Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportot/harcművészetet...

Küzdősportot/harcművészetet űzők, hogy is van ez a balhék elkerülésével kapcsolatban? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy szituáció: Tegyük fel hogy egy szórakozóhelyen (de ez lehet iskola is akár) összefutsz valakivel akivel nagyon nem szívlelitek egymást, és ő elkezd téged, a felmenőidet szidni és provokálni, esetleg testi kontaktus is van(mondjuk elkezd löködni).


Na most, körülötted sok ember, ismerősök is akikkel minden nap találkozol (ha ez most a suliban történik pl.).

Alapvetően ugye adva van a 2 lehetőség (meg még ezer másik, de szerintem alapvetően az ember ezen a 2 módon tudja lereagálni a dolgokat):

A, Vagy leütöd a francba, úgy hogy ott is maradjon, aztán mész a dolgodra.

B, Vagy igyekszel elkerülni a balhét és csitítani vagy megpróbálod otthagyni, de semmiképp sem megütni. Csak ekkor meg tulajdonképpen megaláz a többi ember előtt.


Na most, hallottam vegyes véleményeket ezzel kapcsolatban: Volt, aki azt mondta, hogy jól tette hogy nem ütötte meg, megőrizte a hidegvérét, satöbbi.

Más viszont épp az ellentétét: hogy mekkora puhap*cs, mi az hogy hagyja hogy szidják az anyját meg lökdösik, ők már rég lekevertek volna egyet, stb.


Ti mit gondoltok az ilyen esetekről? Ill. nálatok hol van az a pont, ahol szakad a cérna? Ha mondjuk beugatásnál még nem, de ha nektekjön vagy elkezd löködni, akkor már lecsapjátok?


Én személy szerint nem tudom mit tennék, valószínűleg a helyzet adná. Ha olyan, számomra érzékeny dolgokat hozna fel és azzal sértegetne, lehet hogy már a beugatásainál megütném. De viszont a másik véglet is a szemem előtt lebeg, hogy ha még meg is próbálna ütni akkor is inkább kitérnék az ütése elől aztán otthagynám. Csak akkor meg lehet hogy jönne az hogy mekkora puhány kis senki vagyok akit csak úgy lehet sértegetni...



Ti mit gondoltok?


2 éve ökölvívást űző 17/F.


2011. nov. 5. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

nem szakad el a cérna itt kezdődik.

ha ütök,akkor előre eltervezve ütök.

ha lökdös,akkor már hibáztál,beért ütőtávba,tehát elkéstél.

egyébként kihagytál több lehetőséget is.

c.nem kell leütni,elég megalázóan megverni

d.dumával szétégetni

e.megvárod amíg kimegy wc-r és ott megtaposod-személy szerint ezt csináltam már többször is.

de írok egy konkrét esetet.

szórakozóhelyen voltunk és volt velünk egy srác,jó nagypofájú,de jók az ilyenek lehet röhögni rajtuk.

elég sokat ittunk már és az egyik sráccal játékból árnyékolgattak én meg odaléptem és a részeg bevert egyet az orromba véletlenül.

a többiek észre sem vették.

én sem mutattam ki,hogy telitalálat volt.

elmentem a retyóra,vérzett,na mondom ezért megfizetsz.

mentünk haza,ő beült a kocsiba hátra még két sráccal,mi ketten előre.

hazavitt a sofőr,mindenkivel kezet fogtam neki meg mondtam,ez meg a tiéd.

és a két ülés között térdelve addig ütöttem a fejét,amíg előre nem esett,el is ájult a bu-zi.

2011. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ott lépné, ha annak az előjeleit látnám, hogy komoly támadás lehetősége áll fent. Pl egy kis beszélgetés után benyúl a kabát/nadrág zsebébe akkor, ha van lehetőség elfutok, ha nincs hatástalanítom még mielőtt előszedhetné amit akar. Hiszen potenciálisan fegyverért nyúlt.

Abban az esetben, ha már fennáll a fegyveres fenyegetés és az értékeim átadása után/helyett kettesben akar eltölteni velem egy csendes helyen ekkor lépek akcióba.

Ha pofán akar verni és mondjuk ismerem az illetőt akkor kivezetem a friss levegőre egy megfelelő rögzítéssel.

Az ilyen beszólógátasokat úgy kezelem, mint a rovarokat nem foglalkozok velük legfeljebb elhessegettem.

2011. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Első: természetesen több lehetőség is van, igaz. Előttem főleg ez a 2 volt jelen, a WCben való elgyepálást én már egy utólagos dolognak tekintem, azt nem tudod azonnal megtenni, hanem ki kell várni. Amiket leírtam az kb. arra a pillanatra vonatkozik mikor döntened kell hogy reagálod le. És ahhoz hogy később megverhesd a WCben előbb az éles szitut is meg kell oldanod valahogy. :D Az is tetszik hogy szétoltod


Második: A fegyveres fenyegetéssel valahogy én is így vagyok, ott már akkor felkészülök a következő lépésre (ami - ha az adott helyzet megengedi - valószínűleg nálam is a futás lenne). Kés ellen tehetetlen az ember, sajnos.


Várok még válaszokat, személyes élményeket is főleg. Aki már került ilyen vagy hasonló helyzetbe, az mondjuk hogy oldotta meg, stb.

2011. nov. 5. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg gimis voltam, voltak hasonló helyzetek, megmondtam az okos srácnak, hogy menjünk egy eldugott helyre és intézzük el ott. 90%ban nem volt semmi.

Szórakozó helyen az ellenféltől függ, 50 kilós gyereketeket nem bántok, de néha volt hogy nagyon rájuk fért volna. De úgy vélem, nem az én dolgom megnevelni őket.


Általában pedig, most felnőttként abszolút az elkerülés híve vagyok, ez pedig addig a pontig tart ameddig nem fenyegetnek engem vagy mondjuk a barátnőmet ténylegesen, ott nem haboznék, cafatokra szedném a gec*ket. Szóval amíg valami kisebbségi komplexusól fűtött kissrác próbál arcozni addig csak mosolygok ha ténylegesen megtámadnak akkor zúzok.

2011. nov. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fegyveres támadásokkal én is így vagyok.Alapvetően teljesen elkerülés-páti vok.Ha löködnek,még akkor is vagy lefordulok,vagy visszalökök,de nem ütök.Ha fenyegetnek,még akkor sem,mert ezek általában cak üres fenyegetések(amennyiben látom,h nem az,támadok).Ha csak beugat,nem törődök vele,ha már nem csak engem,hanem a családomat is szidja,akk leszájkaratézom.Ha üt levédem és földre viszem,aztán ott tartom 1 szorításban/folytásban,és mondom neki,h higgadjon le.Ha továbbra sem áll le,akk még 1x megfogom,földreviszem és ott tartom,és mondom neki,h rendezzük le tisztességesen,hely,idő,stb......Ha elfogadja,OK,ott leszek,aztán lesz ami lesz,már ha eljön(ha nem,akk hagyom a pics@'ba).Ha nem,akkor is hagyom a pics@'ba.Ha ott hejben ütlegel tovább,csak védekezek,lökök,taszítok,lefordulok,elmozgok,de nem ütök/rúgok,esetleg földreviszem még párszor.Utcán átadom az értékeimet,de ha támad/fegyverért nyúl,akk nem leszek ilyen elnéző,és szó szerint kifilézem és a beleivel folytom meg.Már ha nem tudok elfutni,mert akk már azelőtt elfutottam volna,mielőtt átadtam vna az értékeimet.
2011. nov. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első!

Véletlenül részegen orrbagyűrnek, és ezért te jóval később ájulásig vered. Gratulálok, édes öcsém! Keress fel egy pszichiátert!

2011. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rostas martin ***** válasza:
Nem ember verd ki a szart is a kocsogbol.(bocs a helyesirasert francia a gepem)
2013. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!