Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Győrben milyen Kung Fu stíluso...

Győrben milyen Kung Fu stílusok vannak?

Figyelt kérdés
eddig csak wing tsunt, meg a Kisalföldi Shaoulin Kung Fu se-t találtam, a wingtsun egy raklap fos, az utóbbiról meg azt olvastam h sima versenysportot oktatnak. Nincs a környéken valami más?

2014. márc. 13. 12:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs.


Harci capoeira lehet még ott (a komáromi csapat edzése) meg persze birkózás, ökölvívás amik viszont jók.

2014. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

sima versenysport...? nem teljesen :)


szeptembertől-november között sandát edzünk, ami ütés rugást, dobást takar bunyó közben. itt egy videó a világ élvonaláról, a kezdőket nem dobják egyszerre mélyvízbe, ettől ne félj.


http://www.youtube.com/watch?v=XBKJA4-fZbQ


ebben az időszakban versenyre készülünk.


kb november,december és február között vizsgára készülünk amikor nem versenyre készülünk, hanem tradicionális kungfut tanulunk. tehát nem tudom, hogy hol olvastad, de ebben a formában nem igaz :)


ez az egész ismétlődik még egyszer augusztusig.

2014. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
és persze ha bármi kérdésed van írj :)
2014. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

Magyarul versenysport, amiben időnként van 'tradicionális' képzés is.


Kérdés, hogy miért nem csak és kizárólag tradicionális, kemény edzés van ha az erősebb mint a versenyfelkészítés.

2014. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

nem időnként, hanem fele-fele arányban.


sőt, ha olyan a társaság, akkor több a tradicionális.

2014. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Nem mintha a tradicionális harcművészet Magyarországon többet jelentene (valódi értéket tekintve) akár egy 'sima' box edzésnél..
2014. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Majd egyszer oszd meg velem.. mert nekem is van rá egy elméletem.
2014. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Egy tradicionális intenzitásában soha nem fog felérni egy bunyós edzéshez. Nem tudom ezt értetted e keménység alatt.


Azért edzünk sandat is, mert van versenyen, és mert sokkal közelebb áll a valós és használható önvédelemhez, mint a trad kungfu, annak ellenére, hogy hihetetlen jó alapot biztosítanak kungfu technikák a bunyóhoz.


Ennek ellenére, ha összegyűlik egy olyan társaság, akik nem igénylik a bunyót, azoknak lesz tradicionális edzes, ezt valoszínünek tartom. Ennek ellenére nemtudom mi a bajotok azzal, hogy nem csak tradicionális van. Sokkal változatosabb, ráadásul otthon ugyanúgy tudsz edzeni kungfut egyedül.

2014. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Sanda: nem HARCMŰVÉSZET!


A sanda az küzdősport, amit küzdősport edzéseken kell tanulni. Miért? Mert a küzdősportok küzdősport mezőnyben verik a sandát. Ez nem magánvélemény, ez tény.. Aki versenyezni akar, az boxol, birkózik vagy brazil jiujitsuzik. Mert egy kis sanda az semmi a valódi mezőnyben.


Amúgy ezt jó lenne letisztázni, mert ez egy fontos pont. Küzdősportok verik a küzdősportosított harcművészeteket. Magyarországon biztos hogy ez a trend.


Aztán:

Intenzitás. Nem tudom kik találták ki a formagyakorlatokat.. de ha normálisan tanítanának magyarországon is formagyakorlatokat a harcművészeknek, akkor azok fejlesztenék az állóképességet, a mozgást ÉS még belső pozitív hatásaik is lennének.. ezt nevezik formagyakoraltozásnak.


Sanda SEHOL sem áll a valódi, használható önvédelemhez képest. Lehet hogy sok kungfus van aki azt képzeli, hogy a gyakorló küzdelmeik kicsit életszerűek, ahogyan sok karatés is van akik ezt hiszik, de ez tökéletes önámítás.


Az ökölvívók, akik tényleg nem rosszak a küzdelemben.. még ők sem hiszik azt jó esetben, hogy életszerű a küzdelmi rutinjuk. De ők tényleg ütnek annyira, mozognak úgy hogy az már használható.. Boxolókkal meg ne mérjük össze a sandásokat, mert biztos hogy fájdalmas lenne.


"ha összegyűlik egy olyan társaság, akik nem igénylik a bunyót, azoknak lesz tradicionális edzes"


Igen, az égkékítő harcbűvészek, ugye? Akiknek nem sok közük van az önvédelemhez, de azért ők bizony kungfusok.


Lehet hogy nincsen igazam.. de a tradicionális harcművészet edzés az AZ, ahol megtanul az ember küzdeni, vagy küzdés nélkül pusztán dominálni, győzni. Olyan edzés eleve nincs, ahol nincsen valamiféle sparring. Anélkül nincs harcművészet edzés.. ha van, akkor az valami nagyon elvarázsolt fikció lehet. Gondolom én, de hát lehet én nem értek hozzá.


"Ennek ellenére nemtudom mi a bajotok azzal, hogy nem csak tradicionális van. Sokkal változatosabb, ráadásul otthon ugyanúgy tudsz edzeni kungfut egyedül."


Nincs semmi baj. Csak a sanda az nem harcművészet, és még küzdősportnak is.. hát mindenki döntse el maga hogy milyen. Otthon kungfuzni pedig.. a világ egyik legkomplexebb mozgásformáját gyakorlom és elsajátítom otthon. Nekem is ez lesz a célom, persze. Menni fog, kuruc vérrel az ereimmel biztosan!

2014. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Persze mindez csak egy meglátás, lehet a sandások verik a küzdősportolókat, ami azt jelenti hogy a képességeik és a képzésük helyén van!
2014. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!