Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Győrben milyen Kung Fu stíluso...

Győrben milyen Kung Fu stílusok vannak?

Figyelt kérdés
eddig csak wing tsunt, meg a Kisalföldi Shaoulin Kung Fu se-t találtam, a wingtsun egy raklap fos, az utóbbiról meg azt olvastam h sima versenysportot oktatnak. Nincs a környéken valami más?

2014. márc. 13. 12:10
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Jaj, tök jó választ írtam (szerintem :)

de bezártam az oldalt. Ez legyen jel arra, hogy már ideje nyugovóra térni.


Köszönöm a beszélgetést, ha érdekel akkor holnap folytatom a véleményemmel, azt hiszem.


Minden jót!

2014. márc. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

mindenképpen :D


Hasonló jókat :)

2014. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Törlődött megint a válasz :D

Az Ég nem akarja, hogy mi beszélgessünk :)


Idézgetve fogok reagálni, hogy látszódjon az én álláspontom konkrétan.


"A karatés ütés valóban más, de azt hagyjuk ki, mert a szabályrendszer"

- karatéban is vannak fejre ütő szabályrendszerek. Még kyo-ban is. Meg ugye vannak akik puszta kézzel ütik egymás testét, és nem fekszenek ki. Az milyen ütés hatékonyság?


"Azonban amikor egy küzdősportoló (nemkaratés) felkészülése elején el kezd "iskolázni", kesztyű nélkül árnyékolni"


- De neee :)

Egy kungfus sosem fog úgy mozogni mint egy boxoló :)

Láttam taichisokat felépíteni ütést, gyakorolni. Teljesen más mozgás az azért. És ez csak egy példa, egy stílus.. sokféle ütés van, amiket ringben is lehet használni. És egy ütést is többféleképpen lehet csinálni, ebből lesz olyan ami könnyedebb és gyorsabb, erősebb kivitelezés.


"hogy ilyet nem lehet kérdezni, hogy sima boxoló vs sandás vs harcművész."

"SZABÁLYRENDSZEREKET hasonlítunk össze"


- de pedig muszáj valamennyire összehasonlítani. Mert különben oda jutunk, hogy a karatésok azt hiszik hogy ők küzdenek, holott nem is értenek a közelharchoz (nagy átlagban, sportkarate).

Lehet ám pl. sanda szabályrendszerben, védőcuccokban is megnézni vajon pl. a boxolók mit kezdenek. Hát azzal a komoly 4 ütéssel amit gyakorolnak, azért megvan a tippem úgy átlagban hogy teljesítenének. Egyszerűen az a gyakorlat, hogy ők tényleg tudnak ütni. És ez már dominancia! Ezért tanulnak ökölvívó szakedzőtől thai-osok, kickboxolók.


Pedig igazából egy kungfus nem maradna ám alul ütésben, ha jól megtanulják akkor a kungfu ágak ütéstechnikái még brutálisabbak, gyorsabbak is mint az ökölvívóké. Csak ezeket valahogy nem divat kigyakorolni és alkalmazni.


"egy ütés/dobás/rúgást tartalmazó szabályrendszerben felnőtt sportoló tudását milyen alapon nevezi valaki a valós önvédelemtől távol állónak."


- lehet ez csak az én véleményem, de egy sporthoz begyakorolt lecsúszó ütés, 'nyomtalan' rúgás, valami judo-s típusú dobás amit az életben nem fog megcsinálni ha az igazi ellenfele (támadója) bántani akarja közben.. ezek egyszerűen kevesek a valóságban. Mert Komlompár Achilleusz esetleg boxolni is tud, illetve mert őt tényleg erőszak és bántani akarás hajtja (állati ösztönök). És ezekkel szemben én nem látom, hogy az 'átlag' küzdősport elég lenne. Komoly harcművészeti technikák, biztos taktika és találat, ezek kellenek ezeket viszont én nem tudom azonosítani általánosságban a sparringgal illetve az átlag küzdősport technikákhoz.


Persze nem azt mondom hogy ha egy birkózó betonba vágna akkor nagyon lenne kedvem felkelni :D Ilyen is van, persze vannak hatékony dolgok, én nem állítom hogy nincsenek! De ez már kifejezetten birkós dolog, nem keleti harcművészet.


Elküldöm mielőtt újra elszáll :)

2014. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

"Még egy kérdés: ha a sanda semmirekellő, akkor egy kvázi mindent szabad ufc-ben a földharcot leszámítva miért a sandára hasonlít a legjobban a bunyó

és miért nem tradicionális harcművész techinkákkal operálnak?"


- én azt szoktam mondani, hogy ringben elszáll a sok évnyi gyakorlat, és a kickboxoló mozgás jön elő. Ez a ring varázslatos aurája. Nem hiszem hogy azért, mert egyféle mozgáskultúra lenne a leghatékonyabb. Nem 'hiszem', nem hit kérdése, egyszerűen többféle taktika van, a boxolóké tök jó, de még az sem über alle (kettős fedezék). Kickboxolós típusú mozgás pláne nem.

Sanda. Kungfuk tele vannak trükkös lépésekkel, amik közül csak egyet-kettőt megtanulni is évek munkája, ám azzal meg lehet lepni az átlagos mozgású ringbunyóst. Merthogy ott olyan sok lépés nincs, a keleti harcművészetekben pedig ezek alapok. Miért nem használják?

Szerintem pusztán azért mert nem gyakorlottak eléggé, de már ringbe mennek. Hát komoly szintű tudás nélkül jön a ringbunyós mozgás, stílusbeli különbségek nélkül én így gondolom.


De ez nem azt jelenti, hogy trad. harcm. technikák ne lennének effektívek. Tegnap néztem, egy baguás körlépéssel basszus prímán be lehet lépni egy ember mögé! Viszont egyszerűen nem tudom megcsinálni, holott nekem nincs végzetesen rossz mozgásom. De olyan mozgáskoordináció kell kungfutechnikákhoz, hogy azt bizony aláírom nem egyszerűek. De hát ezért 'kung - fu'. Aki csinálja az elvileg komoly eredményre is vágyik, ezért jár nehéz utat.



"Feláll egymással szemben egy boxoló egy thaiboxos, sandás"


Van olyan, hogy a thai-os győz! :)


De ugye van a trend, és az nem ez. Mert jobb technika, jobb edzés szisztéma a sima boxban van.


Ennél meg jobb lenne (szerintem) a harcművészet. Már ha úgy is tanítják, és erre írtam hogy szerintem a sandázás nem fog olyan alapokat adni, hogy tényleg jobb legyen valaki mint mondjuk az átlag. Mint az ökölvívók, akik jók viszonyításhoz :)

2014. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

A sanda az csak egy felkapott dolog, nem több. Attól, hogy egy-két birkózó/judo dobást bele kevernek egy kick-boxról balfa.szon lekoppintott mozgásba, attól az még nem komoly értékű. A mai világban pont ez a legnagyobb probléma 2-3 évente jönnek ki új küzdősport rendszerek. És szerinted ezek a rendszerek spontán önállóan minden más stílustól mentesen születnek meg? Nem! Lekoppintják őket. Egy sanda-s soha a büdös életbe nem fog úgy ütni, mint egy bokszoló, sohasem fog olyan jól rúgni, mint egy taekwondós vagy egy muay thai-os és soha sem lesz annyira jó a dobástechnikákban, mint egy judós vagy birkózó. Az ilyen "innen-onnan lopkodunk technikákat és belekeverünk egy kis ezt-azt" típusú küzdőrendszerek soha sem fognak adni egy bázis tudást, konyítani fog kicsikét az ütéshez is, rúgáshoz is, birkózáshoz is, de konkrétan semmiben sem lesz jó. Hát ezért nem érnek az ilyenek semmit. És milyenek ezek a sanda versenyek? Thai boxolóként láttam már sanda-sokat, maradjunk annyiban, hogy lóhímtagot sem tudnak. Valamint a sanda NEM A KUNG-FU része! Semmi köze a kung-fuhoz. A sanda nem más mint, egy modern kínai küzdőrendszer, egy sport.

Ugyanúgy, mint a karatéban az ippon kumite versenyek. Az igazi okinawai karatéban semmi szabály nincsen, ahogyan egy tradicionális kung-fu irányzatban sincsen.

2014. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Én kyoból indultam ki, ott viszont még komolyan nem találkoztam fejre való ütéssel. Nekem ez új :D

Milyen ütéshatékonyság? Biztos vagyok benne, hogy jó. Amit viszont teljes bizonyossággal ki merek jelenteni, hogy a karetésoknak van a legdurvább módon feledzett testük, ők bírják a legjobban a testütéseket,- rúgásokat, ami nyilván a stílusokból akad.


Mivel a boxolók kb 3 ütésből táplálkoznak mindkét oldalra, és arra épül az egész bunyójuk, ezért abban is biztos vagyok, hogy ők ütnek a leghatékonyabban, a leggyorsabban. Pontosabban az ő általuk ütött ütések a legjobbak. Egész egyszerűen ehhez értenek, és ha nem az álltól induló szűken megütött egyenesek lennének a legjobb forntális technikák, akkor nem ezt csinálnák, ebben is biztos vagyok. Azok az emberek, akik boxból élnek, nem azért nem kungfu ütésekkel támadnak, mert lusták, hanem mert "azoknál" az ütéseknél (amiket csinálnak) nincsen gyorsabb, jobb. Boxban mindenkit elvernének, ők ütnek a legjobban, ha "átlagolunk". /ennek ellenére egy kickboxos is tud úgy ütni mint egy boxoló, amit sok posttal ezelőtt tuti leírtam, hiszen egy boxoló viszont nem alanyi jogon tud ütni, hanem mert a megfelelő edző/edzésmódszer eljut hozzá, ami ugyanúgy el juthat a sandáshoz is. a jó ütés nem a boxolók kiváltsága/


Arra, hogy rájöjjünk, a karatésok nem tudnak bunyózni, nem kell hasonlítani semmit semmihez :D

Thaichi :)


egy bunyó nem csak ütésekből áll. mint már mondtam keveredtem már verekedésbe. egyértelmű volt, hogy egy átlag ember + a bokszoló ugyanúgy támadnak. átlag ember jobb egyenessel/horoggal (illetve ezekhez hasonló technikákkal), boxolók szerintem inkább ballal, mert kombinációban gondolkoznak. a bunyók 95%a ütéssel kezdődik. egy tapasztaltabb sandás/kickboxos az ütés pillanatában rúg egy oldalsó feltartó jellegű rúgást, amikor az ütés miatt a támadó oldala teljesen szabadon marad. (én is ezt csináltam, és ez döntötte el). ez pedig bőven elég arra, hogy megzavarjon egy boxolót is. egy pici kis megingás pedig simán eldönt egy utcai bunyót. biztos vagyok benne, hogy egy boxolónak kellemetlenebb egy sandással, kickboxerrel bunyózni, mint egy boxolóval. nem olyan mozgású emberekkel edz, szokatlan neki. én is sokkal jobban utálok nálam sokkal gyengébb, de hasonló fizikai adottságokkal rendelkező srácok ellen bunyózni,mert szokatlanul rosszul mozognak, és sokszor nem tudok velük mit kezdeni :DD


ringben elszáll a sok évnyi gyakorlat.


kizártnak tartom, hogy egy profi mma-s, k1-es azért mozogjon (számodra) rosszul,mert elszáll a sok éves rutin. azért mozognak úgy, mert az a legjobb abban a rendszerben. erre is kitértem már. a saját elméleteink alátámasztására nem szabad ilyen önkényesen kreált indokokkal megmagyarázni, az amúgy az elméletünket egyértelműen megdöntő jelenséget.

2014. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Én is láttam már sandásokat.


láttam rengeteg magyart, a 90%-án röhögtem

láttam kínait(!) és oroszt és kicsit mgelepődtem, amikor fordulásos ugró rúgással rúgta le a kínai gyerek a görögöt. tudnak rúgni, nem csak a teakwondo kíváltsága a rúgás.

ütni is tudnak, nem csak a boxolóké.


ha már itt tartunk a muay thai 1000X olyan túlhypeolt sport, mint a kungfu, és ugyanúgy vannak gagyik, mint sandában. általánosítasz

2014. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Hát igen, tény hogy nem tudok határozottabban vitatkozni, mert értem és elfogadom az álláspontot. Lehet jó is a sanda.


Most az lett érdekes nekem, hogy az ökölvívók álltól indított egyenes ütése a leghatékonyabb, ezért ezt csinálják.


Oké, hogy én is írok téziseket.. nem is lepleztem, hogy amit írtam abban volt elmélet, feltételezés. De szerintem az hogy miért mozognak úgy a ringben ahogy, hogy az lenne a leghatékonyabb az is inkább feltételezés :)


Boxoló ütés pedig csak adott körülmények között, relative hatékony. Ha tényleg az lenne a 'legek legje' akkor nem tartana egy meccs mondjuk 7 menetig (vagy nem tudom meddig húzzák).


Szóval ott is lecsúszik kettős fedezékről egy csomó ütés, erőben sem feltétlen a legnagyobb hiszen inkább ütnek felsőtestből mint egész testből.


Ráadásul még ha nem is könnyű leolvasni milyen ütést indítanak, nem is lehetetlen (főleg egymás között, megszokva egymás ütését).


Na egy kungfu stílus már eleve jóval szélesebb ütés választékkal büszkélkedhet, és bár ez is csak feltételezésnek fog most tűnni.. de állítom, hogy egy jól képzett taichis pont a bővebb mozgáskultúrája miatt okozna meglepetéseket. Nem csak álltól lehet ütni, harcművészetekben például mindig is cél volt hogy ne is látszódjon maga az ütéstechnika (főleg belső stílusoknál), csak bent legyen, a hatás látszódjon ne a mozdulat.


Ezt kellene átvinni a ringbe is. Na jó éccakát! :)

2014. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Arra, hogy miért ütnek profi, hivatásos boxolók százai ugyanúgy, én arra egyetlen egy logikus választ tudok adni: mert úgy kell.


Minden egyes küzdősportban, főleg olyan rendszerekben, ahol van ütés, kulcsszerephez jut az ellenfél megtévesztése. Egy boxmeccsen SOHA nem csak akkor ütnek, amikor el szeretnék találni a másikat. Nyújtogatják a balost. Egyszer, kétszer, háromszor, majd a negyediknek ütnek még utána 3at. Újra elkezdenek szurkálni, stb. Ha nem is szurkálnak, valamilyen szinten mozgatják, körkörösen, vagy akárhogy. A lényeg, hogy a kezük nagyon nagy %-ban mozog. Iszonyatosan nagy hátrány, ha csak akkor ütsz, akkor mozdulsz, ha ténylegesen találni akarsz.


Nagy bumszli kesztyűk, elcsúszó ütések és persze profi ellenfél, aki ráadásul bírja is a pofonokat, hiszen ez a dolga. Ezért nincs kiütés az első menetben. Viszont hogy egy átlag embert egy boxoló egy ütéssel ki tud ütni, az biztos. Boxolókat meglepő taichisok.


[link]


rájuk gondoltál?

persze, maguk a technikák elméletben működhetnek, de ez a taichi olyan messze áll a valós önvédelemtől, hogy az elmondhatatlan.

2014. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
A kéz leengedése pedig öngyilkosság. Egy gyomorszáj magasságában lévő kézzel egy igazi gyors egyenesblokkolása teljesen lehetetlen. Ha nincs is mindig fent a boxolók keze, folyamatosan hajolgatnak. Ha nem is konkrét ütés elől akkor azért, hogy mozgó célpontot nehezebb eltalálni alapon kevesebb pofonban reménykednek.
2014. márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!