetnek fenntartásaim. 3 hónapja újra ütöm a vasat és szép eredménnyel. Épül a tápanyag és figyelek rá rendesen. Előtte kb 50-60 g fehérjét ettem naponta maximum, most 200 g minden nap megvan.

Itt egy link, akit érdekel olvasson bele:

[link]

2011. nov. 29. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!