Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hány naponta ésszerű pihenőnap...

Hány naponta ésszerű pihenőnapot tartani testépítés közben?

Figyelt kérdés

Eddig a következő sémát követtem:


-Hétfő: Mell/váll

-Kedd : Kar/has

-Szerda: Hát/láb

-Csütörtök: pihenő

-Péntek: /Mell/váll és aztán így tovább


szerintem ez így kevés pihenő. 4 év testépítés alatt már variáltam párszor, de most úgy szeretném, hogy minden edzésnap után beszúrnék egy pihenőnapot. Ti hogyan javasolnátok?



2012. okt. 3. 18:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azért kardiózz is,mert elhízol.

Én hasazni 2-3 naponta szoktam.

Általában így csinálom.

1 órás edzések(mell,kar,váll,láb)

ezek meellé vagy hasazok(40 perc) vagy kardiózok(futás 50-55 percig)


nagyon változó,hogy mikor pihenek,ennyire nem tudom tartani magam a tervhez,van,hogy kevset alszok,vagy 5-6 órát,olyankor egyszerre csak 1et edzem.

Általában próbálom tartani azt.hogy heti 1szer minde testrész sorra kerüljön,de van amikor valamelyik elcsúszik másfél hétre,vagy kimarad az adott héten.

Nálam attól függ mennyire tudok kialudni magam.

Volt olyan is,hogy 6-7 nao zsínórban edzettem.De volt olyan,hogy a rossz alvás miatt 2-3 nap után kényszerpihi:(


Most is egy hete nem alszok rendesen,vannak ilyen időszakok,napok óta ilyen 4-5 órákat alszom,azt is részletekben,megpróbálok legalább hasazni ilyenkor,az a legkönnyebb.

Amúgy itthon edzek csak.

Kifejezetten hátra és tricepszre nem tudok,csak a váll ás bicpesz edzésnél vmennyit.Így is rengeteg időt vesz el.

Nem edzek nagy súlyokkal,igazából nekem az egészség is fontos,nem csak a kinézet.Ezért is szoktam zsírt is égetni,sokan nem teszik.

2013. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A hát-láb kombóval semmi gond nincs is, bár arra kíváncsi lennék, hogy edzel meg három izomcsoportot (vádli, comb, hát) egy óra alatt alaposan.
2016. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!