Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek hülye ötlet...

Szerintetek hülye ötlet rögtön MMA-el kezdeni?

Figyelt kérdés
Mármint semmilyen küzdősport múlttal nem rendelkezem, avagy nem tanultam eddig semmit. Persze sportolni sportolok meg gyúrok, de ennyi. Sokan mondják, hogy kéne valami alap, mások meg, hogy nem kell.

2013. márc. 23. 20:32
 1/10 anonim válasza:
Hát meg lehet próbálni. Elmensz 5-8 edzésre és hamar meglátod. Mindenkinek más. Szerintem nem rossz ha jo hajlékony vagy és keményebb testalkatú. az ütéseket otthon kell gyakorolni hogy gyors legyél. de szerintem lehet igy is menni. Én mentem s nem haltam meg...(bár volt 1 év box és 6 hónak K1 tapasztalatom). Ki kell probáld s meglátod....
2013. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hát meg lehet próbálni. Elmensz 5-8 edzésre és hamar meglátod. Mindenkinek más. Szerintem nem rossz ha jo hajlékony vagy és keményebb testalkatú. az ütéseket otthon kell gyakorolni hogy gyors legyél. de szerintem lehet igy is menni. Én mentem s nem haltam meg...(bár volt 1 év box és 6 hónap K1 tapasztalatom ami kevésnek bizonyult). Ki kell probáld s meglátod....
2013. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Az MMA egy szabályrendszer. Mit kezdesz egy szabályrendszerrel? Nem tudsz ütni, erre szoktuk írni, hogy majd csapkodsz egy szabálykönyvvel?


Elvileg nincs 'MMA edzés', gyakorlatilag tanulhatsz bárhol, bármit. Értelme lesz-e? Jól szórakozhatsz, ez már jó.


Vagy tanulhatsz küzdősportokat, ahol rendes ütőtechnikát, fogásokat sajátítasz el.. ökölvívás és birkózó edzéseken.

2013. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez csak azon múlik, hogyan/kinek oktatják. Ennyi erővel bármire hülyeség lenne járni. Persze ha boxoló lennél meg judobajnok akkor nyilván más lenne. Valahol el kell kezdeni :D
2013. márc. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Milyen tanácsot tudok neked adni?

Először is, téged átb@sztak! MMA edzés nem létezik! És MMA nevű sportág sem létezik! Az MMA még mindig csak egy kib*szott nyomorult szabályrendszer! Jegyezzük már meg végre, a jó rohadt életbe! Minden héten legalább ötször fel kell tenni egy ilyen elcseszett MMA-s kérdést? Mi a véresre korbácsolt, reményvesztett rabok hímvesszőjéért kell mindenkinek MMA-s huszárnak lennie? Ennyire nem kell követni ezt a nyomi divathullámot.

Na miután kimérgelődtem magamat, most adom a tanácsot. Már többször leírtam, ezért egy "kijelölés-másolás-beillesztéssel" ismét elintézem gyorsan.


Ha MMA-zni akarsz majd, akkor először tanuld meg az alapokat.

Ökölvívás + szabadfogású birkózás. Teljesen felesleges kapásból BJJ-vel és muay thai-al kezdened.


Ahhoz, hogy megtudd csinálni ezeket a bonyolult kézzel-lábbal betekerős kulcsolásos BJJ technikákat ahhoz, előbb le kell birkóznod a gyereket, le kell vinni földre. A profi MMA-ban is sok BJJ-s rendelkezik birkózó múlttal, nem véletlenül. A szabadfogású birkózás nem teljesen földharc, hanem inkább test-test elleni küzdelem, ami átmenet az állóharc és a földharc között. Na meg a birkózástól fizikailag erős és robbanékony is leszel.


Thai box-szal pedig azért ne kezdj, mert oké, hogy van térd, könyök, és rugdosás, de ütni és védekezni normálisan ott nem fogsz megtanulni. (Tapasztalatból mondom, 2 évet thai boxoltam, 3 éve bokszolok)

Éppen ezért kezdj először sima ökölvívással. Először tanulj meg normálisan ütni, védekezni és elmozogni. Ha ez meg van akkor utána már rugdoshatsz is.


Azokra a thai box rúgásokra amúgy sem lesz nagyon szükséged. Ha megfigyeled az MMA meccseket, ott is néha-néha van pár low-kick, amikor neki lökik a ketrecfalához a csávót akkor van egy kis toló rúgás, összekapaszkodáskor próbálnak ugyan térdelgetni, de az esetek többségében nem jön össze, mert mindkettő földre esik, ott pedig már kezdődik is a földharc.


MMA-ban állóharcban ütni kell tudni jól, birkózni álló helyzetben és földön hemperegve is, valamint ha már mindketten a földön hemperegtek, akkor jöhetnek a kulcsolásos-fojtogatós-feszítős BJJ technikák. Ennyi. Rúgni fölösleges MMA-ba mert az győz aki előbb tud ököllel KO-t bevinni, vagy földharcba le tudja kopogtatni az ellenfelét, az MMA meccsek 80%-a földharc. Az ilyen fejre mért ugró-forgó rúgásoknak sincs értelme mert miközben fejre rúgsz, az ellenfeled lehajol és már el is kapja a támasztó lábadat, és már ki is alakul a földharc szituáció.


Először szerintem mindenképpen boksz és szabadfogású birkó, egyszerre a kettő. Utána már mindegy, hogy: thai box, karate, judo, BJJ, taekwondo, kick-box, savate, sambo.


Ja és még valami olyan nincs, hogy MMA edzés, mert az MMA nem sport, hanem szabályrendszer! Ezért nincs is olyan, hogy MMA edzés, ha ilyen hirdetést olvasol valahol, akkor az vagy kamu, vagy f*stalicska Zen Bu Kan Kempo Karate, ami MMA-ként van reklámozva.


Figyelj ahhoz hogy eredményes legyél MMA-ba 3 stílust kell nagyon jól tudnod: Ökölvívás, szabadfogású birkózás, brazil jiu-jitsu.


Az összes többi stílus, mint: a muay thai, kick-box, judo, TKD, karate ...stb. Ezeknek sok hasznát úgy sem fogod venni. Rúgásokkal az foglalkozzon alaposabban és részletesebben aki K1 szabályrendszerben akar bunyózni.


Kezdő MMA-sként pedig majd eszedbe ne jusson rúgásokkal kezdeni, ne a látvánnyal foglalkozz, hanem a hatékonysággal. Sok ütés (ökölvívás) álló szituban, összekapaszkodáskor és földre-viteleknél mehet a a birkózás, ha már kialakult a tényleges földszituáció, mikor már mindketten egymáson hemperegtek, akkor mehet az ügyeskedés és egyben bíbelődés a BJJ technikákkal.

2013. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok és kb 6 hónapja MMA-zok és nekem bejött persze nekem könnyebb volt a földharc mert 4 év Judo múltal rendelkezem.Ahogy az előttem kommentelő mondta ne csak a "Dojo"-ban edz hanem otthon is
2013. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hülye ötlet.


Én 2009 óta kung fu-zom (3 stílus)+ 1 év birkózás (szabadfogású) +

1 év kickbox + otthon edzek meg kondiba járok.

És most fogok elkezdeni MMA-zni.

Ha csak simán rögtön MMA-ra mész akkor nem tanácsos versenyezni mert semmi nem marad belőled.

2013. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Táplálkozóharcmuves !


Ha valami nem tetszik akkor menny el minden MMA edzésre és mond az edzők szemébe, hogy ez egy k*rva szabályrendszer.

Szerintem sz*r lesz törött ujjakkal visszaírni.

2013. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt mondod?


Szerinted engem mennyire érdekel hogy mik a sakk szabályai, vagy milyen szabályok vannak a baseballban?


Ha ilyenek érdekelnének, akkor sportolókkal beszélném meg a football csodáit.


Nem érdekelnek sem az "EMEMÁ" edzők, sem az mma szabályok, és ez egyéb sportokkal is így van. Egyébként fociedző van, emmemá edző részemről még mindig egy ember könyvvel a kezében ahol le van írva hogy hova szabad ütni és hova nem szabad. Például ujjat nemigen szabad bántani, az csúnya dolog az ilyen szabályok szerint, de lehet tévedek.

2013. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Várgyál, te 'beszóltál' 3-4 év 'kungfu' gyakorlás, kis birkózás és 1 év fitnesz kickbox edzésmúlttal? O.o
2013. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!