Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » El akarok kezdeni kondizni és...

El akarok kezdeni kondizni és fehérjekészítményeket szedni. Aki használja ezeket annak milyen tapasztalata van és mennyit fogyaszt alkalmanként?

Figyelt kérdés
én ugy gondoltam hogy minden edzés után 1adaggal benyomok plusz sok tojást,tejet fogyasztok.

2012. nov. 11. 06:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tejet hagyd a csába, nem kell a tejcukor és tejzsír és még az emésztést is rontja.

27 éve iszom folyamatosan proteint, nem lesz bajod hidd el.

Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.


Viszont tömegnöveléskor kell a protein mellé 40-50g gyors ch is, pl dextróz. De CSAK edzés után tehetsz gyors ch-t a proteinhez, máskor összetett ch kell.

Pl reggel a zabpehelyhez tegyél proteint.


Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Optimum Nutrition 100% whey gold, VPX Syngex, Nutrend whey core100, stb..


Remélem van tömegnövelő étrended, mert anélkül nem sokra mész? :)

2012. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát az nincs bá nem is akarok annyira tömegetnövelni. 180cm kb 73-75kg vagyok.
2012. nov. 11. 08:26
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezt olvasd el, utána ha van még kérdés, akkor megbeszéljük:

[link]

2012. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 SSanchez ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azt szeretném tőled kérdezni, hogy mi a célod a kondizással? Válaszolok magamnak helyetted uram, gondolom izmot szeretnél magadra. Hogy a francba képzeled azt, hogy tömegelés nélkül feldobsz magadra x kg izmot? De gondolom egyszerre akarsz zsírt leadni és izommennyiséget növelni. Olvasd már el a Sárga Kapszulát Bunnytól. Pont ilyenek miatt írta mint te...Tejet meg hagyd el a pics@ba, edzés után tejsavóprotein + cukor, dextróz, super carb fast, carbox stb. Mondom leírom, nehogy kristálycukor menjen:) Fehérjekészítményt meg nem szedjük, mert nem gyógyszer. Azt meg ne várd és hogy csak edzéstől meg tápkiegtől nőni fogsz, itt az étrend a fontos, és a tejből ítélve az sincs rendben.
2012. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre, mivel kevés az ismereted, több oldalt kellen írni.


[link]

[link]

2012. nov. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

Én soha nem használtam semmit, mégis lett akkora mellem, hogy feltehettem rá egy pingponglabdát.

Az izmoknak csak kevés plusz fehérjére van szükség, ezt úgy is megkaphatod, ha 10 deka szalámi helyett 15-öt reggelizel.

Szénhidrát kell több, amit elégethetsz.

Azzal is ráérsz, 2-3 hónap múlva, ha már keményebb a tempo.

Akkor egyébként vigyázz, mert ha az izmaid bírnák is a megnövelt terhelést, az inak viszont még nem.

Csak óvatosan, fokozatosan.

De azért szorgalmasan.

Akkor már élvezni is fogod.

Néha kocogj is, hogy szuszogni is tudj.

Én naponta egyszer 20 percet kocogtam, hetente egyszer körbe a Margitszigetet.

Az lehet, hogy kissé lassabban nőttek az izmaim, de kemény voltam, mint a kő és szívós, mint az acél.

Hagyd a francba a szereket....

2012. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

tzolko, te miről beszélsz?? Teljesen el vagy tévedve.

Milyen szerek ember? Amiket felsoroltam nem koxok, hanem sima élelmiszerek. Nagyon nulla tudásod van ahhoz, hogy itt osszd az észt! 15 deka szalámi?? Hát bakker te nem vagy normális. Van benne vagy 30-40 g fehérje, ami kb egy csecsemőnek elég. Egy sportolónak testtömeg x 2g fehérje kell naponta! Olvass egy kicsit, mert nulla rálátásod van a dolgokra!

[link]

2012. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 dirtboy ***** válasza:
100%

tzolko

jöhet a kép rólad.

2012. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én soha nem használtam semmit, mégis lett akkora mellem, hogy feltehettem rá egy pingponglabdát.

Az izmoknak csak kevés plusz fehérjére van szükség, ezt úgy is megkaphatod, ha 10 deka szalámi helyett 15-öt reggelizel.

Szénhidrát kell több, amit elégethetsz.

Azzal is ráérsz, 2-3 hónap múlva, ha már keményebb a tempo. ......


nem akarom az egészet bekopizni.....



Ez szinte hihetetlen eset. Minden eddigi ismereteimet a táplálkozással újra kell gondolnom.

2012. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Kedves dirtboy!

Igazad van, már nem tudom bizonyítani.

Ma 58 éves vagyok és ez sokkal korábban történt.

Előbb az osc ben pólóztam, majd a beacban eveztem nyolcasban.

Később mindezt abbahagytam és mivel hiányzott a sport, azért kezdtem a kondiba.

Nem kifejezetten testépítés volt a célom, de mondhatom, az is ment.

Csak szórakozásból csináltam.

Ha Ti komolyan nyomjátok, az a Ti dolgotok.

Kezdőnek csak azt javaslom, először nyomjon pár tonnát, a többivel ráér, ha kell egyáltalán...

2012. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!